Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3. oktoober – 4. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. oktoobril kell 08:44 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Muhu tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid korteri üle. Keegi kannatada ei saanud.

3.oktoobril kell 21:56 sai Häirekeskus teate tulekahjust Haabersti linnaosas Järveotsa teel. Päästja tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid korteri üle. Keegi kannatada ei saanud.

4. oktoobril kell 03:58 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- Tallinna linnaosas Telliskivi tänaval. Päästjate saabudes põles U-kujuline hoonete kompleks, kus olid garaažid ja tööstushoone. Kohale jõudnud päästjad asusid tulekahju kustutama ning piirama tule levikut kõrvalasuvale büroohoonele ja mööblimajale. Tööstushoones olnud puhkeruumist tuli välja üks inimene, kelle kiirabi kohapeal üle vaatas ning kellega oli kõik korras. Tulekahju likvideeriti kell 07:17. Juhtunu täpsemad asjaolud ning põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Lõuna-Eesti pommigrupp

3. oktoobril tegid demineerijad kahjutuks Jõgeva maakonnas Põltsamaa vallas Kuningamäe külas kaevetööde käigus leitud 76 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

3. oktoobril kell 8.43 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Kastani tänavale. Naabrid teatasid, et ühest korterist tuleb kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid ahjus kõrbema läinud leivad ning likvideerisid ohu. Päästjad lugesid perenaisele sõnad peale, et toidukõrbemine on ohtlik ning võib olla kurbade tagajärgedega. Lisaks palusid vahetada ära suitsuanduri patareid, mis õigeaegselt ohust märku annaks.

3. oktoobril kell 12.36 teatati häirekeskusele üleeilse tormi tõttu maja katusele ning osaliselt sõiduteele kukkunud puust. Päästjad likvideerisid ohtliku puu maja katuselt ning likvideerisid ohu sõiduteelt.

Pärnumaa

3. oktoobril kell 12.09 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Põhja-Pärnumaa vallas Võidula külas.