Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. märtsil kell 5.05 helistati häirekeskusesse ja teatati plahvatusest alajaamas Lasnamäe linnaosas Nuia tänaval. Selgus, et alajaamas oli kõrgepingekaabli otsa muhv õhku lennanud. Hoone kontrolliti üle ja ohtu enam ei olnud. Sündmusega jäid edasi tegelema elektrikud.

24. märtsil kell 20.42 teatati suitsust Põhja-Tallinna linnaosas Ristiku tänaval. Ala kontrolliti üle ja tuvastati, et tegemist oli majade korstnast tuleva suitsuga ja ohtu ei ole.

Kell 17.55 anti teada suitsust Kesklinna linnaosas Alevi tänaval. Teataja sõnul oli majahoov paksu suitsu täis. Päästjad kontrollisid ala üle ja tegid selgeks, et tegemist oli korstnast tuleva suitsuga, mis tuulevaikse ilmaga oli vajunud maja hoovi, ohtu ei olnud.

Kell 15.08 tundsid elanikud Nõmme linnaosas Tirdi tänaval suitsuhaisu. Ühes korteris töötas suitsuandur ja koputamise peale korterielanik ust ei avanud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Ratastoolis vanemal naisel oli toit kõrbema läinud, kuid ta ei saanud ise voodist välja, et kööki minna. Oht likvideeriti ja korteris viidi läbi kodunõustamine.

Kell 4.43 käisid päästjad Kesklinna linnaosas Laeva tänaval avariilist suitsevat sõiduautot kustutamas.

Kell 00.47 anti teada töötavast vingugaasiandurist Kristiine linnaosas Haigru tänava kortermajas. Teatajatel paluti korterist välja minna. Päästjad tegid selgeks, et ahju siiber oli liiga vara suletud. Ruumid tuulutati ja ohtu enam ei olnud.

Kell 00.23 tuli päästjatele väljakutse Mustamäe linnaossa Männiliiva tänavale, kus teataja sõnul põles välitualett. Päästjad tuvastasid staadioni kõrval põleva plastikust välitualeti, mis ohustas kõrval olevat metallist konteinerit. Põleng kustutati kella 1.14ks, konteiner sai põlengukahjustusi.

23. märtsil kell 17.41 teatati kell 00.10 kutsuti päästjad Mustamäe linnaossa Ehitajate teele, kus keldrikorruse tehnoruumidest tuli suitsu. Tegemist oli veetoru lõhkemise tagajärjel tekkinud veeauruga. Kuumavee torustiku kraan keerati kinni ja sündmusega jäi edasi tegelema objekti esindaja.

22. märtsil kell 22.17 tuli päästjatele väljakutse Lasnamäe linnaossa Tartu maantee kaubanduskeskuse parklasse, kus oli süttinud sõiduauto ja teised autod on läheduses. Põlenguoht likvideeriti ja kannatada saanud inimesega tegelesid edasi kiirabi töötajad.

Kell 19.19 teatati Põhja-Tallinna linnaosas Niidu tänaval köögis kubu põlengust. Teataja sõnul püüdsid nad tulekustutiga põlengut kustutada, samal ajal väljusid teised inimesed majast ja elekter lülitati välja. Köögis oli toidu tegemisel süttinud kubus rasv ja päästjate saabumise ajaks oli tulekahju käsikustuti abil likvideeritud. Päästjad kontrollisid korteri üle ja tuleohtu enam ei olnud. Majaelanike sõnul oli kubu puhastatud, kuid filter jäänud vahetamata.

Kell 15.10 sõitsid päästjad Kesklinna linnaossa Lastekodu tänavale, kus katsid autoavarii tagajärjel teele voolanud õli absorbendiga.

Kell 14.38 sõitsid päästjad Mustamäe linnaossa A.H.Tammsaare tänavale, kus oli juhtunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad katsid autost teele voolanud õli absorbendiga ja reguleerisime liiklust. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Kell 10.16 tuli häirekeskusesse ATES teade Nõmme linnaosast Hiiu tänava haiglahoonest. Kohapeal selgus, et esimese korruse fuajees administraatori laua juures oli hakanud suitsema elektriradiaator. Töötajad eemaldasid seadme elektrivõrgust, mille järel suits lakkas. Päästjad kontrollisid ala üle ja ohtu enam ei olnud. Päästjad kiidavad haiglatöötajaid kiire ja õige reageerimise eest.

Harjumaa

25. märtsil kell 9.10 sõitsid päästjad Rae valda Pildikülla, kus maanteel oli toimunud avarii minibussi ja sõiduauto vahel. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

24. märtsil kell 21.46 teatati suurest lõkkest Saue vallas Laitse külas. Päästjad kustutasid lõkke, mis asus liiga lähedal majadele ja metsale.

Kell 18.08 teatati suitsust Viimsi vallas Haabneeme alevikus mahajäetud maja juures. Tegemist oli järelevalve all oleva väikese lõkkega, mis kustutati päästjate saabumise ajaks.

Kell 14.57 sõitsid päästjad Viimsi valda Muuga külla Kallasmaa teele, kus tööle oli rakendunud vingugaasiandur. Päästjad kontrollisid ruume ja tuvastasid kõrge vingugaasi näidu. Kiirabi viis haiglasse kaks last. Päästjad tuulutasid maja ruumid ja vingugaasiandur paigaldati seinale.

Kell 13.23 teatati ohtlikust lõkkest Viimsi vallas Laiakülas. Kuna lõke ohustas nii maja kui ka läheduses olevat metsa, siis kustutasid päästjad lõkke.

Kell 12.55 tuli teade Saue linnas Tule tänaval puidutööstushoones tööle hakanud suitsuandurist. Teataja sõnul oli ruumis suits ja inimesi hakati hoonest välja kutsuma. Süttinud oli saepuru imuri kott. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.10ks ja ruum ventileeriti.

Kell 12.29 sõitsid päästjad appi Saku valda Männiku külla, kus mootorrattur oli teinud avarii ja vajas abi. Päästjad tõstsid kannatanu vaakummadratsile ja tõid 25 m sügavuselt üles kiirabi auto juurde. Üles toodi ka avariiline mootorratas.

23. märtsil kell 20.17 said päästjad väljakutse Jõelähtme valda Loo alevikku, kus kustutasid ehitusplatsil järelevalveta metalltünnis põleva prügi ämbritäie veega.

Kell 14.31 kutsuti päästjad Jõelähtme valda Loo alevikku, kus vana tootmishoone territooriumil põletati plastikut ja suits levis ümbruskonna majade juurde. Päästjad leidsid lõkke, kus põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid (plastik, värvid jm). Lõke kustutati. Sündmusest teavitati ka keskkonnaametit.

Kell 8.50 sõitsid päästjad Loksa linna Posti tänavale, kus ühest korterist tuli suitsu ja suits oli ka kortermaja trepikojas. Korteris inimesi sees ei olnud. Kohapeal selgus, et põles korteri rõdul lillekastis olev turvas. Põleng kustutati ja maja trepikoda tuulutati.

Kell 3.05 kutsuti päästjad appi Lääne-Harju valda Kloogaranna külla, kus kaks meest olid metsa ära eksinud. Nad olid märjad ja telefonide akud hakkasid tühjaks saama. Politseinikel ja päästjatel õnnestus meeste asukoht leida kell 7.45. Päästjad tõid mehed maastikusõidukitega metsast välja ja andsid nad üle kiirabitöötajatele. Mehed haiglaravi ei vajanud ja viidi koju.

22. märtsil kell 10.13 helistati häirekeskusse, et Kose vallas Ravila alevikus Ravila tee kortermajas on ühes korteris põlema läinud mikrolaineahi ja kodus on üksinda alaealine laps. Päästjate saabumise ajaks olid abivalmis naabrid seadme õue viinud ning tube ja trepikoda tuulutama hakatud. Mikrolaineahjus oli põlema süttinud popkorn. Põlengu tõttu keegi viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. märtsil kell 22.54 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Murdlaine tänavale, kus põles maja. Teataja ei teadnud, kas hoones on inimesed sees. Päästjate saabumise ajal põles suvila lausleegis ja oht oli tule levikuks kõrvalhoonetele. Kohale tulnud omaniku sõnul hoones inimesi ei viibinud. Põlengule pandi piir kell 23.40. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Kell 22.40 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Estonia puiesteele, kus oli toimunud avarii. Päästjad katsid teele voolanud õli absorbendiga. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Kell 19.01 märgati Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Arenduse tänaval tehasehoonete lähedal lõkkeid. Päästjad leidsid kaks lõkkekohta, mis olid juba kustutatud.

Kell 17.32 tuli päästjatele väljakutse Sillamäe linna Vana-Vindi teele, kus kustutati 150 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 17.04 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Ritsika tänavale, kus põletati prahti ja suits tundis lähedal olevatesse eluhoonetesse. Päästjad kustutasid järelevalveta metalltünnis põlenud puidu ja olmeprügi põlengu.

22. märtsil kell 23.25 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Alutaguse vallas Rannapungerja külas Ranna teel põleb lahtise leegiga vana kuur. Kohapeal selgus, et põles kaks suvila moodi hoonet, milles sees mööbel ja praht. Põleng kustutati kella 1.37ks.

Lääne-Virumaa

23. märtsil kell 21.20 tuli teade töötavast suitsuandurist Vinni vallas Tudu alevikus Tuleviku tänava kortermajas. Esimesena kohale jõudnud Tudu vabatahtlikud päästjad selgitasid välja, et korteris oli tööle hakanud rikkis suitsuandur ja ohtu ei olnud.

Kell 15.46 teatati ohtlikust mustast prügikotist Viru-Nigula vallas Kunda linnas Rakvere maantee autopesulas. Ohutuse tagamiseks määrati ohuala, inimesed saadeti ohualast välja ja suleti sissepääs tänavale. Selgus siiski, et tegemist oli maha jäetud prügikotiga ja ohtu ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel üheksa väljakutset, mille hulgas oli kaks pommikahtlust. Kokku leiti ja tehti kahjutuks 56 lõhkekeha ja 35 sütikut.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. märtsil kell 16.20 teatati, et Tallinn - Tartu mnt 132. km on loomatõkkeaia küljes kinni karupoeg. Päästjad aitasid karu aia küljest lahti ning loom põgenes metsa.

Põlvamaa

22. märtsil kella 17.46 ajal süütasid Räpina vallas Ruusa külas välgumihkliga mänginud lapsed vaiguse männipuu. Õnneks oid vanemad läheduses ja suutsid põlengu iseseisvalt kustutada. Päästjad kontrollisid puu üle ja lastega vesteldi tuleohutuse teemadel.

Tartumaa

25. märtsil kell 7.24 teatati kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Nõo alevikus Meeri teel. Kergemalt viga saanud inimesed said kiirabimeedikutelt esmaabi koha peal. Päästjad aitasid avariilised autod puksiiridele ja eemaldasid teelt purunenud detailid.

Valgamaa

24. märtsil kell 14.09 käisid päästjad Valgas Raudtee tänava piirkonnas Läti poole peal kustutamas paarile hektarile levinud kulutulekahju. Kell 16.20 kustutati 100 ruutmeetrine kulupõleng Valgas Rükkeli tänaval.

Viljandimaa

Tules hävis elumaja
24. märtsil kell 6.30 teatati, et Põhja-Sakala vallas Jaska külas põleb elumaja. Päästjate saabumise ajal oli katus leekides ja tuli majas ulatuslikult levinud. Tulekahju kustutati kell 10.45, hoone katus ja sisustus hävis tules. Inimesed viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

22. märtsil kella 15.42 ajal ehmatas Antsla vallas Kuldre külas elumaja keldris puuriida alla pugenud madu elanikke. Päästjad tõstsid puid ümber ja selgus, et riida all on inimesele ohutu nastik. Madu püüti kinni ja viidi loodusesse.

Uppus läbi järvejää vajunud koer
23. märtsil kell 20.30 teatati, et Rõuge vallas Lauri külas Kahrila järvel on koer läbi jää vajunud. Pinnaltpäästevarustuses päästjad said koera kätte ning tõid kaldale, kuid kahjuks oli loom jääkülmas vees uppunud. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

24. märtsil kell 07.21 ajal süttis Paide linnas Laial tänaval asuv mahajäetud kuur. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli umbes kaheksa meetri pikkuse kuuri eesmine sein põlenud ja lahtist leeki oli näha ka kuuris sees. Tulekahju likvideeriti kell 7.46. Tulekahju tekkimise põhjust teada ei ole.

24. märtsil kell 21.12 kiirustasid päästjad Paides Mustla külas juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud vastu valgustusposti, mis kokkupõrke tagajärjel murdus ning sõiduki kapotile maandus. Päästjad eemaldasid posti autokapotilt ning akudelt klemmid. Elektriliinidega tegeles edasi elektriettevõte.

Läänemaa

23. märtsil kell 13.26 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Auaste külas asuva elumaja korstnas on põlema süttinud tahm ning sealt tuleb tugevat musta suitsu. Päästjad kustutasid korstna ülemises osas toimunud põlengu ning kontrollisid üle hoone ruumid. Seal edasist ohtu ei olnud. Kuna korstnapühkija oli viimati käinud mitu aastat tagasi, keelati pererahval niikaua pliidi kasutamine, kuni korstnapühkija on käinud ja küttesüsteemid ära hooldanud.

23. märtsil kell 17.09 kiirustasid päästjad Haapsalu linna Jõõdre külla, kus teataja sõnul oli põlema süttinud saun ning leek ulatus juba katusest välja. Põleng teisi hooneid ega inimesi ei ohustanud. Haapsalu päästjad likvideerisid umbes 12 ruutmeetri suuruse suitsusauna põlengu kella 18.32ks. Päästjate esialgsel hinnangul süttis saunamaja põlemisgaaside liigse kogunemise tõttu, sest õhutuseks ette nähtud aken oli tuulega sulgunud.

Pärnumaa

22. märtsil kell 20.18 teavitati häirekeskust, et saarde vallas Allikukivi külas asuva mahajäetud lauda läheduses on levimas suits. Päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud lõkke, milles põletati hoone lammutusjäätmeid. Päästjad kustutasid lõkke.

Lääne-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal reageerisid demineerijad viiele väljakutsele ning kokku tehti kahjutuks 9 lõhkekeha. Läänemaalt Haapsalust leiti viis 23mm mürsku, mis viidi hävitamisele. Hiiumaalt Käina alevikust leiti koristamise käigus 405 grammi püssirohtu, mis demineerijatele üle anti. Saaremaalt Imara külast leiti metsast 10,5 cm mürsk, mis viidi hävituskohta hävitamisele ning Pärnust leiti detonaator, mis demineerijate poolt lokaliseeriti.