Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

13.11 kell 17.22 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Pärnu maanteel on toimunud kahe auto kokkupõrge. Õnnetuse tagajärjel immitses ühest masinast suitsu ning ühes autos oli ka inimene sees. Päästjad aitasid kannatanu autost välja ning andsid ta kiirabiarstide hoole alla. Samuti eemaldati suitsevalt masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Kella 18.13ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Harjumaa

13.11 kell 08.20 sõitsid päästjad Viimsi valda Leppneeme külla Reinu teele, kus keset sõidurada lebas surnud metskits. Pirita päästjad viisid kitse korjuse teeservale ja teavitasid loomast jahimehi. Kell 08.37 oli tee taas vaba.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. novembril kell 12.38 tuli päästjatele väljakutse liiklusõnnetusele Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Olevi tänaval. Vastu tänavavalgustusposti sõitnud sõiduautolt eemaldati aku ja viltu vajunud post piirati ohutuslindiga. Juhtunust teavitati omavalitsust.


Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. novembril kell 11.36 teatati, et Põltsamaal Õuna tänaval on kortermaja keldris suits. Suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid infrapunakaamera abil tulekolde elektrikilbist, mis käsikustutiga kustutati. Ruumid tuulutati, ühistu esindajale anti juhis kutsuda kohale elektririkete kõrvaldamisega tegeleva ettevõtte spetsialistid.

Vajalikku suitsuandurit asendasid hädalise appihüüded

13. novembril kell 16.20 teatati, et Jõgeval Rohu tänaval asuvas kortermaja korterist on kuulda appihüüdeid ning trepikojas levib suits. Pääste suitsusukeldujad leidsid korteri, mille köögist elektripliidilt tulekolle ja sellest oli süttinud omakorda kõrval pesumasin ja sein. Korteris olnud vanem naine juhatati välja ning anti üle kiirabitöötajate hoole alla, kes kannatanu haiglasse toimetasid. Tulekahju kustutati, köök ja koridor said suitsu- ja tahmakahjustusi. Kahjuks ei leidnud päästjad põlenud korterist märke töökorras suitsuandurist.

Tulekahjus hävis suur osa elumajast
13. novembril kell 20.07 teatati, et Jõgeval Mustvee maanteel põleb elumaja. Juba teatamise ajal ulatusid leegid katuse alt ja akendest välja. Päästjad kustutasid maja kell 23.03. Ulatuslikke tulekahjustusi said kõik toad ja katusekonstruktsioonid, mida päästetöödel avati. Inimesi majas tulekahju ajal ei olnud ja päästetöö juhini jõudnud info järgi majas püsivalt ei elatud. Hiljem käisid sündmuskohal olukorraga tutvumas ka majaomanikud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

Tulekahju varane avastamine päästis maja
13. novembril kell 11.36 teatas Võrus Sulevi tänaval koju lõunatama tulnud mees, et tema naabermajast tuleb suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli mees majast välja juhatanud kaks last , 6- ja 11-aastase poisi, kelle ta viis läheduses töötava ema juurde. Paari minutiga kohale jõudnud pääste suitsusukeldujad sisenesid majja, kust leidsid põlengu teise korruse väikeses garderoobi-hoiuruumis. Tulekahju kustutati, osa suitsevatest asjadest visati veekahjude kahandamiseks hoonest välja.

Noormees pääses tulekahjust napilt eluga, eluruumist puudus suitsuandur
14. novembril kell 7.28 teatati, et Antslas Pärna tänaval tuleb elumajast suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli ühes majapooles elav noormees suutnud suitsu täis ruumidest välisuksele jõuda, kust ta kiirabiautosse ja edasi haiglasse toimetati. Pääste suitsusukeldujad leidsid tulekolde toast, kus põles laud, voodi ja selle ümbrusesse kogutud asjad. Tulekahju kustutati kell 9.29. Kahjuks ei leidnud päästjad ruumidest töökorras suitsu- ega vingugaasiandurit. Oli ime, et noormees oli ärganud ning suutnud põlevast ruumist ise väljuda.

14. novembril kella 00.54 ajal sõitsid päästjad Setomaa valda Meremäe külla kustutama posti otsas hõõguma hakanud linnupesa. Enne kustutustööde alustamist oodati ära elektrikud, kes elektri välja lülitasid ja liini ohutuks tegid.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

13. novembril kell 20.14 reageerisid päästjad Lääne-Nigula valda Rõuma külla. Tehnilise rikkega bussi pukseerimisel süttisid põlema bussi pidurid. Puksiirijuht suutis tulekustutiga suurema tule ise kustutada. Päästjad jahutasid põlenud pidurid maha ning kontrollisid ohutuse tagamiseks kogu bussi üle. Edasist ohtu ei tuvastatud.

Pärnumaa

13. novembril kell 14.31 kiirustasid päästjad Häädemeeste vallas Rannametsa külas juhtunud liiklusõnnetusele, kus oli kokku põrganud kaks sõiduautot. Kiirabi viis neli avariis osalenud inimest haiglasse. Päästjad likvideerisid süttimisohu mõlemal autol ning eemaldasid avariilised sõidukid maanteelt. Lisaks puhastasid päästjad tee autojuppidest, et tagada teiste sõidukite ohutu liiklemine.