Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

25.10 kell 12.58 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Ehitajate teel töötab 16-kordses kortermajas ATS-süsteem ja teataja tunneb majas suitsu lõhna. Nõmme päästjad olid esimesena sündmuskohal ning leidsid lõhna allika, mis oli toidukõrbemine 7. korruse korteris. Kõrbemine likvideeriti enne päästjate jõudmist, korter tuulutati ja ATS-süsteem taastati.

25.10 kell 23.14 sõitsid päästjad Nõmmele Männiku teele, kus kaubik oli sõitnud maha tänavavalgustusposti ja kaotanud seeläbi ühe ratta. Seejärel sõitis üks sõiduauto üle posti ning sündmuste ahel tekitas liiklusseisaku. Nõmme päästjad olid kohal kell 23.18 ning asusid liiklust reguleerima. Liiklusõnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjad puhastasid tee liiklusele ning andsid sündmuse üle politseile.

26.10 kell 03.22 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas C. R. Jakobsoni tänava kortermajas töötab signalisatsioon ja õues on tunda plastmassi põlemise lõhna. Kesklinna päästjad olid kohal kell 03.29 ning asusid põlemist otsima. Ühest keldriboksist leiti sulanud elektritõukeratas, mis jäeti ööseks laadima. Tõuks oli osaliselt süttinud ning süütas kõrval oleva kartongi ja plastelemendi. Päästjad avasid jõuga keldriboksi ukse ja kustutasid põlengu esmaste tulekustutusvahenditega. Seejärel saadi kokku boksi omanikuga, seletati olukorda ning soovitati edaspidi mitte jätma elektriseadmeid ööseks laadima. Kella 04.24ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

26.10 kell 05.42 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Pirital Tõru tänaval. Pirita päästjad olid kohal seitsme minutiga ja asusid lahtise leegiga Audi maasturit veejoaga kustutama. Masin oli vaid mõni meeter majast, kuid õnneks said päästjad kiirelt tulekahju kontrolli alla. Auto kustutati ja sündmus anti üle politseile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25.10 kell 20.17 sõitsid päästjad Toila valda Voka külla Tallinn-Narva teele, kus metskits oli sõiduautolt löögi saanud. Loom oli kokkupõrke tagajärjel hukkunud, lebas keset sõiduteed ning otsa sõitnud auto oli sündmuskohalt lahkunud. Hukkunud loomast teavitas teise sõiduauto juht, kes oleks äärepealt metsloomale otsa sõitnud. Jõhvi päästjad viisid kitse metsa alla ning puhastasid sõidutee kella 20.33ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. oktoobril kell 20.18 eemaldasid päästjad Mustvee vallas Piilsi külas teelt kolm murdunud ja tee sulgenud puud.

Tartumaa

25. oktoobril kella 12.53 ajal aitasid päästjad sotsiaaltöötajal ja kiirabil pääseda kodus hätta jäänud vanema mehe juurde. Selleks sisenesid päästjad avatud akna kaudu ning avasid ukse seest poolt.

Viljandimaa

25. oktoobril kella 13.19 ajal andis suitsuanduri häire märku tulekahjust Võhmas Väike tänava kortermajas. Päästjad leidsid ohus korteri, kuhu tuli siseneda jõuga. Selgus, et korterielanik oli kodust lahkudes unustanud pliidi välja lülitada ja sellele jäetud toit läks kõrbema. Päästjad lülitasid pliidi välja ja tuleoht taandus, ruumid tuulutati. Päästjad hoiatavad, et pliidile unustatud toit võib süttida ning süütab ümbruse.

Võrumaa

25. oktoobril kella 22.20 ajal süttis Setomaa vallas Obinitsa külas kuivatis tatar. Päästjad jahutasid alguses kuivati mahuti seinu kuni leiti võimalus tatar sealt välja lasta. Tatrast leitud tulekolded kustutati lõplikult kell 01.15. Tõenäoliselt oli märg tatar isesüttimise teel põlema läinud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

25. oktoobril kella 13.05 ajal andis suitsuanduri häire Pärnus J. V. Jannseni tn asuva maja korteris märku tulekahjuohust. Anduri heli peale ärganud vanem naine avastas, et oli toidu pliidile unustanud ja see läks kõrbema. Naine lülitas pliidi välja ja tuleoht taandus. Naabrite kohale kutsutud päästjad tuulutasid ruumid ja selgitasid naisele, et pliidile unustatud süttiv toit võib süüdata ümbruse. Seepärast ei tohi õnnetuse ennetamiseks toidu valmistamise ajal pikutama heita. Toidu valmistamisel ohutuse tagamiseks tasub kasutada taimerit, mis toidu valmimisest õigeaegselt märku annaks.

Raplamaa

26. oktoobril kella 00.04 ajal süttis Kehtna vallas Eidapere alevikus laut ja selle kõrval garaaž. Päästjate saabudes olid hooned leekides. Lauda ja garaaži jäänused kustutati lõplikult kell 2.28. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai põleng alguse lauta paigaldatud ohutusnõuetele mittevastavast kütteseadmest, mille suitsutoruks oli kasutatud ventilatsioonitoru. Seadet oli päeval köetud.

Saaremaa

26. oktoobril kella 4.11 ajal põles Kuressaares J. Smuuli tänaval asuva kortermaja keldris keldriboks. Suits levis kommunikatsiooniviikude kaudu kogu maja korteritesse, kus mõned suitsuandurid häiret andsid. Põleva keldriboksi kohal oleva trepikoja elanikud evakueeriti, teiste turvalisuse kontrollisid päästjad samuti üle samuti. Tulekahju kustutati lõplikult kell 4.42 ja elanikud said majja tagasi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Põles maja, vingugaasiandur teatas ohust

Kell 4.33 anti häirekeskusele teada elumaja tulekahjust Saaremaa vallas Uduvere külas. Majast sai välja ema koos kahe lapsega. Põlengust andis märku vingugaasianduri häire. Kohale saabunud päästjad nägid läbi akna põlevat lage. Suitsusukeldujad sisenesid majja ja kustutasid tulekahju kell 5.45. Tulekolletele ligipääsuks avati põlenud köögilage, mis sai tulekahjus 9 ruutmeetri ulatuses kannatada. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Peale põlengust märku andnud vingugaasianduri oli majas ka suitsuandur, kuid päästjad selle töökorrasoleku kohta kinnitust ei leidnud.