Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

24.10 kell 15.54 teatati häirekeskusele, et Mustamäel A. H. Tammsaare tee kortermajas on korteris elektripliit kärssama läinud, lüües korgid välja. Nõmme päästjad nägid sündmuskohal, et põlema oli läinud pliidi juhtmestik ja osaliselt põletanud saepuruplaadist tasapinda. Põleng likvideeriti enne päästjate jõudmist. Päästjad instrueerisid elanikku pliiti mitte kasutama, enne kui spetsialist on juhtmestiku üle vaadanud.

24.10 kell 18.19 said päästjad infot, et Lasnamäel Linnamäe teel põleb mahajäetud puithoone, mis põles ka nädala alguses. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 18.24, kellega liitusid mõne aja pärast ka Pirita päästjad. Kustutamine käis kahes lõigus: Lasnamäe sukeldus suitsu sisse tulekollet otsima, Pirita kustutas väljast. Kella 19.11ks oli tulekahju likvideeritud. Päästjatel on alust kahtlustada süütamist, sest hoones oli kaks eraldi tulekollet. Sündmusele kaasati politsei, kes uurib tulekahju asjaolusid edasi.

Harjumaa

24.10 kell 10.04 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Laagri alevikus põleb maastik Urda rongipeatuse ligidal. Saue vabatahtlikud leidsid, et ei põlenud mitte maastik, vaid kinnisel territooriumil põletati ehitus- ja mööblijäätmeid ning kodutehnikat. Põleng kustutati kella 10.56ks.

24.10 kell 20.37 sai häirekeskus teate põlengust Maardus Hoidla teel. Teataja oli näinud kaamerast, et tööstushoones põleb sees midagi ning tööle hakkas ka suitsuandur. Põlevmaterjali oli antud hoones ohtralt, mistõttu reageeriti suurte jõududega. Õnneks selgitasid esimesena sündmuskohale jõudnud Muuga päästjad välja, et hoones oli süttinud prügikast, mis kiirelt kustutati. Tulekahju lai levik hoiti ära, hoone tuulutati ning ATeS süsteem taastati. Kella 21.11ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24.10 kell 08.52 teavitati häirekeskust, et Toila vallas Konju külas Ahtme metskonnas põles metsas turvas. Tulekahjule oli keeruline ligi pääseda, mistõttu kaasati Jõhvi komando UTV. Umbes ühe ruutmeetrine sügav tulekolle leiti kella 09.53ks ja likvideeriti tund aega hiljem kella 10.53ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. oktoobril kella 15.58 ajal teatati, et Jõgeval Pargi tn tuleb eramaja esimese korruse põranda vahelt suitsu. Päästjate saabudes selgus, et põles ruutmeeter maja välisseina, mis kohe kustutati. Tuleohutuse kontrollimiseks avasid päästjad puitseina mootorsaega. Juhtumi asjaolude selgitamiseks kutsuti kohal politsei.

25. oktoobril kella 3.42 ajal sõitsid päästjad Jõgeva valda Patjala külla kustutama leekides mahajäetud elumaja. Päästjad kustutasid maja jäänused kell 7.02. Kella 10.00 ajal käisid päästjad tulekahju järelkustutustöödel.

Tartumaa

24. oktoobril kell 14.04 sai häirekeksus teate, et Tartu vallas Voldi külas põrkasid kokku sõiduauto Chrysler ja Toyota. Päästjate saabudes olid juhid autodes kinni ja nende välja saamiseks oli vaja kasutada eritööriistu. Chryslerist saadi kannatanu kätte kell 14.31, ta anti üle kiirabi hoole alla. Teise kannatanu väljasaamiseks läks pisut kauem aega. Ühtlasi tagasid päästjad tuleohutuse ja kõrvaldasid teelt avarii jäänused. Olukorrast teavitati teehooldust.

24. oktoobril kell 18.54 teatas Kastre vallas Kõnnu küla elanik, et tema eemal asuva naabri ühekordne puidust talumaja on leekides ja selle katus sisse kukkunud. Esimesena kohale jõudnud Võnnu vabatahtlikud päästjad alustasid kustutustöödega väljastpoolt. Majja sisenemine ei olnud tulekahju suure ulatuse tõttu enam võimalik, sest ka osa vahelagedest oli juba sisse kukkunud. Kell 20.29 leidsid päästjad hoone rusudest hukkunud vanema naisterahva. Tules hävis nii elumaja kui sellega kokku ehitatud saun. Ära hoiti tule levik lähedal asunud kõrvalhoonetele. Kohal tegutsesid Võnnu, Annelinna ja Põlva päästjad. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Hukkunud naise elukohas käisid päästjad tuleohutuse olukorda hindamas ja ohutusalast nõu andmas viimati eelmisel aastal. Sel ajal oli majas olemas töökorras suitsuandur, kuid küttematerjali hoidis perenaine kütteseadme lähedal ja peal ning maja elektrisüsteem oli tugevalt amortiseerunud. Ulatuslike kahjustuste tõttu ei ole teada, kas nõustamisel kontrollitud suitsuandur oli endiselt töökorras ja elanikku ohust hoiatas. Ilmselgelt avastati tulekahju inimelu päästmiseks liiga hilja. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

24. oktoobril kell 11.56 aitasid päästjad Türil A. Haava tn hooldustöötajal ja kiirabil pääseda kodus hätta jäänud 90-aastase naise juurde.