Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

10.11 kell 10.07 teatati häirekeskusele, et Kristiines Mustamäe tee tanklas on tunda tugevat gaasilõhna. Nõmme päästjad olid kohal kell 10.14 ning nende mõõteriistad näitasid õhus keskmisest kõrgemat gaasikontsentratsiooni, kuid ainult tankimispüstoli juures. Tõenäoliselt oli viga tankimispüstoli ühenduses. Päästjad sulgesid tankla avariikraani ning teavitasid tõrkest kütusemüüja juhtimiskeskust.

11.11 kell 11.15 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval on puu vajunud ohtlikult üle kõnnitee. Lilleküla päästjad eemaldasid seest mädanenud puu mootorsaega kella 11.23ks.

11.11 kell 17.42 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Aarde tänavale, kus teataja kuulis korrus kõrgemal töötavat suitsuandurit ning tundis enda korteris vingugaasi lõhna. Tegu oli kahekordse kivimajaga. Lilleküla päästjad olid kohal kell 17.46 ning nägid väljast, et töötava suitsuanduriga korterist tuleb suitsu. Päästjad said jõuga korterisse sisse ning leidsid eest suletud siibriga töötava ahju, mistõttu olid ruumid suitsu täis. Sees oli ka inimene, kes toimetati kiirabiarstide hoole alla ja viidi haiglasse kontrolli. Korter tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Korteris oli olemas küll suitsuandur, ent puudu oli vingugaasiandur. Viimase lubas sündmuskohale saabunud kannatanu sugulane kiiremas korras paigaldada.

11.11 kell 20.26 said päästjad infot, et Kristiines Vindi tänaval on korteris tööle hakanud vingugaasiandur. Lilleküla päästjad leidsid korterisse paigaldatud gaasiboileri, millel puudus ukse sees tehniline auk, mistõttu ei saanud boiler peale piisavalt hapnikku. Seetõttu tekkis mittetäielik põlemine koos vingugaasiga. Probleemist teavitati korteri omanikku, kes lubas probleemi likvideerida.

12.11 kell 18.42 teatati häirekeskusele, et Kristiines Tervise tänava metsatukas tehakse järelevalveta lõket, kus muuhulgas põletatakse plastikut. Päästjad olid kohal 18.49 ning kustutasid selle kella 18.58ks.

Harjumaa

10.11 kell 15.46 sõitsid päästjad Rae valda Järvekülla Kindluse teele, kus põles krundil lahtise leegiga sõiduauto. Masina vahetuses läheduses oli mahajäetud puithoone ning vana põlev Mercedes-Benz kaubik kuulus samuti mahakandmisele. Assaku päästjad kustutasid veejoaga põleva masina. Tuli ei levinud edasi hooneni.

11.11 kell 12.44 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Tabasalu alevikus Leevikese tänaval on väljakutsele sõitnud kiirabibrigaadi kaasaskantav vingugaasiandur hakanud häiret andma. Andur läks häiresse pärast majja sisenemist. Koheselt toodi inimesed majast välja, tehti aknad lahti ning kutsuti kohale päästjad. Tegemist oli paarismajaga ning mõlema osa elanikud toimetati ettevaatuse mõttes majast välja. Enne päästjate jõudmist lülitati välja ka gaasikatel. Selgus, et üks elanik oli end juba viimased kolm päeva kehvasti tundnud. Lilleküla päästjad mõõtsid õhus normist kõrgema gaasikontsentratsiooni. Tuli välja, et samal päeval olid käinud hooldustehnikud, kes olid kinnitanud probleemi gaasikatlaga. Ühes paarismaja korteris puudus vingugaasiandur. Kiirabi viis elanikud nende tervisliku seisundi hindamiseks haiglasse kontrolli.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. novembril kell 20.21 tuli häirekeskusesse teade tööle rakendunud ATS seadmest Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Põhja allee ühiselamus. Selgitati välja, et andur oli tööle hakanud suitsetamise peale. Põlenguohtu ei olnud, ruumid tuulutati.

11. novembril kell 13.15 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Estonia puiesteel kustutamas garaažide taga põlevat järelevalveta lõket.

Kell 00.32 tuli väljakutse Narva-Jõesuu linna L.Koidula tänavale majutusasutusse, kus ühes hotellitoas oli tööle rakendunud andur. Tulekahjuohtu siiski polnud, sest andur hakkas tööle veeauru peale.

Lääne-Virumaa

11. novembril kell 17.18 sõitsid päästjad Väike-Maarja vallas Liigvalla külla, kus auto oli teelt välja sõitnud ja rullunud katusele. Inimesed olid välja saanud ja sündmuskohalt lahkunud. Päästjad tõmbasid auto ratastele.


Kell 00.23 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Kadrina vallas Ridakülas. Auto oli teelt välja sõitnud ja rullunud katusele. Inimesi sees ei olnud. Päästjad tõmbasid auto ratastele. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. novembril kella 13.37 ajal süttis Kanepi vallas Lauri külas vana sigalaga kokkuehitatud kõrvalhoones suitsuahi, mis põlengus hävis. Päästjatel õnnestus hoonete süttimine ära hoida.

12. novembril kell 14.09 teatati, et Kanepi vallas Erastvere külas suitseb tee ääres sõiduauto. Päästjad selgitasid, et algjärgus autopõlengu olid inimesed käsikustutiga kustutanud. Tuleohutuse lõplikuks tagamiseks valati kapotialune ämbritäie veega üle.

Tartumaa

10. novembril kell 8.50 teatati, et Tartus Kastani tn asuva baari külmkapi all praksub ja on näha leeke. Päästjad selgitasid, et külmkapi all oli lühisesse läinud kahekorra keerdunud juhe. Külmkapp eemaldati vooluvõrgust ja tuleoht taandus. Päästjad hoiatavad, et juhtmed tuleb paigutada nii, et need ei saaks vigastada. Viga saanud juhtmed võivad lühisesse minna, kuumeneda ja süüdata ümbruse.

10. novembril kell 16.29 teatati, et Tartus Orava tänaval kuuldus eramaja katlaruumis plahvatuse heli. Päästjad selgitasid, et pelletikatla rikke tõttu oli korstna põhjaklapp ja ühendused paigast nihkunud, kuid tulekahju ei olnud tekkinud. Katel lülitati ohutuse tagamiseks välja ja katla kasutamine keelati kuni spetsialistid seadme rikke selgitavad ning korda teevad.

Kella 16.55 ajal teatati, et Tartus Lõunakeskuse parklas voolas sõiduauto rikke tõttu maha õli. Päästjad katsid õliloigud absorbentainega ja pühkisid kokku.

11. novembril kell 8.48 teatati, et Tartus Näituse tänava raudteeülesõidu juures on raskelt viga saanud suur koer. Päästjad aitasid koera politseiautosse tõsta, millega loom Eesti Maaülikooli Loomakliiniku juurde transporditi. Päästjad aitasid looma omakorda maha tõsta ja arstide hoole alla üle anda.

Kell 20.46 käisid päästjad Tartu vallas Raadi alevis sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Alguses aidati kannatanust 14aastast tütarlast elustada, kuid kahjuks see ei õnnestunud. Ühtlasi tagasid päästjad tuleohutuse. Ülejäänud kolm autos viibinud kannatanut viis kiirabi haiglasse.

12. novembril kell 2.12 põles Tartus K. E. von Baeri tn Kassitoome oru juures puuõõnsus, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Kell 18.03 teatati Nõo vallas Luke külas turbapinnase põlengust. Päästjad kaevasid pinnast ja kastsid selle veega läbi. Tulekahju oli süttinud varem põletatud lõkkest.

Valgamaa

10. novembril kell 10.03 teatati, et Valgas Oja tn eramus lõhkes rikke tõttu puuküttekatel. Päästjate saabumise ajaks olid omanikud tulekahjuohu kõrvaldanud. Ühele kergemalt viga saanud inimesele andis kiirabi esmaabi. Omanike ülesandeks jäi seadme parandamiseks spetsialistide kutsumine, seniks katla kasutamine keelati.

11. novembril kell 12.41 käisid päästjad Valga vallas Tõlliste külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud detailid. Välja voolanud vedelikud kaeti absorbentainega.

Viljandimaa

10. novembril kella 17.36 ajal põles Viljandi vallas Kolga-Jaani – Leie mnt 9. km sõiduauto mootoriosa ja salong, mille päästjad kustutasid. Auto teisaldamine jäi omaniku ülesandeks, kes selleks Tartust treileri järgi tellis.

Kella 17.44 ajal süttis Mustla alevikus Põllu tänaval sauna keriseahju korstna kõrval vahesein. Päästjate saabudes ulatusid leegid katuse vahelt välja. Põlengu kustutamiseks avati seinakonstruktsioone. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul süttis põleng kütteseadme ohutusnõudeid eirava paigalduse tõttu.

Võrumaa

11. novembril kell 16.32 süttis Rõuge vallas Vastse-Roosa külas sõiduauto. Omanikud piirasid põlengut kolme käsikustutiga. Päästjad kustutasid auto põleva põhjaaluse veejoaga lõplikult. Tõenäoliselt põhjustas tulekahju elektrisüsteemi rike.

12. novembril kella 16.53 ajal süttis Võru vallas Vana-Vastseliinas keskküttekatla korstna juures vahelagi. Päästjad avasid kustutustöödeks lage ja seina ning kontrollisid tuleohutust pööningul. Elanikele anti juhis kütteseadmeid mitte kasutada ja kutsuda remondispetsialistid. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai põleng alguse kütteseadme osade valest paigaldusest.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

11. novembril kell 15.54 paluti päästjaid appi Käina Coop kaupluse juurde, kus parklasse oli tekkinud õlireostus. Teadmata seadmest või sõidukist lekkinud õli oli valgunud umbes 8 x 10 meetri suurusele alale. Päästjad katsid õlireostuse absorbentainega ning kogusid reostuse platsilt kokku.

Pärnumaa

10. novembril kella 17.27 ajal teavitati häirekeskust, et Põhja-Pärnumaa vallas Aluste külas on sõiduteel autolt löögi saanud metskits. Autojuht, kes häirekeskust teavitas, lülitas sisse oma auto ohutuled ning otsustas kuni päästjate saabumiseni tee äärde valvesse jääda, et vihmasel ja pimedal õhtupoolikul ei tekitaks loom omakorda uut õnnetust. Päästjad aitasid looma tee äärde tõmmata ning teavitasid jahimehi.

10. novembril kell 22.47 teavitati häirekeskust, et Lääneranna vallas Parivere külas tuleb ühest korterist vingulõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid toas liiga vara kinni pandud siibri, mistõttu tuba vingu täis oli valgunud. Korteris puudusid nii suitsu- kui vinguandur. 

11. novembril kell 10.29 teavitati päästjaid, et Saarde vallas Jäärja külas põleb tee ääres põhupall. Kuna ilm oli niiske ning hein märg, siis põhupall leegiga põlema ei läinud, vaid suitses. Päästjad kustutasid põlengu. Süttimise põhjust teada ei ole.

12. novembril kell 12.04 kiirustasid päästjad Pärnusse Laiale tänavale, kus oli kokku põrganud kaks sõiduautot. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee autojuppidest ja kildudest.

12. novembril kell 20.27 teavitati häirekeskust, et Lavassaare alevi Karja tänav on valget suitsu täis. Päästjad leidsid lõkke, milles lisaks paberitele põletati plastikliiste. Päästjad eemaldasid liistud lõkkest ning lasid paberil lõpuni põleda. Tuletame meelde, et plastikut lõkkes põletada ei tohi. Lõkkesse tohib panna ainult kuiva ja immutamata puitu, oksi, kiletamata pappi ja paberit ning muud töötlemata looduslikku materjali.

Raplamaa

11. novembril kell 17.49 teatati häirekeskusesse tulekahjust Rapla vallas Kodila külas Priidu tänaval. Eramajas oli toimunud korstnapõleng, mis suudeti katla sulgemisega summutada. Päästjad saabumisel enam tulekahju ei tuvastanud, kuid palusid enne järgmist kütmist kutsuda korstnapühkija, kes lõõrid ohutu kütmise tagamiseks üle vaataks.