Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20.11 kell 12.26 sõitsid päästjad Mustamäele Kadaka teele, kust oli tulnud teade suitsust ja kärsahaisust laohoones. Nõmme päästjad olid kohal kell 12.31 ja nägid tõepoolest suitsu lao ripplae alt. Kella 12.42ks leiti suitsu allikas: juhtmed olid läinud kärssama. Päästjad võtsid voolu välja ja kutsusid kohale elektrikud, kes jäid rikkega edasi tegelema.

20.11 kell 21.42 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel töötab 14-kordse kortermaja trepikojas ATeS süsteem. Päästjad jõudsid kohale kell 21.47 ning tundsid trepikojas tugevat toidukõrbemise lõhna. Selgus, et 1. korruse korteris oligi toit kärssama läinud, mis käivitas majas tulekahjusignalisatsiooni. Korter tuulutati, signalisatsioon taastati ning elanikku instrueeriti ohututest toiduvalmistamise nippidest.

Harjumaa

20.11 kell 22.44 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Kumna külas Puusepa teel on tööle rakendunud laohoone tulekahjusignalisatsioon. Keila päästjad olid kohal kell 22.50 ning leidsid, et hoone katlamaja katel oli hakanud suitsu sisse ajama. Ruumid tuulutati ja omanik lubas kohale kutsuda tehnikud katla kontrollimiseks.

20.11 kell 23.34 said päästjad kutse Saku alevikku Tariku tänavale, kus pererahvas oli teatanud, et nende kamin ajab suitsu sisse. Samuti oli märgata korstnast leeki. Inimesed olid majast välja tulnud. Saku vabatahtlikud päästjad olid kohal kell 23.40, kes kontrollisid katust ja küttekollet. Selgus, et korstnas oli lahvatanud tahmapõleng, mille omanik ise kustutas. Pärast ruumide tuulutamist jäi omanik valvama ning lubas lähiajal kutsuda korstnapühkija.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. novembril kell 16.03 tuli häirekeskusesse teade Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Endla tänaval elumaja lähedal põlevast garaažist. Teataja sõnul autot garaažis ei olnud, kuid sees hoiti kütust. Päästjate saabumise ajaks põles hoone katus lahtise leegiga. Põleng likvideeriti kell 17.22. Põlengut kustutasid Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli kutselised päästjad.

Kell 8.44 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Sinimäe alevikku, kus oli toimunud avarii. Inimesed kannatada ei saanud. Päästjad tõmbasid ühe auto tee äärde ja puhastasid tee.

Lääne-Virumaa

Vinni vallas põles saun. 20. novembril kell 15.02 said päästjad väljakutse Vinni valda Vassivere külla, kus teatati sauna põlengust. Teataja sõnul saunas inimesi sees ei olnud, saunaga oli kokku ehitatud garaaž ja kuur ning hoonest oli juba leek väljas. Teatajad püüdsid ka ise põlengut tulekustuti ja veega kustutada. Kohale saabunud päästjad alustasid koheselt kustutustöödega ja põlengule pandi piir kella 15.59ks. Tulekahju likvideeriti kell 16.51. Põlengu tagajärjel saun hävines ja kõrvalruumid sai tulekahjustusi. Sündmusele reageerisid Väike-Maarja, Mustvee ja Rakvere kutselised ning Simuna ja Roela vabatahtlikud päästjad.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. novembril kella 13.33 ajal süttis Kambja alevikus Puiestee tänaval asuva katlamaja punkris saepuru. Töötajad alustasid põlengu kustutamist esmaste kustutusvahenditega. Päästjad eemaldasid saepuru punkrist ja kustutasid viimased tulekolded 14.30.

Kella 16.44 ajal põlesid Tartus J. Liivi tänaval kuuris kaltsud, mis kustutati enne päästjate saabumist.

Kella 17.27 käisid päästjad Tartus Kesk kaare tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid avariilised autod ja purunenud detailid teelt.

Kell 20.26 imbus Tartus Eha tn kortermajja liiga vara suletud ahjusiibri tõttu vingugaas, millest andis märku vingugaasianduri häire. Kohale saabunud korteriomanikuga koostöös tuulutati ruumid. Päästjad juhivad tähelepanu, et siibrit ei tohi enne sulgeda kuni söed on täielikult kustunud. Lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgise vingugaasi aitab õhust tuvastada tahkekütteseadmetega hoonetes kohustuslik vingugaasiandur.

Valgamaa

20. novembril kell 13.21 andis vingugaasianduri häire Tõrvas Pikk tn elamus märku vingugaasimürgistuse ohust. Elanikul oli ilmnenud ka peavalu ja halb enesetunne. Päästjad selgitasid, et vingugaas oli tuppa imbunud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Ruumid tuulutati ja elanikele selgitati, et siibrit ei tohi enne sulgeda kuni söed on täielikult kustunud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. novembril kell 18.43 said päästjad väljakutse Järva valda Vao külla. Elumaja korstnas oli tekkinud tahmapõleng. Päästjad põletasid tahma korstnas lõpuni ning jälgisid termokaameraga olukorda, kuni temperatuur korstnas järk-järgult langes. Koduomanikel paluti kiiremas korras korstnapühkija kutsuda ning keelati seniks kütmine ära.

Pärnumaa

20. novembril kell 23.13 teavitati päästjaid, et Pärnus Kuninga tänaval põleb kahe maja vahel autorehv, mis ohustas nii läheduses asuvaid plastikust prügikonteinereid kui majaseina. Turvatöötajad said tule iseseisvalt kustutatud. Miks rehv põlema süttis, päästjatel teada ei ole.

21. novembril kell 00.15 teatati häirekeskusesse tulekahjust Pärnus Hirve tänaval. Päästjad tuvastasid elumaja garaažis põlevad küttepuud. Õnneks olid majaomanikud targalt sulgenud kõik uksed, mistõttu ei saanud tuli enam hapnikku ning jäi ise vaiksemaks. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel tekkinud tulekahju lõplikult kella 01.04ks. Tulekahju oli umbes 8 ruutmeetrisel alal ning majas oli olemas töökorras suitsuandur, mis ka tulekahju ilmnedes sellest märku andis.