Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25. juuni – 26. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. juunil kell 16:35 sai Häirekeskus teate tulekahjust Haabersti linnaoas Kadaka teel. Päästjate saabudes põlesid kasutuseta hoones vanad rehvid. Põleng likvideeriti kell 17:35. Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes tohib põletada ainult kuiva puitu, oksi, immutamata puitu, kiletamata pappi ja paberit ning muu töötlemata looduslikku materjali. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, plasti või riideid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

Harjumaa

25. juunil kell 13:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lääne- Harju vallas Lohusalu külas. Päästjate saabudes põles 2x elumaja lahtise leegiga. Majas toimusid ehitustööd ning kiirabi toimetas haiglasse kontrolli ühe suitsu sisse hinganud ehitaja. Tulekahju likvideeriti kell 15:18. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hooletusest tuletöödel. Täpsemad põhjused ja asjaolud selgitab välja edasine menetlus. *

Põhja-Eesti pommigrupp

25. juunil tehti kahjutuks Tallinnast Raku lähedalt metsast leitud 76 mm mürsk.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
25. juunil kell 13.36 sai häirekeskus teate Peipsiääre vallas Haavakivi külas põlevast heinamaast. Umbes 5000 ruutmeetrine ala kustutati kella 14.05ks. Tulekahju sai alguse möödunud jaanipäeva lõkkes taas süttinud jämedatest puupakkudest.

Kella 15.51 ajal sai häirekeskus teate, et Tartu vallas Aovere külas põleb sõiduauto. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põleva auto, mis oli ilmselt süttinud tehnilisest rikkest.

Valgamaa
25. juunil kell 15.22 teatati häirekeskusesse, et Valga linnas Aia tänaval on maja korterist kuulda suitsanduri piiksumist ja näha, et pliidi peal põleb midagi. Päästjate saabumisel selgus, et pliidil kõrbes sinna unustatud toit. Tuleoht kõrvaldati ja ruumid tuulutati. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab.

Viljandimaa
25. juunil kell 14.31 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Karksi külas põleb lõkkeplatsil järelevalveta lõke. Päästjate saabumisel selgus, et lõke oli jäänud järelevalveta, kuna inimesed läksid põletusmaterjali juurde tooma. Lõkkepõletajatele selgitati, et lõket tuleb järjepidevalt valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid.

Võrumaa
25. juunil kell 14.38 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Võru linnas põleb järelevalveta prahihunnik, kust tuleb paksu musta suitsu. Päästjate saabumiselt selgus, et lõkkes olid neli veoauto rehvi, millest oli omakorda süttinud viis ruutmeetrit heina. Kustutustööd lõpetati kella 15.02ks.

Lõuna-Eesti pommigrupp
25. juunil leiti Valgamaal Tõrva vallas Jõgeveste külas metsas kännult lõhkekeha. Teataja märgistas lõhkekeha asukoha, kohale sõitnud demineerijad leidsid 122 mm mürsu üles ning tegid selle kohapeal kahjutuks. Juhime tähelepanu, et igast leitud lõhkekehast tuleb kohe teavitada demineerijaid hädaabinumbri 112 kaudu, et nad saaksid ohtliku eseme kiiremas korras kahjutuks teha. Lõhkekehad on mõeldud sõjapidamiseks, tapmiseks ning suurte vigastuste tekitamiseks. Mida roostesem ja kehvemas seisukorras lõhkekeha on, seda suuremat ohtu see inimesele kujutab. Pealtnäha ohutu lõhkekeha võib liigutamisel plahvatada, tuues kaasa traagilised tagajärjed.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. juunil kell 12:33 sai Häirekeskus teate põlengust Alutaguse vallas Sälliku külas. Päästjate saabudes põles metsaalune pinnas ca 2 ha ulatuses. Tulekahju likvideeriti kell 19:39. Täna teostavad päästjad põlengualal kontrolle.

25. juunil kell 15:03 sai Häirekeskus teate tulekahjust Sillamäe linnas J. Gagarini tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Ida-Eesti pommigrupp

25. juunil tehti kahjutuks Narvast Linda tänavalt kaevetööde käigus leitud 107 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

26. juulil kell 3.48 teatati häirekeskusele tulekahjust Hiiumaa vallas Sigala külas. Põles heinamaa ühe hektari ulatuses. Tulekahju kustutamise lõpetasid päästjad kell 4.57.

Pärnumaa

25. juunil kell 19.15 teatati häirekeskusele tulekahjust Häädemeeste vallas Krundikülas. Põlema oli süttinud kulu umbes ühe hektari ulatuses. Läheduses asuva mahajäetud hooneni tuli ei jõudnud ja see kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 20.14.

Saaremaa

25. juunil kell 14.25 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaare linnas Õie tänavas. Lapsed olid mahajäetud hoonesse teinud umbes 50 cm läbimõõduga lõkke, mille päästjad kustutasid.

Lääne-Eesti pommigrupp

25. juunil tehti kahjutuks Hiiumaa vallast Vahtrepa külast leitud käsigranaat.