Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10-11. juuli 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. juulil kell 12.48 sai häirekeskus teate Lasnamäe linnaosas Läänemere tee kortermaja rõdult tulevast suitsust. Päästjad selgitasid välja, et tegemist oli siiski ehitustolmuga.

10. juulil kell 13.51 tuli päästjatele väljakutse kesklinna Villardi tänava kortermajja, kus korteris oli tööle hakanud vingugaasiandur. Korter kontrolliti üle, kuid lekkekohta ei leitud. Vingugaas võis jõuda korterisse naabri gaasiseadme korstnast, mis asus vannitoa akna lähedal. Päästjad nõustasid elanikku gaasiseadme ohutuse, vingugaasi anduri kasutamise ja edasise käitumise osas.

10. juulil kell 17.53 said päästjad väljakutse Pirita linnaossa Kose teele, kus suur puu oli sõitvale autole peale kukkunud. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud, sest puu vaid riivas sõidukit. Päästjad koristasid puu teelt ära.

10. juulil kell 20.28 tunti Pirita linnaosas Kastevarre tee majas gaasilõhna. Gaasitrassi majaväline kraan suleti. Päästjad ohtlikku vingugaasi taset ei tuvastanud, kuid soovitasid kohale kutsuda tehnikud.

10. juulil kell 21.39 vajas päästjate abi isik, kes ei saanud Lasnamäe linnaosas Valukoja tänaval maa-alusest prügikastist välja. Isik aidati redeli abil prügikastist välja.

Harjumaa

10. juulil kell 13.17 märgati Saue vallas Lehetu külas raba kohal mitmes kohas musta suitsu. Tegemist oli siiski turba kogumisel tekkinud tolmuga ja tuleohtu ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. juulil kell 8.33 kutsuti päästjad appi Lüganuse alevikku, kus leitud kassipoeg oli roninud auto mootorisse ja teda ei saadud kätte. Ei aidanud ka toiduga meelitamine. Päästjatel tuli sõiduauto pneumaatiliste tõstevahenditega üles tõsta, et kassipoeg käigukasti ja kardaanitunneli vahelt kätte saada. Kassipoeg sai endale autoomanike peres uue turvalise kodu. Sündmust kajastas Kiviõli päästekomando oma sotsiaalmeedia kanalil.

10. juulil kell 22.15 teatati Narva linnas Koidu tänaval luugita kaevust. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja teavitati omavalitsust.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. juulil kell 9.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Kalevi tänaval on kahekorruselise elumaja katusel tulekahju. Kohapeal selgus, et räästas olevast elektriühenduse karbis oli tekkinud rike ja tuld korra välja löönud. Päästjad kontrollisid tuleohutust, edasine vastutus jäi elanike ja katust puhastanud töömeeste hooleks.

Kella 22.29 ajal voolas Tartus Väike-Turu tn auto käigukasti rikke tõttu teele õli, mille päästjad absorbentainega katsid.

Valgamaa

10. juulil kella 14.19 ajal süttis Valgas J. Kuperjanovi tn kortermaja korteris pliidile unustatud toit. Pott toiduga visati aknast välja ja tuleoht taandus. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust ja aitasid suitsu sisse hinganud ning ärevil naise kiirabiautosse. Päästjad hoiatavad, et omapäi valmima unustatud toit kuumeneb ja süttib ning võib süüdata ümbruse. Selle vältimiseks ütleb toidu valmistamise ajal juures olla.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. juulil kell 17.23 teatati, et Pärnus Kalevi pst on tänavavalgustuskaablile ja -postile vajunud suur kasepuu. Päästjad märgistasid ohuala lindiga, info olukorra kohta edastati linnavalitsuse tänavavalgustuse hooldusega tegelevatele spetsialistidele.

Kella 18.44 ajal hävis Tori vallas Urumarja külas tulekahjus väike elektriauto. Päästjad kustutasid sõiduki jäänused. Omanikult saadud info alusel seostatakse põlengu süttimist autosse pandud murutrimmeriga.

Kella 20.39 ajal eemaldasid päästjad Pärnus Männikuste külas teelt murdunud puu.
11. juulil kella 2.30 ajal käisid päästjad Paides Mäekülas Tallinn-Tartu mnt 86. km sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariil. Hukkunud põder ja avariiline auto tõmmati tee äärde. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.