Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. veebruar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

14.02 kell 18.06 sai häirekeskus info elumaja põlengust Pirital Priimula teel. Kohale tõttasid Muuga ja Pirita päästjad. Sündmuskohal nägid nad põlengut ühekordse maja korstna ja katuse vahel. Majas olnud naisterahvas oli päästjate jõudes juba majast väljas. Majja sisenesid suitsusukeldujad, kes lokaliseerisid põlengu kella 18.37ks ja likvideerisid kella 19.24ks. Põleng sai alguse korstna ümber vahelaes ning päästjad avasid korstna ümber mitmes toas seina- ja laekonstruktsioone, et tulepesadele ligi pääseda. Kiirabi vaatas majaelaniku kohapeal üle. Täpse tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Harjumaa

14.02 kell 09.47 käisid päästjad kontrollimas eile öösel põlenud elumaja Harku vallas Vahi külas Kiia-Vääna-Viti maantee ääres. Keila päästjad leidsid kontrolli käigus mõned hõõguvad tulepesad, mis veejoaga likvideeriti.

14.02 kell 10.14 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Sõmeru külas Tallinn-Tartu maanteel on autojuht oma sõiduki üle kontrolli kaotanud ja teepiirdesse sõitnud. Kose päästjad eemaldasid masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Kiirabi vaatas autojuhi kohapeal üle ja sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

14.02 kell 13.28 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Maardu külas Kaunissaare teel tuleb elumaja köögis seina seest suitsu. Elanik oli proovinud külmunud torusid kuumaõhufööni abil sulatada, kuid fööni liiga võimsa režiimi tõttu oli süttinud seina puitkonstruktsioon. Muuga ja Lasnamäe päästjad avasid seina ja kustutasid hõõgumiskohad kella 14.10ks.

14.02 kell 16.16 sõitsid päästjad Saku valda Männiku külla Tallinna ringteele, kus veoautol oli ratas koos rummuga sõidu pealt ära tulnud. Veoauto juht ise jäi terveks ning teised sõiduautod õnnetuses ei osalenud. Küll aga oli liiklus antud teelõigul häiritud. Päästjad eemaldasid teel lebavad veoauto rattad ning autojuht tegeles oma masina pukseerimisega edasi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. veebruaril kell 2.22 teatati häirekeskusesse suitsust Narva linnas Soldina tänava kortermaja trepikojas. Teataja arvas, et suits tuleb prügišahtist. Põleng toimuski esimesel korrusel väikeses prügikonteineris. Põleng kustutati ja ruumid tuulutati. Põleng võis tekkida prügi hulka visatud kustutamata suitsukonist.

14. veebruaril kell 10.50 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Auvere külla, kus eemaldasid teele kukkunud tühjad tsemendikotid.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. veebruaril kell 9.00 käisid päästjad Mustvee vallas Pedassaare külas Saare - Pala – Kodavere tee 6. km väikebussiga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid akuklemmide eemaldamisega tuleohu, viga saanud juht anti üle kiirabile. Hiljem aidati avariiline sõiduk teele ning treilerile saada.

Kell 16.31 käisid päästjad Jõgeva vallas Õuna külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid ja välja voolanud vedelikud. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Tartumaa

14. veebruaril kell 20.31 teatati, et Kolkja alevikus Ranna tänaval põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes olid leegid mansardkorrusega maja katusest väljas ning tuli levinud kogu hoone ulatuses. Tulekahju kustutati lõplikult kell 00.12, inimesed õnnetuses viga ei saanud. Esialgu seostatakse põlengu põhjusi kütteseadmega, milleks oli majas ahi. Täpsemaid asjaolusid hakkavad selgitama Lõuna päästekeskuse inspektorid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. veebruaril kell 21.28 tuli teade, et Saarde vallas Tihemetsa alevikus Asuvere tee kortermaja trepikojast tuleb suitsu. Päästjad tuvastasid kohale jõudes paksu suitsu täis teise korruse korteri ning selle ühest toast leiti voodist hukkunud meesterahvas. Otsinguid jätkates leiti teinegi kannatanu, kes toimetati haiglasse. Kell 22.27 oli tulekahju likvideeritud. Päästjad ventileerisid ruumid ja kontrollisid ohutuse tagamiseks üle ka kõrvaltrepikojad. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Ruumidest olid kahjuks kõik suitsuandurid maha keeratud. 

14. veebruaril kell 21.18 teatas ärev inimene Pärnust Pardi tänavalt häirekeskusele, et tema köögikubu säriseb ning lööb tuld välja. Tõenäoliselt oli tekkinud elektrilühis. Päästjad tegid kubu lahti, eemaldasid liigse rasva tõttu läbi põlenud lüliti ning tagasid edasise ohutuse. 

Saaremaa

14. veebruaril kell 21.30 said päästjad väljakutse Mändjala külla, kus teataja sõnul lööb korstnast tuld ja sädemeid välja. Lisaks immitseb korstna vahelt suitsu ja on kuulda praksumist. Päästjad tuvastasid, et toimunud oli korstnapõleng, mis oma intensiivsusega korstnasse prao oli sisse löönud. Päästjad andsid pererahvale korralduse kutsuda kiiremas korras korstnapühkija ja pottsepp olukorda hindama ja kahju parandama. Senikaua kaminat kütta ei ole lubatud.