Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

16.11 kell 14.38 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Tuuleveski tänaval on auto sõitnud vastu tänavavalgustusposti ning seejärel teelt välja. Õnnetuse tagajärjel keegi viga ei saanud, kuid ühe sõidusuuna liiklus oli takistatud. Lilleküla päästjad puhastasid tee autojuppidest ning aitasid masina tagasi teele. Omanik jäi kohale puksiiri ootama.

16.11 kell 18.53 sõitsid päästjad Lasnamäele Varraku tänavale, kust oli tulnud teade põlengust maasiseses prügikastis. Lasnamäe päästjad likvideerisid tulekahju kella 19.21ks.

Harjumaa

16.11 kell 21.57 said päästjad teate, et Kuusalu vallas Kemba külas Tallinn-Narva teel on sõiduauto maanteel millelegi otsa sõitnud. Kolga vabatahtlikud päästjad leidsid kohapealt väikese betoonist prügikasti riismed. Õnneks keegi kannatada ei saanud. Päästjad puhastasid tee tükkidest ning sõiduauto juht jäi ootama puksiiri.

16.11 kell 23.10 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Tiskre külas Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna teel on maas õlireostus. Teataja autol oli sõidu pealt õlivann ära langenud ning teele oli tekkinud umbes 30-meetrine õliriba. Päästjad katsid õli saepuruga ning teavitasid tänavapuhastust.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. novembril kell 4.49 teatati sõiduauto põlengust Lüganuse vallas Kiviõli linnas Viru tänaval. Päästjad kustutasid põlengu kella 5.05ks. Põlengu põhjuseid selgitab politsei.


16. novembril kell 14.24 märgati tumedat suitsu Narva linnas Mõisa tänaval. Suits tuli siiski väikesest lõkkest, mille päästjad kustutasid.

Kell 12.28 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Soldina külla, kus oli sõiduauto sõitnud vastu puud. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu. Kannatanud viis kiirabi haiglasse. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. novembril kell 20.20 teatati, et Tõrvandi alevikus Müürsepa tänaval asuva Konsumi juures seisva sõiduauto paagist tilgub kütust. Päästjad katsid välja voolanud kütuse absorbentainega. Kohal olnud autoomaniku ülesandeks jäi rikkis auto teisaldamiseks treiler järgi kutsuda.

Kella 20.29 ajal süttis Elva vallas Vellavere külas miniekskavaator. Päästjate saabudes oli masin üleni leekides. Põleng kustutati kella 21.21, inimesed tules viga ei saanud. Tõenäoliselt süttis ekskavaator elektrisüsteemi rikkest.

Valgamaa

16. novembril kell 10.21 teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval on maja hoovis suur koer auku kukkunud ja sinna kinni jäänud. Päästjad aitasid poolest kehast augus oleva koera välja. Koera tagakeha jalgu alla ei võtnud ning ta aidati perenaisel esikusse viia. Esialgu kaeti ohtlik auk käepärast olnud eterniitplaatidega. 

17. novembril kell 00.21 teatati, et Valgas Lembitu tänaval on rehabilitatsiooniteenust osutava asutuse ruumides suits. Kohe alustati klientide evakuatsiooniga teiselt korruselt. Päästjad selgitasid kiirelt, et ühel kliendil oli tulnud soov kartuleid praadida, kuid need olid kõrbema läinud ja väikse tulekahjuohu tekitanud. Pärast ohutuses veendumist ja ruumide tuulutamist lubati hoone teiselt korruselt esimesele evakueeritud 13 klienti tagasi oma tubadesse.

Võrumaa

16. novembril kell 16.56 kutsus politseipatrull päästjad appi kaubikuga juhtunud liiklusõnnetusele Antsla valda Lümatu külla, kus avariisse sattunud sõiduk oli osaliselt tee sulgenud. Päästjad aitasid kaubiku puksiirile ning puhastasid teelt purunenud detailid ja muud avariijäänused.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.