Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

23.05 kell 11.13 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Viljandi maantee ääres põleb metsa visatud prügi ja ümbritsev metsaalune. Nõmme päästjad haarasid kaasa ATV ning liikusid põlengule. Umbes viiekümne ruutmeetrine põleng kustutati veejoaga kella 11.55ks.

23.05 kell 13.23 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänava kortermaja trepikojas on nähtud suitsu. Kohale tõttasid Lilleküla päästjad, kes leidsid suitsu allika ühest 3. korruse korterist. Nimelt oli üle radiaatori toru tõmmatud pikendusjuhe läinud lühisesse ning tekitanud tulekahju ja veeavarii. Radiaatori juures olnud tool oli süttinud. Korteri perenaine kustutas tooli ämbri veega ning viis selle korterist välja. Korterist lülitati elekter välja ning päästjad aitasid radika lekke sulgeda. Veeavariiga jäi edasi tegelema korteriühistu. Toas puudus suitsuandur, kuid korteri omanik lubas selle poja abiga kiiremas korras paigaldada.

23.05 kell 16.55 said päästjad kutse Haaberstisse Vanakuu tänavale, kus teataja oli märganud auto iluvõres lõksus lindu. Lilleküla päästjad sõitsid kohale ja vabastasid väikese linavästriku võre tagant. Linnule anti pisut juua ning säutsuja jätkas oma kõrgelennulist teekonda.

23.05 kell 22.07 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Keevise tänavalt tõuseb suures koguses heledat tossu. Kesklinna päästjad sõitsid olukorda kontrollima ning leidsid, et ühe angaari kõrval põletatakse prahti. Põlev hunnik kustutati veejoaga ning angaar kontrolliti termokaameraga üle. Kella 22.28ks oli tulekahju likvideeritud ja oht möödas.

Harjumaa

23.05 kell 14.39 sõitsid päästjad Saue valda Lehetu külla Lehetu-Nurme tee äärde, kus nähti kulupõlengut. Põlengut nähti tee ääres, mille ligidal oli ka mets. Kohale sõitsid Risti päästjad, kes kustutasid umbes 300 ruutmeetrise turbapinnasel maastikupõlengu. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse tee äärde visatud suitsukonist.

23.05 kell 17:10 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Kurkse külas põleb roostik mitmes erinevas kohas. Esimesena olid kohal Keila päästjad, kes nägid, et põlengule ligipääs on raskendatud. Lennutati õhku droon tulekahjule ligipääsu leidmiseks. Lisaks Keila päästjatele reageerisid veel Nõmme ja Paldiski kutselised koos Hüüru ja Padise vabatahtlikega. Töösse läksid maastikusõidukid, kululuuad ning veejoad. Sündmus lokaliseeriti kella 18:25ks ja likvideeriti kella 19:02ks. Põlenguala suurus oli hinnanguliselt 5,7 hektarit.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Uikala prügilas põlengu kustutustööd jätkuvad
22. mail Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas alguse saanud prügiladestusala põlengu kustutustöid teostati 23. mail ja jätkusid öösel. Põlenguala on suudetud hoida samades piirides ja põlemisintensiivsus on väiksem. Suitsu levik ei olen enam nii suur, kuid jätkuvalt palume elanikel vältida suitsu sees olemist, hoida vajadusel kinni aknaid, sulgeda ventilatsioon.

Konju küla metsa- ja maastikupõlengualal jätkub järelkustutustöö
20. mail Alutaguse vallas Konsu külas alguse saanud ja Toila valda Konju külla levinud maastikupõlengualal kustutati 23. mail kuni kella 17.20ni mitmeid tulekoldeid. Täna põlenguala kontrollimisel leiti uusi tulekoldeid, mida asuti kustutama.

24. mail kell 3.38 anti häirekeskusesse teada suitsust Narva linnas Tormi tänava elumajas. Päästjad siiski hoones tuleohtu ei tuvastanud, lõhna andsid majas sees seisvad kütuse kanistrid.

24. mail kell 2.32 tuli teade tugevast gaasi lõhnast trepikojas Narva linnas Uusküla tänava majas. Päästjad kontrollisid maja üle ja ohtu ei tuvastanud.

23. mail kell 18.45 teatati, et lapsed olid süüdanud Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval õietolmu. Kohalik elanik oli päästjate saabumise ajaks põlengu tulekustutiga kustutanud.

23. mail kell 12.23 sõitsid päästjad Narva linnas Tiigi tänavale, kus kordoni lähedal tee ääres põles kulu. 3000 ruutmeetril olnud kulupõlengu likvideerisid päästjad kella 13.09ks.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. mail kell 09.14 vajati päästjaid appi Jõgeva Põhikooli juures, mille kõrval oleva aia vahele oli kinni jäänud metskits. Päästjad vabastasid kitse aia vahelt ning viisid ta linnast eemale loodusesse.

Põlvamaa

23. mail kell 12.18 kiirustasid päästjad appi inimesele Põlva vallas Rosma külas. Puu langetamiseks kasutatud korvtõstukil tekkis tehniline rike ning 20 meetri kõrgusel olnud inimene ei pääsenud enam alla. Päästjate redelautot kasutades päästeti inimene ohtlikust olukorrast ja toodi maapinnale.

Tartumaa

23. mail kell 11.05 said päästjad teate põlengust Tartu vallas Piiri külas. Põles kahe vana mahajäetud hoone vahel olev kulu. Elanikud asusid kohe ka tuld materdama. Piirissaare vabatahtlikud päästjad koos kohalike elanikega suutsid põlengu likvideerida kell 11.44.

23. mail kell 12.18 said päästjad teate põlengust Tartu vallas Raadi alevis Pargi põigus. Teataja sõnul oli põlema süttinud lillepeenar. Päästjad selgitasid olukorda ning tuvastasid lillepeenras üle kuumenenud pikendusjuhtme, mis oli süüdanud põlema taimestiku. Päästjad loputasid peenra veega üle ning elanikel paluti kutsuda elektrik süsteeme üle vaatama.

23. mail kell 17.06 teatati häirekeskusele tulekahjust Kastre vallas Võõpste külas. Päästjate saabumise ajaks põles ca 300 ruutmeetrit kulu, mille Annelinna komando päästjad likvideerisid kell 18.05.

Valgamaa

23. mail kell 17.29 said päästjad teate tulekahjust valga vallas Paju külas. Põles raudtee äärne maastik umbes ühe hektari suurusel alal. Põleng ohustas ka läheduses asuvat metsa. Päästjad likvideerisid raskesti ligipääsetaval alal olnud põlengu kell 21.10.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. mail kell 16.32 said päästjad teate tulekahjust Albu külas. Grillimise tulemusel süttis põlema saunahoone, mis päästjate saabumise ajaks juba lausleegiga põles ning katus oli sisse kukkumas. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 18.05.

Pärnumaa

23. mail kell 18.47 teatati Häirekeskusele maastikupõlengust Pärnumaal Saarde vallas Marana külas. Teataja sõnul põles pinnas ja madalad puud. Kell 18.57 tõsteti sündmuse ohuastet, kuna selleks hetkeks põles hinnanguliselt juba üks hektar metsaalust pinnast. Sündmusele kaasati ka droon, mis aitas 60 meetri kõrgusele lennanuna kaardistada põlenguala suurust. Põleng likvideeriti kell 22.51. Sündmusele reageerisid Abja, Häädemeeste ja Kilingi - Nõmme päästekomandode päästjad.

23. mail kell 18.22 teavitati häirekeskust, et Lääneranna vallas Virtsu alevikus Tööstuse tänaval, kus asuvas alajaamas sees süttisid põlema kaablid. Tulekahju jaamast välja ei levinud ning päästjad turvasid hoonet kuni elektrike saabumiseni.

24. mail kell 19.01 teatati häirekeskusele tulekahjust Lemmetas külas, kus oli tekkinud põleng spoonitehase kuivatis, lahtist leeki näha ei olnud. Tehasel avati ventileerimiseks kõik suitsuluugid ning uksed. Inimesed evakueeriti ja keegi vigastada ei saanud. Sündmus likvideeriti kell 20.27.

Raplamaal

23. mail kell 16.17 süttis Kehtna vallas Koogiste külas põlema mets. Metsatöid teostanud teataja sõnul põles pinnas, põleng levis väga kiiresti edasi ning põlengukoha ümber oli palju puid. Esimesena kohale saabunud Kehtna vabatahtliku päästja sõnul põles kuusemets ning koheselt alustati kustutustöödega. Kell 16.41 lokaliseeriti umbes 400 ruutmeetrile levinud põleng. Tulepesade otsimine ja kustutamine lõpetati kell 16.56. Sündmusele reageerisid Järvakandi, Pärnu ja Türi kutselised ning Kehtna ja Lokuta vabatahtlikud päästjad.

Saaremaa

23. mail kell 11.05 said päästjad väljakutse Kärla-Kirikukülla, kus olid põlema süttinud põhupallid. Esimesena kohale jõudnud Kihelkonna päästjad tuvastasid, et põles 30 põhurulli ning asusid koheselt kustutustöödele. Tulekahju kustutati kell 14.35. Tulekahju tekkepõhjust ei õnnestunud päästjatel välja selgitada.