Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14. jaanuar – 15. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. jaanuaril kell 15:07 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kesklinna linnaosas Mere puiesteel, kus kohvikus oli põlema läinud fritüür. Tulekahju lokaliseeriti kohviku meeskonna poolt enne päästjate saabumist. Päästjad teostasid lõpliku kustutuse, kontrollisid ja ventileerisid hoone. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa
-

Päästeamet mõõdab regulaarselt jää paksust populaarsematel siseveekogudel ning tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt .

Jääkaart on loodud selleks, et oleks võimalik paremini edastada inimestele infot jääolude kohta meie siseveekogudel. Inimest kandev jää on kümne sentimeetri paksune, kuid sellegipoolest ei saa jää paksusele ainult loota. Päästjad hoiatavad, et isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul veest välja libedale jääservale pääsemine võib osutuda äärmiselt keeruliseks. Külmas vees kaotab täiskasvanu tegutsemisvõime ja teadvuse umbes veerand tunniga. Lapsed ja vanemad inimesed veel kiiremini. Kaardirakenduselt on võimalik kontrollida siseveekogude jää paksust enne jääle minekut.

Lõuna päästekeskus

Päästekomandod mõõdavad jätkuvalt oma väljasõidupiirkonna populaarsemate siseveekogude jää paksust ning kannavad tulemused avalikule Google kaardirakendusele.Päästeameti jääkaart on selleks, et anda inimestele infot jääolude kohta siseveekogudel ning juhtida tähelepanu jääolude muutumisega seotud ohtudele. Päästjate hinnang jää paksusele ei taga jääle mineja turvalisust ja selle eest igaüks ise. Päästjad hoiatavad, et jääle minek on alati seotud ohtudega. Inimest kandev jää on vähemalt kümne sentimeetri paksune, kuid samas võib jää paksus veekogu piires erineda ning sõltuda allika- ja suudmekohtadest või veekogu muudest eripäradest. Isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul veest välja libedale jääservale pääsemine võib ilma kõrvalise abi või turvavahenditeta osutuda võimatuks.

Valgamaa
14. jaanuaril kell 13.22 teatati, et Otepääl Kopli tänaval on 75-aastane mees kukkunud, ennast vigastanud ja ei saa enam püsti. Päästjad katsid kannatanu tekkidega ja hoidsid teda kaugemalt saabunud kiirabi tulekuni soojas.

Võrumaa
14. jaanuaril kell 22.54 teatati, et Rõuge vallas Nursi külas on Võru-Mõniste-Valga mnt 13. km palgid. Päästjad leidsid 400 meetri pikkuselt lõigult paarkümmend palki, mis tee äärde lükati. Politsei tabas auto, kust palgid pärinesid ja tegeles lohaka juhiga, kes oli ka ise palkide kadumist märganud ja hakkas neid kokku korjama.

15. jaanuaril kella 3.39 ajal põles Võrus Kraavi-Turba tänava ristil elamiseks vana palkhoone. Päästjad kustutasid lausleekides põlenud katusega hoone kella 5.33ks. Hoones oli hulk rämpsu, mis tulekollete leidmiseks laiali visati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. jaanuaril kell 12.42 käisid päästjad kustutamas Narva linnas Grafovi tänaval kortermaja keldri põrandat. Kannatanuid ei ole.

Lääne-Virumaa

-

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. jaanuaril kell 14.05 sai häirekeskus teate Järva vallas Reinevere külas põlema süttinud reka haagisest. Päästjad kustutasid haagise. Omaniku sõnutsi võis tulekahju alguse saada akulaadija ühendusest.

Pärnumaa

14. jaanuaril said päästjad väljakutse ohu likvideerimisele kolmel korral Saarde valda, kus üks puu oli kukkunud Kanakülas Tartu-Viljandi maanteele ning kaks puud Kalda külas Lodja-Saunametsa maanteele. Päästjad eemaldasid liiklust takistavad puud.