Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

27.02 kell 14.55 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas J. Vilmsi tänava kortermaja ees lekib sõiduautost vedelikke. Kesklinna päästjad katsid paagist välja lekkinud diislikütuse absorbendiga.

27.02 kell 20.13 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Muhu tänava üheksakordse kortermaja 6. korruse korteris tuli elektriarvestist suitsu. Lasnamäe päästjad saabusid kohale ning nägid, et arvestis oli tõenäoliselt olnud lühis. Päästjad lülitasid voolu välja ning elanikul soovitati kutsuda kohale elektrik probleemi likvideerimiseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. veebruaril kell 19.41 vajas Jõhvi linnas Veski tänaval abi inimene, kes oma kahe suure koeraga ei saanud koerteplatsilt välja, sest värava lukk ei avanenud ja aed oli kõrge. Päästjad avasid värava.

Kell 16.05 anti teada, et Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval piiksub korteris vingugaasiandur. Omanik teatas, et viis seadme õue ja see piiksub edasi. Päästjad kontrollisid ruumid üle ja reostust ei tuvastanud. Küll aga soovitasid päästjad paigaldada vingugaasiandurisse uue patarei, sest seade piiksus just seetõttu.

Kell 9.16 teatati, et Narva linnas Joala tänava vanast kultuurimajast tuleb suitsu. Kohapeal selgus, et hoone valvur küttis ahju ja ohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

27. veebruaril kell 16.30 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Äntu külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Päästjad eemaldasid sõiduautodel süttimisohu, aitasid kannatanu kiirabiautosse tõsta, korjasid absorbendiga õlireostuse kokku, puhastasid maantee ja tõmbasid avariilise auto sõidutee äärde. Sündmuse täpsem info politseilt.

Kell 7.10 tuli väljakutse Viru-Nigula valda Rannu külla, kus Tallinn-Narva maanteele oli koormast maha kukkunud mulda nii, et üks sõidusuund oli kinni. Muld oli teel pea 10 km ulatuses. Kohale sõitnud Rannu vabatahtlikud päästjad aitasid kohapeal reguleerida liiklust kuni ohutuse tagamise ja reguleerimise võttis üle Maanteeamet.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

27. veebruaril kella 13.02 ajal süttis Kanepi vallas Prangli külas Mercedes väikebussi salongis armatuurialune. Omanik kustutas algjärgus põlengu pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid auto tuleohutuse termokaameraga üle.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. veebruaril kell 14.45 teavitas häirekeskust mööda Mai rannaniitu kõndinud inimene, et metsas teevad lapsed lõket ning sellesse visatakse sobimatuid esemeid. Päästjad sõitsid kohale, kustutasid lõkke ning tegid poistele selgitustööd niisuguse lõkke sobimatuses.

27. veebruaril kell 16.20 kutsuti päästjad appi Kilingi – Nõmme, kus Piiri tänaval olevatele isoleeritud elektriliinidele oli peale kukkunud puulatv ning elektriposti kergelt viltu vajutanud. Päästjad eemaldasid oksa ning vabastasid liinid pinge alt.

Raplamaa

27. veebruaril kell 22.09 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Põllu külas põleb lausleekides elumaja. Päästjat alustasid koheselt hoone üldise kustutamisega ning lokaliseerisid põlengu kella 22.51ks. Tulepesade otsimine ning konstruktsioonide lahti võtmine vältas veel mõned tunnid ning tulekahju likvideeriti 28. veebruari varahommikul kell 1.27. Sündmuskohal käinud elektrikute sõnul oli majas probleeme peaühendusega. Kasutuses eluhoonetes toimus 2023.a 435 tulekahju ja elektrist põhjustatud oli nendest 132 ehk 30%.

27. veebruaril kell 23.21 said päästjad väljakutse Kohila alevisse Metsa tänavale. Teataja sõnul oli põlema süttinud kahekordse maja korsten, mis pildus sädemeid ja oli näha ka leeki. Päästjad kustutasid korstnas tekkinud tahmapõlengu pulberkustuteid kasutades ning kontrollisid ohutuse tagamiseks termokaameraga üle ka konstruktsioonid. Omanikule anti suunis võimalikult kiiresti korstnapühkija kutsumiseks. Pererahva sõnul aitas neid olukorra kiireks avastamiseks tööle rakendunud suitsuandur.

Saaremaa

Selgunud on Kuressaare Kungla tänava tulekahju tekkepõhjused.

27. veebruaril kell 01.18 sai Häirekeskus teate, et Kuressaares Kungla tänaval põleb puidust elumaja ning hoones võib olla kaks inimest. Päästjate kohale saabudes oli maja katusest leek väljas ning üks meesterahvas hoonest iseseisvalt väljunud. 39-aastase, tulekahjust pääsenud meesterahvaga tegeles edasi kiirabi. Sündmuskohale jõudnud päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Kell 01.41 leiti majast hukkunud 60-aastane naisterahvas. Lääne päästekeskuse tulekahjude menetleja Raido Metsa hinnangul sai tulekahju alguse elutoas olnud nurgadiivanilt. „Tulekahju on saanud alguse hooletusest suitsetamisest, mille tagajärjel süttis nurgadiivan. Hukkunud naisterahvas leiti vahetult tulekoldest. Tuli oli liikunud läbi vaheseina ja seal olnud akna tuulekotta ning suunaga üles katusekonstruktsioonidesse“. Liikumisruum eluruumides oli oluliselt takistatud erinevate esemete tõttu ning suitsuanduri olemasolu ruumides ei tuvastatud.