Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. november 2023

Tallinn

21.11 kell 14.04 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Liivalaia tänaval on lift korruste vahele kinni jäänud. Liftis oli kinni laps koos koeraga. Kesklinna päästjad vabastasid lapse ja koera liftist, kellega oli kõik korras.

21.11 kell 16.25 sai häirekeskus teate põlevatest prügikonteineritest Mustamäel Pöörise tänaval. Nõmme päästjad leidsid kohapealt lahtise leegiga põleva suure papikonteineri ning teine olmeprügi konteiner oli samuti tulekahjustusi saanud, ent ei põlenud. Prügikast kustutati veejoaga kella 16.42ks.

Harjumaa

21.11 kell 14.28 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Soodevahe külas Tallinna ringteel on veoautol haagis ära kukkunud, mis takistas liiklust kahel sõidurajal. Samuti lekkis veoauto kütusepaagist diiselkütust. Assaku päästjad olid kohal kell 14.41 ja katsid teel olnud vedelikud absorbendiga, sulgesid paagi lekke sulgemispastaga ning puhastasid tee juppidest. Politsei tegeles haagise teisaldamisega edasi.

21.11 kell 19.26 sõitsid päästjad Saue valda Alliku külla Laagri-Harku teele, kust oli tulnud teade kahe sõiduauto kokkupõrkest. Masinatest immitses suitsu ning liiklus oli mõlemal suunal takistatud. Nõmme päästjad olid kohal kell 19.35 ja likvideerisid masinatelt süttimisohu. Kohapealne õlireostus kaeti absorbendiga. Mõlemad juhid viidi kiirabiga haiglasse kontrolli. Politsei jäi sündmuspaika liiklust reguleerima ning sõidukeid teisaldama.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. novembril kell 6.08 said päästjad väljakutse Narva linna Betooni tänavale, kus teatati elumajas kütmise käigus tekkinud vingugaasist. Päästjad mõõtsid majas vingugaasi näiduks üle 450 ppm-i. Ruumid tuulutati ja tehti selgitustööd. Majas oli suitsuandur katkine, vingugaasiandur oli karbis ja kasutamata.

Kell 00.42 kutsuti päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna, kus inimesel oli jäänud jalg trepikäsipuu vahele kinni. Päästjad vabastasid inimese jala, kiirabi töötajate abi kannatanu ei vajanud.

Kell 00.32 teatati majapõlengust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Keemikute väikekohas. Teataja sõnul levis tuli kiiresti. Päästjate saabumise ajaks põles 50 ruutmeetrine aiamaja lahtise leegiga ja suurem osa hoonest oli ära põlenud. Päästjatel oli majale ligipääs raskendatud. Tulekahju likvideeriti kella 3.05ks. Hoone hävis täielikult. Põlengu põhjus ei ole teada. (Lisatud foto)

21. novembril kell 11.38 teatati häirekeskusele Sillamäe linnas paisjärvel läbi jää vajunud inimestest. Jääl olid siiski päästjad, kes harjutasid veekogult inimese päästmist ja keegi ohus ei olnud.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

22. novembril kell 5.07 teatati, et Põlva vallas Mammaste külas põleb kahekorruseline puidust elumaja. Päästjate saabudes oli maja katus leekides. Kohe alustati elanike evakueerimisega ning praegu teadaolevalt õnnestus kõigil eluga pääseda. Tulekahju levik piirati kell 7.29. Tulekollete otsimine ja kustutamine hoones jätkub.

Kell 8.31 käisid päästjad Kanepi vallas Sulaoja külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtme. Juht viidi kiirabiga haiglasse terviskontrolli.

Tartumaa

21. novembril kell 14.18 teatati, et Luunja vallas Lohkva külas Soojuse teel sai noormees katlamaja hakkepuiduliini estakaadil viga. Päästjad aitasid kannatanu tõmberedeli ja korvtõstuki abil alla tuua ja andsid ta üle kiirabile. Kannatanu viidi haiglasse.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

21. novembril kell 19.13 teavitas tähelepanelik kodanik, et Rapla vallas Alu mõisa tiigijääl on kolm inimest, kellest üks laps. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed tiigilt kadunud. Hetkel on jää veekogudel veel liiga õrn ja sellele minemine väga ohtlik.

Saaremaa

21. novembril kell 19.34 said päästjad väljakutse Saka külla, kus asuvas elumajas andsid häiret nii suitsuandur kui vinguandur. Päästjad leidsid eest suitsu täis maja, kuid otsest põlemist näha ei olnud. Tulekahju oli alguse saanud köögist, kus kuumale pliidirauale oli sulanud kuumaõhufritüür. Otsest tulekahju ei jõudnud tekkida, kuna uksed ja aknad olid suletud ning tuli ei saanud õhku juurde, et suureks minna. Päästjad kontrollisid ruumid üle ning edasist tuleohtu ei tuvastanud.