Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

14.05 kell 20.41 sõitsid päästjad Lasnamäele Paepargi tänavale, kus kiige vahele oli laps kinni jäänud. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja lammutasid lapse vabastamiseks osa kiigest lahti. Laps vaadati kohapeal kiirabitöötajate poolt üle ja peale paari kriimu ja ehmatuse polnud tal miskit kurta. Pärast päästeoperatsiooni parandati kiik kenasti ära.

Harjumaa

14.05 kell 13.36 teavitati häirekeskust, et Maardu linnas Roobu tänava ääres põleb suur hulk kulu ja metsa. Väljakutsele reageerisid Lasnamäe, Assaku, Kesklinna ja Nõmme päästjad, kellest esimesed lennutasid õhku drooni, et tulekahjule ligipääsu leida. Põlengule oli keeruline suurte põhiautodega juurde pääseda, mistõttu võtsid päästjad kaasa ka ATV-d. Nendelt kustutades suudeti tulekahjule piir panna ja kella 14.50ks oli põleng kustutatud. Kokku põles umbes hektar kulu, põõsaid ja üksikuid puid. Päästjate sõnul sai tulekahju tõenäoliselt alguse lähedal grillimisest.

14.05 kell 20.13 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Niitvälja külas Tallinn-Paldiski tee äärses metsatukas on matkaja kukkunud ja murdnud jalaluu. Teataja oli kukkunu paariline, kes läks päästjaile suurele teele vastu. Kohale jõudes tõid Keila päästjad kannatanu ATV-ga metsast välja ja andsid ta kohapealsete kiirabitöötajate hoole alla.

14.05 kell 22.46 said päästjad kutse Maardusse Kombinaadi tänavale, kus oli tehase poolt nähtud tulemas paksu musta suitsu. Teataja ei olnud kindel, kas suitsu tuleb tööstushoonest endast või selle tagant. Reageeriti suurte jõududega: välja sõitsid nelja kutselise ja kahe vabatahtliku komando päästemeeskonnad. Esimesena kohale jõudnud Muuga päästjad nägid, et ei põle hoone, vaid 500 ruutmeetrit kulu selle taga. Enamik kohale sõitvast päästeressursist annulleeriti ning kulupõleng likvideeriti kella 23.23ks. Keegi kannatada ei saanud.

15.05 kell 04.02 sõitsid Muuga päästjad Maardu linna Tõlviku teele, kus põles elumaja hoovis sõiduauto Mitsubishi. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põleva sõiduki veejoaga. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse masina elektrisüsteemi rikkest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. mail kell 00.42 kutsuti päästjad Narva linnas Kreenholmi tänavale, kus siil oli roninud peadpidi plasttopsi ja ei saanud sellest välja. Päästjad lõikasid topsi lahti ja lasid siili loodusesse.

14. mail kell 19.18 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Sompa linnaosas Ülase tänaval kustutamas ligi 100 ruutmeetril tee ääres põlenud kulu.

14. mail kell 19.00 sõitsid päästjad Toila vallas Järve külas mõisaalleel toimunud liiklusõnnetusele, kus eemaldasid sõiduautodel süttimisohu ja puhastasid tee. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud.

14. mail kell 16.17 tuli päästjatel siseneda Narva linnas Soldina tänava korterisse akna kaudu, et avada korteriuks ning anda kodus kukkunud ja luumurruga eakas naine üle lähedastele ja kiirabitöötajatele.

14. mail kell 15.32 käisid päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linnas Soo tänava lähedal haljasalal kustutamas ligi 30 ruutmeetril põlenud kulu ja prügi.

14. mail kell 14.07 tuli teade gaasi lõhnast Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Elanikel paluti korterist väljuda. Päästjad kontrollisid korteri üle, tegemist oli siiski juhtmete sulamise lõhnaga, kuid allikat ei leitud. Korterist lülitati vool välja ja paluti kohale kutsuda elektrikud.

14. mail kell 13.52 kutsuti päästjad Narva linna Tallinna maantee kortermajja, kus eakas elanik ei avanud korteri ust. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Korteris oli olnud toidukõrbemine ja kukkunud naise andsid päästjad üle kiirabitöötajatele. Korteris puudus suitsuandur. Toad tuulutati ja eaka naise viis kiirabi haiglasse.

14. mail kell 13.30 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Kudrukülla, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto ja auto suitses. Päästjad eemaldasid süttimisohu ja kiirabi töötajad vaatasid kannatanud üle.

Lääne-Virumaa

15. mail kell 5.29 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Avanduse külla, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad eemaldasid autode süttimisohu, puhastasid maantee ja tõmbasid ühe avariilise auto kraavist tee peale. Kahe kannatanuga tegelesid kiirabi töötajad.

14. mail kell 19.23 käisid päästjad Rakvere vallas Sõmeru aleviku tanklas kustutamas prügikastipõlengut.

14. mail kell 18.24 tuli väljakutse Tapa valda Kullenga külla, kus tehnilise rikke tõttu oli hakanud kaubiku kapoti all suitsema ja seejärel põlema. Päästjate saabumise ajal põles kaubik lahtise leegiga. Põleng kustutati, kuid kaubik hävines.

14. mail kell 16.25 käisid päästjad Rakvere linnas Vallimäe teel kustutamas tossavat prügikasti.

14. mail kell 15.42 tuli päästjatele väljakutse Väike-Maarja alevikku Pikale tänavale, kus traktori katkise õlivooliku tõttu oli teele valgunud ligi 50 liitrit õli. Päästjad katsid reostuse absorbendiga ja korjasid reostuse kokku.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. mail kell 15.58 teatati, et Jõgeva alevikus Linnumetsa teel kuuldakse korterist karjeid. Päästjate saabudes selgus, et ühes korteris oli elektrijuhtmestiku rikkest süttinud tapeet, mille elanikud olid kustutiga ise kustutanud. Päästjad aitasid korterist välja vanema mehe, kelle tervist kontrollis kiirabi. Varem oli välja saanud naine, kes samuti esmaabi sai. Ruumid tuulutati.

Tartumaa

14. mail kell 22.47 käisid päästjad Tartus Piparmündi tänaval kustutamas suurt lõket, mis ohustas ümberkaudseid maju.

15. mail kell 1.06 põles Tartus Kase tänaval väikebuss. Enne päästjaid summutati leeke käsikustutiga, päästjad kustutasid põlengu lõplikult. Tulekahju süütas tõenäoliselt elektrisüsteemi rike.

Viljandimaa

14. mail kell 18.34 teatati, et Viljandi vallas Vardja külas põleb elektripost. Päästjad veendusid, et ümbrusele ohtu pole ning ootasid ära elektrikud, kes hakkasid riket kõrvaldama.

14. mail kella 20.05 ajal põles Põhja-Sakala vallas Kõo külas kõrvalhoone välisseina sees saepuru. Päästjad avasid ruutmeetri jagu sina mootorsaega ja kustutasid põlengu.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

14. mail kell 15.46 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Vilkla külla, kus elektriliini maha kukkumise tulemusel oli süttinud selle alune kulu. Põleng levis 300 ruutmeetrile. Päästjad likvideerisid põlengu kell 16.44.

Raplamaa

14. mail kell 13.51 teavitati häirekeskust keskkonnaohtlikust lõkkest Kohila vallas Vilivere külas. Lõkkes põletati ehitusjäätmeid ja prahti, mida põletada pole lubatud. Päästjad selgitasid inimesele, et selline tegevus kahjustab keskkonda, inimene mõistis ning kustutas lõkke.