Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-30. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

27.10 kell 08.04 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Harkujärve külas Järvekalda teel põleb sõiduauto lahtise leegiga. Teataja sõnul ohustas põlev auto ligidal asuvat kasvuhoonet. Kohale jõudnud Nõmme päästjad kustutasid põleva masina kella 08.41ks. Eeldatavasti sai tulekahju alguse auto kütusesüsteemi rikkest. Kõrval paikneva kasvuhoone klaasid said väiksemaid kuumakahjustusi.

27.10 kell 15.36 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Viljandi maanteel on toimunud kahe sõiduauto ja liinibussi vahel liiklusõnnetus. Kesklinna päästjad eemaldasid sõiduautodelt akuklemmid süttimisohu likvideerimiseks ja kiirabi vaatas üle õnnetuses osalenud. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

28.10 kell 13.13 sõitsid päästjad Kesklinna Pärnu maanteele, kust oli tulnud teade, et põleb sõiduauto BMW. Nõmme päästjad olid kohal kell 13.19 ja asusid sõidukit pulberkustuti ning veega kustutama. Põlemine oli pagasiruumis ning selle all. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse lühisest pagasiruumis asuvast akust. Kella 13.26ks oli BMW kustutatud.

29.10 kell 15.43 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Tartu maanteel põleb sõidurajal auto lahtise leegiga. Inimesed olid autost väljas ning asusid masinat kustutama. Kesklinna päästjad olid kohal kell 15.48 ning kustutasid masina veejoaga kella 16.10ks.

Harjumaa

27.10 kell 09.54 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval on veoauto teelt välja sõitnud ja külili vajunud. Samuti anti teada, et veoauto juht on kabiinis teadvuseta. Esimesena jõudsid kohale kiirabi ja politsei, kes tegelesid mehe elustamisega. Assaku päästjad saabusid kell 10.03 ja eemaldasid veokilt akuklemmid, esiklaasi ja lõikasid oksi, et kannatanule paremini ligi pääseda. Koos kiirabiga tõmbasid päästjad kannatanu kanderaamile ja mees transporditi kiirabiautosse. Paraku ei suudetud veokijuhi elu päästa.

28.10 kell 13.32 said päästjad kutse Viimsisse Metsakasti külla Lootuse teele, kust oli tulnud teade ohtrast suitsust eramaja kaminast. Elanikud koos perekoeraga läksid ohutuse huvides majast välja. Pirita päästjad selgitasid välja, et korstnalõõris oli olnud väiksemat sorti tahmapõleng, mis kustus enne päästjate kohale jõudmist. Päästjad andsid elanikele korralduse kütteseadet mitte kasutada, enne kui korstnapühkija on selle üle vaadanud ja hooldanud.

28.10 kell 22.06 tõttasid päästjad Rae valda Kurna külla Lääne teele, kus põles lausleegiga sõiduauto BMW. Inimesed olid autost väljas. Assaku päästjad likvideerisid tulekahju kella 22.33ks. Tulekahjus hävis sõiduki mootoriruum. Kohale kutsuti puksiir, mis masina teisaldas.

29.10 kell 03.20 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Järvekülas Ida teel on eramaja katlamaja suitsu täis. Teataja oli G4S turvafirma patrull, kes reageeris Nublu suitsuanduri häirele. Assaku päästjad olid kohal 03.27 ja nägid, et pelletikatel oli ülekuumenenud ja hakanud suitsu sisse ajama. Päästjad lülitasid küttesüsteemi välja, maja ventileeriti ja omanikku instrueeriti küttesüsteemi hooldama ja vajadusel laskma eksperdil üle vaadata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. oktoobril kell 17.35 anti teada põlevast vanast kuurist Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Vilja tänaval. Päästjatel oli asukohale ligipääs raskendatud. Lahtise leegiga põleva aiamaja põlengule pandi piir kella 18.11ks, hoone hävines täielikult.

Kell 16.21 tuli teade töötavast vingugaasiandurist Lüganuse vallas Savala külas majas, kuhu päästjad olid samal päeval seadme just paigaldanud. Päästjad tuvastasid, et perenaine oli ahju kütmisel sulgenud liiga vara ahju siibri ja anduri maksimaalne näit oli 64 ppm-i. Päästjad avasid siibri ja segasid tukke, mis hõõguma hakkasid. Ruumid tuulutati. Päästjad tegid selgitustööd, et kütteseadme liiga vara suletud siibri tõttu tuppa imbuv nähtamatu ja lõhnatu ülimürgine vingugaas on tappev ja seda saab avastada ainult vinguanduri abil. Päästjate selgituste peale käskis naine siiski päästjatel andur kaasa võtta, vastasel juhul lubas ta selle minema visata, kui see uuesti alarmi peaks hakkama andma. Päästjad jätsid vingugaasianduri alles ja kodu tuleohutust minnakse uuesti kontrollima.

Kell 12.17 teatati mustast suitsust Narva linnas Oru tänaval. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke, kus põlesid oksad ja praht.

27. oktoobril kell 16.28 tuli häirekeskusesse teade gaasi lõhnast Sillamäe linnas Hariduse tänava kortermajas. Päästjad tuvastasid ühes korteris gaasilekke kraani ühenduskohas. Kraan keerati kinni ja paluti kohale kutsuda gaasiteenistus.

Kell 11.07 teatati mustast suitsust Narva linnas Suur-Aguli tänaval hoone juures. Päästjad kustutasid metalltünnis põlenud prügi.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 7 väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 174 lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. oktoobril kella 15.01 ajal käisid päästjad välja aitamas Tartus K. Veeberi tänaval garaažis kanaliauku kukkunud 85-aastast naist. Kannatanu anti üle kiirabi hoole alla.

27. oktoobril kella 23.51 ajal andsid Külitse alevikus Eha tänava elanikud teada, et said tõenäoliselt hooletusest ahjukütmisel vingugaasimürgituse. Kütmist alustades olid nad siibri kinni unustanud. Kaks puperdava südame, iiveldus- ja minestustundega elanikku viidi haiglasse. Kahjuks ei leidnud päästjad elamust ei kohustuslikku suitsu- ega vingugaasiandurit, mille puudumine oleks võinud maksta elanikele elu. 

29. oktoobril kella 11.38 ajal süttis Peipsiääre vallas Pala külas hooletust lõkkepõletamisest vana väetisehoidla sein, mille päästjad kustutasid.

Kell 12.18 käisid päästjad Lähte alevikus Väikepaju tn aitamas kiirabil pääseda kodus kukkunud ja abitult põrandale jäänud naise juurde. Õnnetusest andis teada tütar, kes ei olnud emaga juba kaks päeva kontakti saanud.

Kell 14.52 teatati, et Tartu vallas Koogi külas on jões haagisega sõiduauto. Õnnetuse tagajärjel oli hukkunud kaks meest. Sõiduki aitas veest välja tõsta päästjatele appi tulnud tõstukiga metsaveok. Pinnaltpääste varustuses päästjad, kes tropid auto külge ja veest inimesi otsisid, rohkem kedagi ei leidnud.

Kell 16.33 teatati, et Tartus Risti tn põleb eramaja. Päästjate saabudes ulatusid leegid aknast välja. Põleng kustutati kell 17.10. Kahe korteriga elamus põles esimese korruse korter, mis sai tugevaid tulekahjustusi. Inimesed olid välja pääsenud ja õnnetuses viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

30. oktoobril kella 5.21 ajal põles Puhja alevikus Kavilda teel 30 meetri pikkune kõrvalhoone, kuhu ehitatud saun. Päästjad kustutasid tulekahju kell 6.55. Ära hoiti tule levik paarikümne meetri kaugusel asuvale kortermajale ja kümmekonna meetri kaugusel asuvale eramajale. Põleng oli tõenäoliselt süttinud eelmisel päeval köetud saunaosast. Kõrvalhoones hävis 10 meetri pikkune saunaosa ja veidi ühte kuuriboksi.

Viljandimaa

Gaasiseadme plahvatuse järel süttis kortermajas rõdu ja viilkatus

Reede õhtul süttis Viljandi linnas Toome tänaval kortermaja rõdu ja katus. Esialgsetel andmetel arvati tulekahju põhjuseks gaasigrilli ballooni plahvatus, kuid hiljem selgus, et plahvatanud oli muu gaasiseade. Plahvatuse tagajärjel oli süttinud neljakordse kortermaja ülemise korruse rõdu, kust tuli levis viilkatuse alla. Põleng levis korteri rõdult ka ühte tuppa. Põlevast ja selle kõrval asuvast majadest evakueerusid või evakueeriti samuti inimesed. Kaks põlevast majast evakueeritud inimest viidi Viljandi haiglasse tervisekontrolli. Keegi tõsisemalt viga ei saanud.

27. oktoobril õhtul kell 18.55 sai häirekeskus teate, et Viljandi linnas Toome tänaval plahvatas neljakorruselise maja ülemise korruse rõdul gaasiseade, misjärel süttis maja viilkatus. Päästjad, kiirabi ja politsei evakueerisid majast kõik elanikud. Kiirabi toimetas kaks suitsu sisse hinganud inimest Viljandi haiglasse tervisekontrolli. Ohutuse tagamiseks evakueeriti elanikud ka kõrval asuvatest kortermajadest, mis põleva hoonega nurkapidi kokku puutusid. Ükski inimene tõsisemalt viga ei saanud.

Päästjatel õnnestus põlengu levik piirata enne, kui see kõrvalmajadele oleks levinud. Tulekahju kustutati lõplikult öösel kell 00.48. Tulekahjus hävis suur osa põlenud maja katusest, tuli levis alguses süttinud rõdult korteri tuppa, mis sai kuumakahjustusi, kuid sealt edasi oluliselt ei levinud. Kõik maja korterid said olulisi veekahjustusi. Sündmuskohal tegutsesid päästjad Viljandi, Suure-Jaani, Mustla, Abja-Paluoja, Annelinna, Kõpu ja Põltsamaa päästekomandodest, redelauto Tartust ning kiirabi ja politsei. Päästetöid juhtis juhib Lõuna päästekeskuse operatiivjuht.

Lõuna päästekeskuse ohutusbüroo inspektorite senisel uurimisel on selgunud, et reede õhtul kella 18.55 ajal oli Viljandis Toome tänaval kortermaja toas põlema süttinud gaasikütteseade. Põlev seade visati elanike poolt rõdule, kus selle balloon plahvatas ning süütas suurema tulekahju, mille tagajärjel sai tulekahjustusi rõduga piirnev korter ja hävis enamus kortermaja viilkatusest.

Abivajavate elanike jaoks avas Viljandi linn kriisitelefoni 435 4724.

Viljandimaal hukkus tulekahjus mees, majast puudusid suitsuandurid

28. oktoobril kell 13.17 sai häirekeskus teate tulekahjust talumajas Viljandi vallas Kärstna külas. Suitsu täis ruumidest tõid hooldustöötajad välja mehe, kelle elustamine kahjuks tulemust ei andnud. Tulekahju avastasid vanemat meesterahvast külastama läinud hooldekodu töötajad, kes teadvuseta inimese kiirelt suitsu täis majast välja tõid ning teda elustama asusid. Elustamise võttis üle kohale saabunud Mustla päästemeeskond ning seejärel kiirabi. Pingutustest hoolimata ei õnnestunud 86-aastase mehe elu päästa. Mustla ja Tõrva päästemeeskonnad kustutasid talumaja magamistoas süttinud väikese tulekahju käsikustutite ja veeämbritega. Põlenud põrandalamp, riided, ajalehed ja tool viidi hoonest välja. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine. Päästetööde juhi sõnul olid majas korralikud küttekolded ja kaasaegne elektrisüsteem, kuid päästjad ei leidnud majast kohustuslikku suitsu- ega ka vingugaasiandurit. Tubade lagedes olid andurite tühjad kinnituspõhjad.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

29. oktoobril kell 17.14 teatati Kärdla linnas Uuel tänaval pargis põlevast puust. Päästjad kustutasid puu õõnsuses toimunud põlengu. Tulekahju võis alguse saada pürotehnilise vahendi sattumisest puu sisemusse.

Järvamaa

28. oktoobril kell 23.05 anti häirekeskusele teada Türi vallas Türi-Alliku külas vette läinud joobes inimesest. Päästjate saabumise ajaks oli mees ujunud üle jõe ja liikus linna poole. Päästjad talutasid mehe kiirabi autosse tervislikku kontrolli.

28. oktoobril kell 18.06 käisid päästjad Türi linnas Tallinna tänava kortermajas, kus aitasid mehel rulaatori trossi vahele kinni jäänud kätt vabastada. Kannatanu vaatasid üle kiirabi töötajad.

Pärnumaa

29. oktoobril kell 18.31 sõitsid päästjad Pärnu linna Marksa külla kustutama järelevalveta lõket.

28. oktoobril kell 17.07 tuli teade Pärnu linnas Kanali tänaval eramaja köögis põlema läinud elektrikilbist. Päästjate saabumise ajaks oli põleng käsikustutiga kustutatud. Päästjad kontrollisid elektrijuhtmeid ja avasid vahelae paneeli. Põlenguohtu enam ei olnud. Toad tuulutati ja omanik kutsus kohale elektriku.

Raplamaa

27. oktoobril kell 14.41 anti Kohila alevikus Toome põik kortermajas teada, et naaberkorteris töötab suitsuandur. Päästjad kontrollisid maja ja trepikoda, ka rõdu kaudu, kuid väliseid tulekahju tundemärke ei leitud. Lõpuks pääsesid päästjad ukse kaudu sisse ning tuvastasid, et suitsuandur andis teada tühjenenud patareist. Põlenguohtu ei olnud ja päästjad eemaldasid patarei andurist.

27. oktoobril kell 15.59 teatati häirekeskusele Märjamaa vallas Vana-Vigala külas kaupluse katuselt tulevast suitsust. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed kaupluse ruumidest evakueeritud, hoone fassaadilt tuli paksu suitsu, näha oli leeke ja 3 inimest kustutasid põlengut pulberkustutitega. Põles kaupluse külge ehitatud kutsekooli hoone fassaad, kus samal päeva olid toimunud katuse remonttööd. Õppehoonest evakueeriti inimesed ja kõik koolihoone ruumid kontrolliti üle. Kustutustöödel osalesid Märjamaa, Lihula, Pärnu-Jaagupi ja Risti kutselised päästjad. Päästetööd lõppesid kell 18.18. 

Saaremaa

28. oktoobril kell 11.37 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Saaremaa vallas Karala külas on kummiülikonnas mees jäänud 50 m kaugusele kaldast võrkudesse kinni ega saa välja. Päästjate saabumise ajaks oli mehel õnnestunud ise veest välja saada.