Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16. – 17. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. aprillil kell 15.29 teatati tulekahjust Tallinnas Paljassaare teel asuvas ühekorruselises puidust eramus. Kannatada saanud 50-aastane mees toimetati haiglasse. Küttekoldest alguse saanud tulekahju likvideeriti kell 16.42. Kell 17.41 tuli teade, et hoone hakkas uuesti põlema. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.18.

Harjumaa

16. aprillil kell 20.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Harju maakonnas Harku vallas Viti külas Iirise teel, kus põles elumaja ning sellega kokku ehitatud kuur. Põletushaavu saanud 61-aastane mees toimetati haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 22.31. Arvatavasti sai tulekahju alguse saunast. Millest täpsemalt, näitab uurimine.

16. aprillil registreeriti häirekeskuses Tallinnas ja Harjumaal 6 väljakutset maastikupõlengutele. Neist suurem oli Harju maakonnas Saku vallas Roobuka külas, kus põles kulu ja pinnas 5 ha ulatuses. Hoiti ära tule levik metsa.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. aprillil kella 18.45 ajal põles Põltsamaa vallas Kablaküla külas pool hektarit kulu, mille kohalik elanik oli süüdanud. Põlengule sattusid peale isikliku autoga mööda sõitnud Põltsamaa päästjad Andrus ja Mart Kohv, kes enne valves olevate kolleegide kohale jõudmist tulekahju kustutasid. Kulu süüdanud mehele selgitati, et see on keelatud ja ohtlik tegevus.

Tartumaa

16. aprillil kella 13.38 ajal põles Tartu vallas Voldi külas hektar kulu. Põlengualale jääva õunaaia äär oli täis prügi ja klaasikilde, mis võis põlengu põhjustamisele kaasa aidata. Olukorrast teavitati omavalitsust.

Valgamaa
16. aprillil kella 14.03 ajal said päästjad teate, et Otepää vallas Kaurutootsi külas süttis lõkkest kulu ja metsa all kuivad lehed. Elanik sai tulele ise piiri peale. Päästjad kastsid põlenguala veega üle ja kustutasid ohtliku lõkke.

Viljandimaa
16. aprillil kell 17.12 teatati, et Põhja-Sakala vallas Lahmuse külas põleb kulu ning tuli ohustab lähedal asuvat maja. Päästjad said võsa alla levinud põlengule piiri peale ja kustutasid selle ATV abil. Tulekahju ulatus ühele hektarile. Põlenguala lähedalt oli varem möödumas nähtud kahte noorukit, kelle tegevust tulekahju tekkimisega seostatakse.

Võrumaa
16. aprillil kell 12.11 teatati tulekahjust Rõuge vallas Rõuge-Matsi külas külas. Päästjate saabudes põles ligi 0,1 hektarit kulu ja garaaž, mille kõrval oli süttinud vanade autorehvide hunnik. Tulekahju kustutamiseks kulus päästjatel peaaegu kaks tundi. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse tuleohutusnõudeid eiravast prahipõletamisest. Lõkkepõletaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. Selleks tuleb enne lõkke süütamist selle ümbrus kuivast taimestikust puhastada ning soovitatavalt ümbritseda lõkkease mittepõleva pinnase või kividega. Lõket tuleb valvata ning hoida käepärast esmased kustutusvahendid – survestatud voolik, ämber veega või kustuti.

Kella 15.08 ajal põles Võru vallas Suuremetsa külas 100 ruutmeetrit kulu, mille Orava vabatahtlikud koos Võru päästjatega kustutasid.

Kella 16.20 ajal süttis Rõuge vallas Mõniste külas ära visatud kuumast tuhast 10 ruutmeetrit metsaalust pinnast ja puu najale ladustatud puitlatid, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. aprillil kell 10.35 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Toome puiesteele, kus kortermaja korteris oli tunda gaasilõhna. Kohale saabudes avastasid päästjad, et korteris on maagaasi leke. Päästjad sulgesid gaasitorustiku ja soovitasid pöörduda gaasiavarii poole.

Ida-Virumaal reageerisid päästjad möödunud nädalavahetusel 3 põlengule metsas ja maastikul. Neist suurim oli Narvas Kadastiku karjääris, kus põles kulu 1 ha ulatuses.

Ida-eesti pommigrupp

16. aprillil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast metsatööde käigus leitud neli 81 mm miinipildujamiini.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

Väätsa ja Türi päästjad käisid kustutamas eile põlenud Väätsa prügilat, kust taas olid tõusnud leegid. Päästjad kustutasid tulekolde, kuid kuna prügila põleng on sarnane rabatulekahjuga tähendab see seda, et tuli läheb kihtide kaupa sügavamale. See raskendab kustutustöid oluliselt ning kaasama peab rasketehnika, mis kiht kihilt tulekolded lahti harutada aitab. Kuna põlevmaterjal on kokku pressitud, siis võib veel päevi hiljemgi leegid välja tulla. Lisaks tule sügavale minemisele raskendab päästjate tööd prügi põlemisel eralduv hais ja erinevad aineaurud.

Läänemaa

16. aprillil kell 14.58 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Haapsalu linnas Espre külas. Teataja oli visanud suitsukoni prahihunnikusse ning sellest süttis põlema ka prahihunnikut ümbritsev kulu. Põleng oli umbes 50 x 50 meetrisel maa-alal ning levis osaliselt ka võsastikku. Päästjad kustutasid tulekahju.

16. aprillil kell 16.17 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linnas Tööstuse tänaval. Põles paarkümmend ruutmeetrit kulu ning mõned kännud. Tulekahju likvideeriti kell 16.40.

Pärnumaa

16. aprillil kell 12.11 sai häirekeskus teate Põhja-Pärnumaa vallast Allikõnnu külast, kus klient oli tanklas lasknud lekkivast bensiinipaagist valguda maapinnale umbes 60 liitrit kütust. Päästjad katsid bensiini absorbentainega.

16. aprillil kell 14.04 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Saarde vallas Tali külas. Lõkkest oli süttinud kulu ning tuli levis kiiresti kolmele hektarile, süüdates ka väiksema kuur – garaaži. Hävis kuuris sees olnud sõidukõlbmatu auto ning teine auto sai kuumakahjustusi. Ohtu sattusid läheduses olevad sõiduautod ja teisedki kuurid. Päästjad kustutasid tulekahju kell 14.59.

16. aprillil kell 18.54 teatati häirekeskusele kulupõlengust Saarde vallas Leipste külas. Teataja oli süüdanud põlema kraavis kulu ning ei jõudnud ise enam kustutada. Põles umbes 4 x 8 meetri suurune ala, mille päästjad kustutasid kell 19.13.

16. aprillil kell 18.56 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääneranna vallas Ridase külas. Ridase bussipeatuse taga, umbes 0,2 hektari suurusel alal, põlesid kulu ning kadakad. Päästjad likvideerisid põlengu kell 19.41.

16. aprillil kell 19.08 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Lihula linnas Piiri bussipeatuse läheduses toimub maastikupõleng, mis levib kiiresti hoonete poole. Põles umbes 2 hektarit heinamaad, mille sisse jäi ka väike osa võsa ning metsa. Päästjad kustutasid põlengu koos kohalike inimestega kell 20.04.

16. aprillil kell 19.42 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Reiu puhkekeskuse juures asuval terviserajal. Teadmata põhjusel põlesid terviseraja ääres kaks kuivanud puud, mis asusid teineteisest 1 kilomeetri kaugusel. Puud põlesid lahtise leegiga ning nendest kukkuvad põlevad oksad süütasid ümbruses olevad lehed ja kulu umbes kümne ruutmeetri suurusel alal. Päästjad likvideerisid põlengud kell 20.54.

Saaremaa

16. aprillil kell 10.16 teatas häirekeskusele Saaremaa vallas Metskülas elav inimene, et naaber teeb ohtlikult lõket. Lõkkeaseme ümber oli põlema süttinud ka kulu. Päästjad kustutasid lõkkeasemed ning selgitasid inimesele lõkketegemise reegleid.