Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

30.10 kell 15.43 sõitsid päästjad Kesklinna A. Weizenbergi tänavale, kus korteris oli tööle hakanud vingugaasiandur. Kesklinna päästjad olid kohal kell 15.47 ning mõõtsid korteris liialt kõrge vingugaasi kontsentratsiooni. Reostus oli põhjustatud gaasiboileri rikkest. Päästjad keerasid korteris gaasi kinni ning instrueerisid elanikku boilerit mitte kasutama, enne kui tehnik on seadme üle kontrollinud.

30.10 kell 15.53 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Akadeemia tee ringristmikul on toimunud liiklusõnnetus bussi ja sõiduauto vahel. Inimesed ei saanud õnnetuses viga, ent sõidutee oli klaasi ning muud sodi täis. Kohale saabunud Nõmme päästjad asusid liiklust reguleerima ja teed puhastama. Kella 16.34ks oli tee puhas ning sündmus politseile üle antud.

30.10 kell 16.00 tõttasid päästjad Nõmmele Männiku teele, kust tuli teade põlevast majast. Põles kahekordse puumaja üks nurk, mida maja elanik oli asunud ise kustutama. Kohale sõitsid Lilleküla päästjad kahe põhiauto ning redelautoga ja Kesklinna päästjad. Tööd alustati kolmes lõigus: kaks lõiku sukeldusid suitsu 1. ja 2. korrusele tulekoldeid likvideerima ning üks sektsioon läks redelauto abil katust kontrollima. Kella 16.25ks oli tulekahju lokaliseeritud ja 16.56ks likvideeritud. Tulekahju sai alguse tuleohutusnõuete eiramisest, kui katlaruumi kuhjati hulgaliselt põlevmaterjali, mis kütmisel süttis. Õnneks keegi tulekahjus kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. oktoobril kell 17.14 teatati suitsevast vanast kioskihoonest Narva linnas Jõesuu tänaval. Teataja tuli ise hoonest välja. Kuurina kasutatavas hoones toimus väike põleng, millele päästjad panid piiri kella 17.35ks. Hoones ei olnud täidetud tuleohutusnõuded.


Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. oktoobril kell 13.56 käisid päästjad Tartu vallas Kõnnujõe külas kaubikuga juhtunud liiklusavariil. Juht oli ise välja saanud, päästjad veendusid sõiduki lekkekindluses ja kõrvaldasid süttimisohu.

Võrumaa

30. oktoobril kell 16.10 teatati, et Setomaa vallas Pliia külas kukkus 88-aastane naine sügavasse keldrisse. Kannatanu kaeti sooja hoidmiseks tekkidega ning tõsteti pärast kiirabi esmaseid toiminguid kolme meetri sügavusest keldrist välja. Patsient viidi kiirabiautosse.

Kell 19.44 käisid päästjad Misso alevikus Pedaja tänaval aitamas sotsiaaltöötajal pääseda kodus kukkunud ja abitult põrandale jäänud 76-aastase naise juurde.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa
30. oktoobril kell 17.45 teatati häirekeskusele, et Kilingi-Nõmme linnas Kantsi tänaval kukkus murdunud puu tänavavalgustuse liinidele ja teele. Päästjad eemaldasid puu teelt ning liinidelt ja kerisid voolu alt välja lülitunud kaablid kokku.

Kella 19.08 ajal andis vingugaasiandur Kilingi-Nõmmel Pärnu tn asuvas korteris teada mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et vingugaas imbus tuppa liiga vara suletud siibri tõttu. Päästjad tuulutasid ruumid ja selgitasid, et siibrit ei tohi sulgeda enne kui söed on täielikult kustunud. Vingugaas on nähtamatu ja lõhnatu, kuid ülimürgine gaas. Selle avastamiseks on vingugaasiandur gaasi- või tahkekütteseadmetega elamutes kohustuslik.