Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

9.11 kell 09.58 sõitsid päästjad Kristiinesse Tuisu tänavale, kus oli kinni kiilunud korvtõstuk. Kaks töömeest olid umbes kümne meetri kõrgusel ning masina tõrke tõttu ei saanud nad tagasi maapinnale. Lilleküla päästjad olid kohal kell 10.08, püstitasid redelauto redeli ning tõid töömehed turvaliselt tagasi maa peale.

9.11 kell 16.39 teavitati häirekeskust, et Kristiines Spordi tänaval on kortermaja ees puu põlema pandud. Päästjad kustutasid põleva puu veejoaga ning korteriühistu esindaja lubas organiseerida puu eemaldamise läbi kohaliku omavalitsuse.

9.11 kell 18.04 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Meeliku tänava kortermaja trepikojas on näha suitsu. Samuti tuli suitsu ka 1. korruse korteri aknast. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 18.11 ning suitsusukelduslüli sisenes korterisse pärani avatud akna kaudu. Selgus, et ühes ruumis põles voodi, mis oli osaliselt kustutatud enne päästjate saabumist, kuid korteris endas kedagi polnud. Päästjad likvideerisid põlengu ning andsid sündmuse üle politseile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. novembril kell 17.39 teatati häirekeskusesse sõiduautode vahel toimunud avariist Jõhvi vallas Edise külas Tallinn-Narva maanteel. Liiklus ühel suunal oli suletud. Avarii tagajärjel keegi kannatada ei saanud. Päästjad aitasid puhastada maanteed. Sündmuse täpsem info politseilt.

Lääne-Virumaa

9. novembril kell 12.32 tuli häirekeskusesse teade veduri ja sõiduauto kokkupõrkest Vinni vallas Viru-Kabala külas raudteeülesõidul. Päästjad eemaldasid sõiduauto süttimisohu ja puhastasid raudteeülesõidu prahist. Sündmuse täpsem info politseilt.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. novembril kell 8.39 teatati häirekeskusele, et Põltsamaal Aia tn kukkus oma kodus 70aastane naine, kes ei saa enam püsti ega suuda ust avada. Päästjad sisenesid redeli abil kolmanda korruse akna kaudu ja leidsid naise põrandalt. kiirabitöötajatele avati uks seest poolt. Pärast naise seisundi hindamist aidati ta kiirabiautosse transportida.

Kell 12.05 teatati, et Jõgeva vallas Kurista külas kukkus oma kodu köögis 81aastane mees ja jäi abitult põrandale lebama. Kiirabitöötajad nägid läbi akna põrandal lamavat inimest, kuid sisse ei pääsenud. Päästjad avasid ukse ja aitasid patsiendi kiirabiautosse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9. novembril kell 18.18 said päästjad väljakutse Kilingi-Nõmme linna Aia tänavale, kus naabrid tundsid kortermaja trepikojas tugevat vingu. Kolmekorruselise kortermaja ühes korteris oli pliit hakanud kütmisel suitsus sisse ajama ning see jõudis edasi trepikotta. Tulekahju ei olnud. Päästjad ventileerisid trepikoja ning pererahvas jäi oma tube tuulutama.