Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

08. oktoobril kell 17:11 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Pallasti tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes kortermaja korteris oli pliidil toiduõli põlema läinud, mis oli likvideeritud korteri omaniku poolt enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid üle korteri ning korrus kõrgemal olnud korteri ning ohtu ei tuvastanud. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa

08. oktoobril kell 19:17 sai Häirekeskus teate tulekahjust Vääna- Jõesuu külas Luige teel. Päästjate saabudes põles vana pioneerilaagri I korrusel üks ruum lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kell 21:29. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. oktoobril kell 10.54 teatati, et Jõhvis Narva maanteel uue Jõhvi bussijaama ehitusel toimus katuse varing. Kaks töölist said kannatada, 53- aastase mehe toimetas kiirabi haiglasse ja 47- aastasele mehele anti kohapeal esmaabi.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

8. oktoobril kell 10.19 teatati, et Kanepi vallas Valgjärve külas süttis põlema tõstuk-laadur. Päästjate saabudes põles laaduri kabiin ja rehvid. Kuumusest oli purunenud kõrval asuva garaažihoone aknad ja sulanud lükanduks. Esimesena olid kustutustöid alustanud Valgjärve vabatahtlikud. Põlengu levik hoonele piirati ja laadur kustutati poole tunniga. Päästjad kontrollisid garaažihoone tuulekasti, aga õnneks tuli sinna veel ei olnud jõudnud. Väiksemaid kuumakahjustusi sai lisaks hoonele laaduri lähedale pargitud sõiduauto. Tõstuk suures osas hävis põlengus.

Viljandimaa

8. oktoobril kella 10.00 ajal süütas purunenud elektriliin Põhja-Sakala vallas Kobruvere külas liinialuse kuluheina ja pinnase. Päästjad ootasid ära elektrikud ning pärast elektri väljalülitamist kustutasid põlengu.

Võrumaa

8. oktoobril kella 13.38 ajal põles Rõuge vallas Kuklase külas metsas metsatraktor harvester. Veeliinid kaugemalt sündmuskohale vedanud päästjad kustutasid lausleegis põleva traktori kella 15.11ks. Kustutustöödel olid kutselistel päästjatel oluliseks abiks Suhka ja Misso vabatahtlikud. Tulekahju põhjustas tõenäoliselt elektrisüsteemi rike.

Lõuna-Eesti pommigrupp

8. oktoobril tehti kahjutuks Tartu maakonnast Peipsiääre vallast Padakõrve külast leitud 37 mm mürsk. 


Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. oktoobril kell 5.10 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Piirsalu külla, kus puu oli kukkunud sõiduteele ning sulgenud ühe sõidurea. Päästjad eemaldasid ohu teelt.

Pärnumaa

8. oktoobril kell 11.36 said päästjad väljakutse Tori valda Eametsa külla Leevikese teele. Õues posti küljes olev elektrikapp suitses. Päästjad tuvastasid elektrikapis läbi põlenud korgid ning lühisesse läinud juhtmed. Tulekahjuohtu ei olnud ning edasi tegelesid olukorraga elektrikud.

Saaremaa

8. oktoobril kell 11.11 vajati päästjaid appi teele kukkunud puu eemaldamiseks Parasmetsa külas. Leisi vabatahtlikud päästjad eemaldasid puu teelt.