Ööpäeva operatiivinfo
Sündmuste kokkuvõte 21.¬25. veebruaril 2025
Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
21. veebruaril 10.24 tuli päästjatel Narvas Linnuse tänaval Joaoru jäält ära kutsuda kaks last. Lastele selgitati, et Joaorg ei ole siseveekogu ja selle jääle minek on keelatud.
21. veebruaril kell 16.01 said päästad väljakutse Narva Puuvilla tänavale, kus märgati leeke mahajäetud hoonest. Põleng likvideeriti kella 16.38ks.
21. veebruaril kell 23.03 anti häirekeskusesse teada, et Kohtla-Järve Järve linnaosas katse tänaval on korteris elektrijuhtmed kärssama läinud. Päästjad kontrollisid korteri üle ja lülitasid elektri välja. Arvatavasti oli pistikus toimunud lühis. Omanik lubas järgmisel päeval elektriku kohale kutsuda.
23. veebruaril kell 19.38 tuli päästjatele teade, et Narvas Rakvere tänaval tuntakse kortermajas kõrbelõhna. Päästjad sisenesid korterisse, mis oli suitsu täis. Suitsu põhjuseks oli toidukõrbemine. Oht likvideeriti. Korteris olnud elaniku tervist kontrollisid kiirabi meedikud.
23. veebruaril kell 23.15 tuli päästjatel sõita Narva-Jõesuu linna Tõrvajõe külla liiklusõnnetusele. Teepiirde otsa sõitnud autolt eemaldati süttimisoht ja maha valgunud vedelikud kaeti absorbendiga.
24. veebruaril kell 02.28 said päästjad väljakutse Narva Kreenholmi tänavale, kus tuli kustutada põleng bussipeatuses.
24. veebruaril kell 14.28 anti teada, et Sillamäel Tallinna maantee tanklas on sõiduauto suitsema hakanud. Kohale jõudnud päästjad tundsid plastiku kärsahaisu. Ühendust võeti omanikuga, kes korraldas auto ohutuses kohta viimise.
25. veebruaril kell 06.36 anti häirekeskusesse teada, et Toila vallas Uikalas on põleng prügimäel. Päästjate saabumise ajal oli näha põlengut prügimäe otsas ja ala pindala oli ligikaudu 50 ruutmeetrit. Tugeva tuule tõttu oli oht põlenguala suurenemiseks. Kella 07.02ks suudeti põleng lokaliseerida ja suitsu enam ei olnud. Põlengualal hakkas ekskavaator hunnikut lahti kaevama. Põleng toimus kuhila ülemises osas ja oli pinnapealne. Kustutustööd veel jätkuvad.
Lääne-Virumaa
21. veebruaril kell 13.24 kutsuti päästjad Viru-Nigula valda Kõrkkülla, kus oli juhtunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõiduautolt süttimisohu ja lükkasid auto tee äärde.
23. veebruaril kell 17.08 anti teada, et Rakvere linnas Tallinna tänaval on maja katuselt kõnniteele kukkunud lund ja jäätükke. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja teavitasid sellest linnavalitsust.
24. veebruaril kell 05.42 teatati, et Rakvere linnas Tootmise tänava katlamaja korstnast pillub sädemeid. Kohale jõudnud päästjad märkasid, et kõrvalasuvale kaarhallile on sädemeid lennanud ja sealt tuli halli suitsu. Süttinud oli kaarhalli katuse soojustus. Põlengu tekkepõhjuseks võis olla kõrval asuva katlamaja korstnast lennanud säde. Hoonetest lülitati elekter välja. Kaarhalli põlengu kustutasid Rakvere ja Kunda päästjad kella 07.07ks.
Lõuna päästekeskus
Tartumaa
21. veebruaril kell 14.19 märgati Tartus Emajõe jääl kahte last. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed ära läinud.
22. veebruaril kell 09.21 sõitsid päästjad Kambja valda Tatra külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjatel tuli eemaldada sõiduautodel süttimisoht, reguleeriti liiklust ja puhastati sõidutee.
23. veebruaril kell 14.56 teatati suitsevast garaažist Tartu linnas F.Tuglase tänaval. Päästjate saabumise ajal tuli garaaži ventilatsiooniavast suitsu. Avasse oli suunatud küttekolde suitsutoru. Põlenguohtu ei olnud.
23. veebruaril kell 17.29 tuli päästjatele väljakutse Tartu linna Emajõe tänava lähedusse Emajõele, kus mees uisutas jõejääl. Päästjate saabumise ajaks ei olnud õnneks õnnetust juhtunud ja mehele tehti selgitustööd, et jõejääl on ohtlik uisutada ja jõgedel on Tartumaal uisutamine keelatud.
23. veebruaril kell 18.46 tunti Kambja vallas Soinaste küla elumajas gaasi lõhna. Päästjate saabumise ajal ruume juba tuulutati ning mõõteseade näitas ruumis väikest CO sisaldust. Omanikul soovitati kohale kutsuda hooldusfirma spetsialist gaasikatelt kontrollima.
24. veebruaril kell 09.39 anti teada, et Nõo vallas Kolga külas läks elumaja koridoris põlema prügikast. Päästjate saabumise ajal oli ruumi sein tahmane, kuid põlenguohtu enam ei olnud.
24. veebruaril kell 14.03 märgati Tartus Vabaduse puiestee läheduses Emajõe jääl inimesi. Selgus, et üks inimene oli käinud jää tugevust katsumas, kuid saanud ohutult kaldale. Samal päeval 18.54 olid Tasku keskuse läheduses jõejääl 4 noorukit, kes päästjate saabumise ajaks oli jäält ära läinud.
Valgamaa
23. veebruaril kell 12.19 anti teada, et Tõrva linnas Kevade tänaval tuleb kaarsilla maha võetud puidust detailide hunnikust suitsu. Päästjad kustutasid hõõguva hunniku ja teavitasid sündmusest vallavalitsust.
Viljandimaa
21. veebruaril kell 19.56 teatati Viljandi vallas Kookla külas põlengust eramajas. Päästjate saabumise ajal tuli maja katuse alt suitsu. Põlengukoht leiti korstna juurest ja põlengule pandi piir kella 20.18ks. Põleng avastati õigeaegselt tänu töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandurile. Omanikul lubati küttekolle kasutuses võtta alles peale seda, kui spetsialist on selle üle vaadanud.
22. veebruaril kell 18.30 tuli päästjatel Mulgi vallas Abja-Paluoja linnas paisjärve jäält ära kutsuda sõiduautod. Juhtidele tehti selgitustööd ja sõitjad said asjast aru.
23. veebruaril kell 18.40 sõitsid Viljandi vallas Valma külas Võrstjärve jäärajal kokku kaks sõidukit. Viga sai kokku 5 inimest ja osad neist vajasid meedikute abi. Ühest sõidukist oli lekkinud veidi vedelikke. Ohtu vette kukkumiseks ei olnud.
Võrumaa
24. veebruaril kell 13.11 anti teada sõidu ajal põlema läinud sõiduautost Antsla vallas Tsooru külas. Autojuht suutis leegid kustutada, kuid auto süttis uuesti. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult ja akult ühendati juhtmed lahti. Põleng võis alguse saada elektrisüsteemi rikkest.
Lääne päästekeskus
Järvamaa
22. veebruaril kell 2.57 sai häirekeskus teate, et Järva-Jaani alevikus asuva tehisjärve võrkpalliplatsi ääres põleb lahtise leegiga välikäimla. Ümbritsevad puud olid küll läheduses, kuid põlema need õnneks ei süttinud. Päästjad kustutasid põlengu kell 03.13. Tulekahju tekitas ilmselt kellegi pahatahtlik või hooletu käsi.
25. veebruaril kell 5.48 süttis Paides Mustla külas põlema veoauto järelhaagise rehv. Juht üritas põlengut ise ka kustutada, kuid vajas siiski päästjate abi. Päästjad kustutasid põlengu kell 6.38 ning jahutasid veel ohutuse tagamiseks sõidukit.
Pärnumaa
22. veebruaril kell 11.25 teavitati häirekeskust, et Pärnu-Jaagupi bussijaamas on noored teinud pahandust ning pannud põlema tualettruumi prügikasti. Süütamiseks oli kasutatud bussijaamas ühiskasutuses olnud raamatuid. Päästjad kustutasid pulberkustutit kasutades põlengu ning tuulutasid bussijaama ootepaviljoni ruumid.
Raplamaa
23. veebruaril kell 17.36 ajal süttis Raplas Viljandi maanteel põlema ruum autopesula hoones. Päästjate saabumise ajaks olid leegid väljas ning ruumi aknad kuumuse tõttu purunenud. Tulekahju levikule pandi piir kella 18.17ks ning tuli teisele korrusele levida ei jõudnud. Tulekahju likvideeriti lõplikult kell 18.41. Esialgsel hinnangul võis tulekahju saada alguse sädemest, mis ketaslõikuriga metalltoru lõikamise tõttu konstruktsioonide vahele oli lennanud.
24. veebruaril kell 15.56 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Kohatu külla, kus oli põlema süttinud sõiduauto. Põllurallil kasutatava sõiduki põlengu kustutasid päästjad kell 16.50.
Põhja päästekeskus
Tallinn
22. veebruaril kell 14.00 tuli häirekeskusesse teada, et Kesklinna linnaosas Pika tänava muuseumi ülemisel korrusel särisevad elektrijuhtmed. Inimesed evakueeriti alumisele korrusele. Selgus, et ülemise korruse ühes siinis oli halb ühendus ja ohu likvideerimiseks lülitati korrusel elekter välja. Kohale kutsuti muuseumi tehnik.
22. veebruaril kell 16.29 anti teada suitsevast autost Kristiine linnaosas Vihitaja tänaval. Just sõidust tulnud sõiduautol oli peaaegu põlema läinud mootorikatekate. Auto kapott avati, põleng kustutati ja kate eemaldati uuesti süttimise vältimiseks.
23. veebruaril kell 21.10 teatati Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel kortermajas juhutnud veeavariist ja trepikojas oli tunda kärsahaisu. Maja vesi keerati kinni. Selgus, et veeuputuse tagajärjel on vesi sattunud elektrikilpi. Kohale kutsuti elektrik.
23. veebruaril kell 15.27 hakkas Põhja-Tallinna linnaosas Vihuri tänava korteris tööle vingugaasiandur ja tunda oli gaasi lõhna. Korteris kasutati veesoojendit koos sundventilatsiooniga, mis ajas vingugaasi vannituppa. Ruumid tuulutati ja ohtu enam ei olnud.
24. veebruaril kell 17.08 märgati Pirita linnaosas Rummu tee läheduses Pirita jõel lapsi. Päästjate saabumise ajaks jooksis üks laps minema. Teine laps tuli jäält ära ja talle selgitati, et Harjumaal ei ole praegu lubatud minna jõgede ja ojade jääle. Kell 17.27 tuli sealtsamast kutsuda jõe jäält ära kaks kalameest.
24. veebruaril kell 17.09 teatati, et Kesklinna linnaosas Tartu maantee kortermajas töötab suitsuandur ja trepikojas on kärsahais. Selgus, et ühes korteris pani elanik toidu pliidile soojenema, kuid jäid ise magama ja toit läks kõrbema. Korter oli suitsu täis. Elaniku tervist kontrollisid kiirabi meedikud. Toad ja trepikoda tuulutati.
24. veebruaril kell 18.21 anti häirekeskusesse teada, et Pirita linnaosas Kuslapuu tänaval põleb maja taga kuusk. Päästjate saabumise ajaks oli põlema läinud kaks kuuske, kuid need olid juba kustutatud. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult. Põlengu võisid põhjustada lahtise tulega mänginud lapsed.
Harjumaa
22. veebruaril kell 22.18 tunti kärsahaisu Maardu linnas Veeru tänava kortermajas. Tegemist oli siiski toidukõrbemisega. Korteris puudus töökorras suitsuandur.
23. veebruaril kell 01.50 hakkas Keila linnas Haapsalu maanteel autoremonditöökojas tööle vingugaasiandur. Inimesed väljusid hoonest. Ruumid tuulutati, kuid vingugaasi põhjust ei tuvastatud.
23. veebruaril kell 13.45 said päästjad väljakutse Anija valda Aegviidu alevikku Kastani tänavale, kus teate järgi oli põlema läinud kahekorruseline puidust kortermaja. Teataja sõnul oli maja katuselt leegid väljas ja läheduses oli palju maju. Päästjad alustasid majast inimeste otsimist, põlengu kustutamist ja läheduses hoonete kaitsmist. Kustutustööde käigus saadi teada, et üks majas olnud elanik oli majast väljas. Maja põleng suudeti kella 14.32ks lokaliseerida. Kustutustööd kestsid 18.32ni. Põlengu põhjus on selgitamisel. Kustutustöid tegid Aravete, Kose, Kehra, Tapa, Paide ja Muuga kutselised päästjad.
23. veebruaril kell 18.02 anti teada, et Raasiku vallas Härma külas suitseb ridaelamus katel ja ruumid on suitsu täis. Teataja tõi suitsu täis ruumidest vanema naisterahva välja. Päästjad leidsid maja keldrist plastikust ämbri, milles põles praht ja põlema olid läinud ka kõrval olev riiul. Põleng kustutati ja ruumid tuulutati. Korteris puudus suitsuandur, mis oleks ohust õigeaegselt teavitanud. Põlengu põhjus ei ole praegu teada.
24. veebruaril kell 14.04 teatati põlevast traktorist Kuusalu vallas Mustametsa külas. Põlengu tagajärjel oli tuld võtnud ka läheduses olnud puuriit ja inimesi traktori juures ei olnud. Kella 14.31ks oli põlengule piir pandud ja puuriidast otsiti veel tulekoldeid. Põlengut kustutasid Loksa kutselised ja Kolga vabatahtlikud päästjad.
24. veebruaril kell 15.38 teatati järelevalveta lõkkest Harku vallas Türisalu külas. Päästjad kustutasid väikese lõkke, peale mida tulid kohale ka lõkke tegijad, kellele päästjad tegid selgitustööd.