Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12. – 13. veebruar

Põhja päästekeskus
Möödunud ööpäeva jooksul olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Veekogude jääle minek muutub sulailmadega aina ohtlikumaks
Päästekomandod mõõdavad taas intensiivsemalt kalastajatele populaarsete siseveekogude jää paksust. Andmed kantakse Google kaardirakenduses avalikule Päästeameti jääkaardile
(https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=et&hl=et&ll=58.75853071468265%2C25.32720882173453&z=8&mid=1bKnDQD4FNuqaEVPgXpk85LgyBLSpsH0f). Päästeameti jääkaart on selleks, et anda inimestele infot jääolude kohta siseveekogudel ning juhtida tähelepanu jääolude muutumisega seotud ohtudele. Päästjate hinnang jää paksusele ei taga teie turvalisust ja selle eest vastutab iga jääle mineja ise. Päästjad hoiatavad, et jääolud muutuvad soojemate ilmadega kiiresti ning sellele minek muutub päev päevalt eluohtlikumaks. Iga vastutustundlik kalamees võtab jääle kaasa turvavarustuse, mille kohustuslikuks osaks on jäänaasklid. Rohkem infot jääohutuse kohta leiad aadressilt https://veeohutus.ee/talv.

Viljandimaa
13. veebruaril kella 19.19 ajal käisid päästjad Võivaku külas Imavere-Viljandi mnt 34. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid ühel kannatanul sõidukist välja saada ning mitmetel kiirabiautosse jõuda. Haiglasse viidi 6 inimest, kellest üks jäi haiglaravile. Hiljem puhastasid päästjad segamatuks liikluseks tee.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeva jooksul olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

Soe ilm muudab jää ohtlikult õhukeseks

13. veebruaril kell 8.54 teatati häirekeskusele veeõnnetusest Pärnu lahel. Kaldast 3 km kaugusel oli jääprakku sõitnud ATV. Päästjad koos Politsei- ja piirivalveameti merepäästeüksusega tõid kannatanu koos ATV-ga kaldale. Inimene esmaabi ei vajanud. Veebruari alguses saabunud soojad ja vesised ilmad sulatavad õhemaks talve jooksul veekogudele tekkinud jääkihti, mistõttu tasub enne jääle minekut veenduda selle ohutuses. Jääkattele tasub minna siis, kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit. Populaarsemate siseveekogudel käivad jää paksust mõõtmes Päästeameti komandod ning andmeid saab vaadata kaardirakenduselt. Andmeid uuendatakse kord päevas seni, kuni on näha, et jääolud on muutunud taas stabiilseks, ehk jää on üle kümne sentimeetri paks ja ilmateade lubab pidevat külma.

13. veebruaril kell 13.19 said päästjad väljakutse Tammiste külla Pärnu-Rakvere-Sõmeru teel toimunud liiklusõnnetusele. Teel liikunud auto oli kitsele otsa sõitmise vältimiseks teinud manöövri, mille tulemusena sõitis auto teelt välja kraavi ning maandus katusele. Päästjad aitasid auto tagasi ratastele ning märgistasid pikali sõidetud tänavavalgustusposti ning kaablid ohutuse tagamiseks ohutuslindiga.

13. veebruari südaöösel käisid päästjad Saarde vallas Kanakülas Tartu-Viljandi- Kilingi-Nõmme maanteel eemaldamas kahte teele kukkunud puud, mis olid tuule tõttu murdunud ning ohtlikult maantee sulgenud.

Raplamaa

13. veebruaril kell 16.55 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Järva vallas Prandi külas. Reka, kaubiku ja sõiduauto kokkupõrke tulemusel keeras veoauto kraavi. Õnnetuse tulemusel lekkis sõiduautost pidurivedelikku, mille päästjad katsid absorbentainega ning vabastasid tee liikluseks.