Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 08. aprill – 09. aprill

Päästeamet kehtestas tuleohtliku aja kogu Eesti territooriumil alates 6. aprillist. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas ja maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Põhja päästekeskus
Harjumaa

08. aprillil kell 14:55 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõelähtme vallas Iru külas. Päästjate saabudes põles 3x4 meetrit kuur lahtise leegiga. Päästjad asusid kustutustöödele ning piirasid tule levikut kõrvalasuvale hoonele. Tulekahju likvideeriti kell 15:27. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Põhja-Eesti pommigrupp

8. aprillil tehti kahjutuks Harju maakonnast Kuusalu vallast Kotka külast leitud kolm mürsku, miinipildujamiin ja granaat.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
8. aprillil kella 16.17 ajal käisid päästjad Elva vallas Konguta külas poolhaagisega veoautoga juhtunud liiklusavariil. Kraavi sõitnud veokil oli purunenud kütusepaak, millest jooksis maha 100 liitrit kütust. Päästjad katsid kütuse absorbentaine, saepuru ja turbaga ning kogusid sellest enamuse kilekottidesse. Kohal käisid ka keskkonnainspektsiooni inspektorid. Kokku kogutud kütusejäätmete utiliseerimine ja auto alla jäänud reostuse kokku korjamine jäi veoki omanikfirma ülesandeks.

Kell 20.51 teatati, et Tartu vallas Tila külas on näha suitsu. Päästjad selgitasid, et järelevalveta lõkkest, kus põlesid juhtmed ja prügi, oli süttinud kulu ja sellest omakorda vana angaari läheduses kolm vana veoautorehvi. 700 ruutmeetrile levinud põlengu kustutasid päästjad materdades ja veega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. aprillil kell 22.55 said päästjad väljakutse Lüganuse valda Energeetika tänavale, kus põlesid kolm mahajäetud garaažiboksi. Päästjad kustutasid tulekahju 9. aprillil kell 00.35.

8. aprillil kell 10.37 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Ehitajate teel põleb praht ja kulu. Sündmuskohal selgus, et tulekahju sai alguse lõkkest. Päästjad kustutasid tulekahju kell 11.19.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei toimunud.