Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

7.11 kell 11.21 sõitsid päästjad Kesklinna J. Kunderi tänavale Politseiaeda, kust oli tulnud teade lahtisest kanalisatsiooniluugist keset parki. Teataja sõnul kujutas see endast ohtu pargis viibijatele. Kesklinna päästjad sulgesid kaevuluugi kella 11.33ks.

7.11 kell 16.23 teavitati häirekeskust, et Pirital Pärnamäe teel on toimunud liiklusõnnetus sõidu- ja veoauto vahel. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Kokkupõrke tagajärjel lekkis sõiduautost õli teele. Pirita päästjad eemaldasid sõiduautolt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ning katsid teele valgunud vedeliku saepuruga. Sündmus oli peaaegu likvideeritud, kui avariikohast möödumiseks manöövrit teinud liinibuss riivas liiklusmärki, mille tagajärjel sai veidi kahjustada bussi uks. Bussis olnud inimesed viga ei saanud ning kohale kutsutud bussifirma mehaanik tegeles remondiga edasi. Päästjad olid sündmuskohalt vabad kell 17.01.

Harjumaa

8.11 kell 04.38 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kahala külas Tallinn-Narva teel lebab keset sõidurada surnud metskits. Kuusalu vabatahtlikud päästjad tõstsid metskitse korjuse metsa alla ning 04.55ks oli tee taas puhas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. novembril kella 17.35 ajal purunes Tallinn – Tartu mnt 131. km Põltsamaa vallas Neanurme külas tee-ehituse masina hüdrovoolik ning teele voolas õli. Päästjad piirasid õlireostuse saepuruvalliga ning absorbentainega. Libeduse kõrvaldamiseks segati teele sattunud õli omakorda vedelikku imavate ainetega ning selle pühkis kokku objekti esindaja kohale tellitud teehooldusauto. Kohale tuli remondimees, kellel õnnetus ka leke peatada. Hinnanguliselt voolas 150 ruutmeetrisele alale üle 200 liitri õli.

Kell 19.58 teatati, et Jõgeva vallas Järvepera külas sõitis jõusöödamasin lauda juures elektriliinidesse ja süttis põlema. Masin kustutati enamuses käsikustutiga. Kohal olnud elektrik veendus liinide ohutuses.

Põlvamaa

8. novembril kell 7.08 teatati, et Põlva vallas Miiaste külas süttis uuesti põlema varem põlenud elumaja. Päästjad leidsid viimased tulekolded ja kustutasid need kell 9.09.

Tartumaa

7. novembril kella 14.30 ajal põles Tartus Lääne tn piirkonnas vanade rehvide hunnik, mille päästjad ligi poole tunniga kustutasid.
Kella 18.06 ajal käisid päästjad Elva vallas Mõisanurme külas sõiduauto ja kaubikuga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud detailid. Sõiduautojuhi viis kiirabi haiglasse. Sõidukid viidi ära treileriga.

Kell 18.55 ajal hukkus Nõo alevikus Jõhvi – Tartu – Valga mnt 149. km kokkupõrkes sõiduautoga karupoeg. Päästjad, politseinikud ja keskkonnaametnikud hindasid olukorda ning aitasid tagada sündmuskoha turvalisust, sest läheduses oli karuema teise pojaga. Jahimehed said hilisõhtul hukkunud karu minema viia.

Valgamaa

7. novembril kella 23.28 ajal põles Otepää vallas Arula külas vana autovrakk, mille päästjad kustutasid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. novembril kell 21.51 said päästjad väljakutse Järva valda Karinu külla, kus teataja sõnutsi oli põlema süttinud ahjutagune sein. Ehitusjärgus maja oli äsja köetud ning ahju tagant oli tuli kuumusega seinakonstruktsiooni kandunud. Kohal olnud ehitajad said kiiresti ise tulekahjule jaole ning kustutasid tulekahju. Päästjad kontrollisid seinakonstruktsioonid turvalisuse tagamiseks veel üle.

Pärnumaa

8. novembril kell 7.00 teavitati häirekeskust, et Pärnu Kaubamajaka kilbiruumis on näha suitsu. Hoonesse sisenenud suitsusukeldusvarustuses päästjad tuvastasid kilbiruumis lahtise põlemise ning tuli oli levinud osaliselt ka konstruktsioonidesse. Kella 8.06ks oli lahtine põlemine kustutatud ning kella 9ks oli tulekahju likvideeritud ning ruumid päästjate poolt üle kontrollitud. Inimesed lubati tööruumidesse. Sündmusele reageerisid Pärnu, Pärnu-Jaagupi ja Häädemeeste päästemeeskonnad. Tulekahju tekkepõhjust esialgu teada ei ole.

Saaremaa

8. novembril kell 15.51 said päästjad teate, et Ilpla külas on põlema süttinud alajaam. Kuna alajaam oli voolu all, pidid päästjad ootama elektrike saabumiseni, et vajadusel alustada kustutustöödega. Elektrike saabumise ajaks oli tulekahju sumbunud ning päästjate abi enam vaja ei läinud.