Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

15.11 kell 20.10 sõitsid päästjad Mustamäele Sõpruse puiestee ja Tammsaare tee ristmikule, kus oli toimunud kolme auto kokkupõrge. Sündmusele reageerisid Nõmme ja Lilleküla päästjad, kellest esimesed olid kohal kell 20.16. Kohal oli ka kiirabi ning politsei. Päästjad eemaldasid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja koristasid sõidutee autojuppidest. Kiirabi vaatas kohapeal ühe kannatanu üle ning kella 21.24ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. novembril kell 10.21 sõitsid päästjad Alutaguse vallas Iisaku alevikus Tartu maanteel öösel põlenud elumaja põlengukohta kontrollima. Kohapeal leiti kolm suuremat suitsevat tulekollet, mis kustutati.


Lääne-Virumaa

15. novembril kell 16.17 tuli häirekeskusesse teade Väike-Maarja vallas Eipri külas elumaja korstnast tulevast tuleleegist. Päästjad tuvastasid maja korstnas tahmapõlengu. Kütmine keelati seniks kuni korstnapühkija on küttesüsteemi üle kontrollinud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. novembril kell 19.48 käisid päästjad Tartu vallas Maarja-Magdaleena küla kalmistu juures kustutamas süttinud plastist 240 liitrist prügikasti. Prügikastist jäi järgi ainult põhi.

Kell 20.02 käisid päästjad Nõo alevikus lao tn kustutamas turbapinnasele tehtud lõket, mis oli süüdanud pinnase. Nelja ruutmeetrisele alale levinud põleng kustutati ligi poole tunniga. 

Kell 23.49 teatati häirekeskusele, et Tartus Riia tänava poolt Rahu sillale lähenenud väikebuss sõitis teelt välja, tee tammist alla vastu Tasku keskust ning paiskus küljele. Päästjad kasutasid hüdraulilisi lõikevahendeid, et autost välja saada juhti, kes haiglasse toimetati. Välja voolanud vedelikud kaeti absorbentainega. Liiklusõnnetuse asjaolusid selgitab politsei.

Valgamaa

16. novembril kell 00.16 teatati, et Valga vallas Laanemetsa külas põleb saunahoone (4x3 meetrit). Päästjate saabudes ulatus leek katusest välja. Tulekahju kustutati kell 2.01. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. novembril kell 15.17 teavitati häirekeskust, et Pärnus Riia maanteel on kahekordse kortermaja teise korruse korteris tulekahju. Peremees oli teinud kaminasse tuld ning lahti jäetud koldeuksest pudenenud söed süütasid kamina ümbruse ning põrandakonstruktsioonid. Kamin oli valesti paigaldatud ning lisaks oli põlema süttinud ka paberkott, millesse oli pandud sütt. Suitsuandur, mille päästjad elamisest tuvastasid, oli patareideta. Päästjad kustutasid ca ühe ruutmeerise põlengu kella 16.32ks ning korteriomanikul keelati ohtliku küttekolde edasine kasutamine.