Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

2.11 kell 13.41 sõitsid päästjad Kesklinna Tartu maanteele, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Kesklinna päästjad olid kohal kell 13.47 ning eemaldasid masinatelt süttimisohu. Kiirabi viis õnnetuses osalenud kaks kannatanut haiglasse ja sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

2.11 kell 23.15 teavitati häirekeskust, et Jõelähtme vallas Sambu külas põleb talu territooriumil lahtise leegiga umbes 30-ruutmeetrine prügihunnik. Kehra päästjad koos Raasiku vabatahtlikega kustutasid põleva prügi kella 01.12ks. Abiks oli ka territooriumi omanik, kes aitas traktoriga hunnikut laiali tõmmata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. novembril kell 15.26 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Lembitu tänaval kustutamas metsa ääres põlevat järelevalveta lõket.


Kell 14.59 vajas koeraga jalutama läinud mees päästjate abi Narva linnas Kulgu tammi juures. Koer oli läinud läbi traataia ja ennast vigastanud. Koerale järele läinud mees ei saanud enam koeraga tagasi. Päästjad aitasid mehe koos koeraga välja ja viisid nad veterinaararsti juurde.

Kell 14.21 käisid päästjad Narva linnas Rahu tänaval kustutamas järelevalveta suurt lõket.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. novembril kell 11.33 teatati, et Tartus L. Puusepa tn purunes puksiirauto õlivoolik ja teele voolas õli. Päästjad katsid kolmeruutmeetrisele alale voolanud õli vedelikku imava absorbentainega.

Kella 13.20 ajal süttisid Tartus W. Ostwaldi tn TÜ Füüsikahoone keevitusruumis õlised kaltsud. Päästjate saabumise ajaks oli töötaja suitsevad kaltsud kustutiga juba kustutanud. Päästjad veendusid tuleohutuses ja aitasid ruume tuulutada.

Kella 13.27 ajal põles Tartus Raatuse tänaval mahajäetud kuuris prügi ja madrats, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Võrumaa

2. novembril kell 23.22 teatati, et Võrus Petseri tn on kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris köeti ahju, mille korsten oli aastaid puhastamata. Küttseade ei tõmmanud ning suits imbus hoone keldrisse ning läbi ventilatsiooni teistesse korteritesse. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja keelasid kütteseadme kasutamise. 

Võru vallas hävis tulekahjus elumaja

3. novembril kell 1.40 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Kamnitsa külas põleb elumaja, mille katusest ulatuvad leegid välja. Ligi veerand tunniga kohale jõudnud päästjad leidsid eest täisleekides ühekorruselise palkidest elumaja. Kustutustööde käigus leiti hukkunud suur koer. Päästjad leidsid hiljem maja rusudest hukkunud inimese. Esialgsel hinnangul on tegemist kadunuks jäänud majaperemehega. Hukkunu isik ja tulekahju põhjus selgitatakse täpsemalt edasises uurimises. Tulekahju tekkpõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

2. novembril kella 10.12 ajal käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Rõuma külas eemaldamas teelt nelja murdunud puud.