Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

23.10 kell 11.55 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Linnamäe teel põleb ühekordne mahajäetud puithoone. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 12.00. Kustutama hakati väljast ning hoonesse sisenes suitsusukelduslüli tulekollet otsima. 12.05ks olid leegid väljast maha võetud ja alustati seina- ja katusekonstruktsioonide avamisega. Kella 12.48ks oli tulekahju likvideeritud. Hoones polnud kedagi sees ning majas polnud ka elektrit. Tulekahju sai alguse välisfassaadist ning levis edasi katusele. Siseruumid said väheseid suitsu- ja kuumakahjustusi.

Harjumaa

23.10 kell 18.52 sõitsid päästjad Kehrasse Raja tänavale, kus teataja oli naabermaja hoovis näinud suurt lõket, mille juures kedagi polnud. Kehra päästjad jõudsid kohale kell 19.00 ning leidsid eest järelevalveta lõkke. Lõkke ääres puudusid tulekustutusvahendid ning majas, mille hoovis lõket tehti, polnud kedagi kodus. Päästjad kustutasid lõkke 19.15ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23.10 kell 14.05 teavitati häirekeskust, et Narva-Jõesuus Tõrvajõe külas Tallinn-Narva maanteel on auto sõitnud teisele tagant sisse. Kokkupõrke tagajärjel suitses otsa sõitnud auto. Narva päästjad olid kohal kell 14.13 ja eemaldasid tagumiselt autolt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Tee puhastati auto juppidest ning kiirabi vaatas kohapeal inimesed üle.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

23. oktoobril kella 13.04 ajal kõrbes Tartus Kalda teel korteri köögis pliidil toit. Päästjate saabumise ajaks oli tuleoht juba kõrvaldatud ja inimesed tuulutasid ruume. Päästjad jagasid elanikele tuleohutusalast nõuandeid. Sööki ei tohiks omapäi jätta ning toidu valmimise meeldetuletuseks tasub kasutada taimerit. Liigselt kuumenev toit süttib ning süütab omakorda ümbruse.

Kella 14.10 ajal põles Tartus J. Liivi mahajäetud majas põrand ja sein, mille päästjad kustutasid. Tulekolletele ligipääsuks avati krohvkattega seina ja mootorsaega puitpõrandat.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. oktoobril kell 10.37 teatati, et Paides Korba külas ehitusobjektil sõitis tõstetud kastiga veok elektriliinidesse. Juht pääses vigastusteta autost välja. Liinid jäid terveks, kuid haakusid kasti külge ning auto jäi voolu alla. Päästjatel õnnestus vool elektriliinist välja lülitada ja suitsema hakanud auto rehvid kustutada ning jahutada. Kohale tulid elektrikud, kellele juhtumi lahendamine üle anti.

Pärnumaa

23. oktoobril kell 21.12 käisid päästjad Tori vallas Selja külas kustutamas tee ääres põlevat oksahunnikut.

Saaremaa

23. oktoobril kella 12.29 ajal süttis Kärla-Kirikukülas farmi abihoone rõivistus vahelagi, mille töötajad enamuses käsikustutiga kustutasid. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks lage ning kustutasid tulekahju lõplikult. Esialgsel hinnangul võis põlengu põhjustada rike tualeti lae süvises asuvas valgusti trafos.