Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-29. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

26.04 kell 13.51 sõitsid päästjad Lasnamäele Vikerlase tänava üheksakordse kortermaja juurde, kus üks korter ja trepikoda oli suitsu täis. Teataja oli korteri elanik ise, kes lülitas enne toast väljumist elektri välja. Kohale sõitsid Lasnamäe ja Kesklinna kutselised koos Saku vabatahtlike päästjatega. Päästjad sisenesid suitsusesse korterisse tulekollet likvideerima. Samal ajal kontrolliti üle ümberkaudsed korterid, et välistada tule edasine levik. Tulekahju lokaliseeriti kella 14.02ks, pärast mida jätkus ruumide tuulutamine ning termokaameraga kontrollimine. Kiirabi vaatas kohapeal korteris olnud isikud üle. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse nõudepesumasina elektrilisest rikkest.

27.04 kell 17.11 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Lõo tänaval vajab väljakutsele sõitnud kiirabi appi päästjaid, sest elumajas on kõrge vingugaasi kontsentratsioon. Majas oli kaks inimest, kelle enesetunne oli pärast saunas käiku järsult halvenenud. Õnneks said kiirabitöötajad inimesed majast kiiresti välja. Nõmme päästjad tuulutasid ruumid ülerõhuventilaatoriga. Mõlemad inimesed viidi haiglasse.

28.04 kell 01.06 said päästjad kutse Kesklinna Karu tänavale, kus teataja kuulis naaberkorteris töötavat suitsuandurit ning tundis ka suitsu lõhna. Kohale ruttasid Kesklinna päästjad, kelle tugevatele koputustele 1. korruse korteri uks lõpuks avati. Korteris oli pliidil toit kõrbema läinud, mis kustutati ning ruumid tuulutati. Inimene oli toitu tehes magama jäänud ning kiirabi vaatas isiku kohapeal üle.

28.04 kell 20.22 sõitsid päästjad Kristiinesse Rahumäe teele, kus metsatukas nähti paari tulekollet. Nõmme päästjad sõitsid kohale ja nägid, et põlesid kolm diivanit. Diivanid kustutati ning sündmusega tegeleb edasi politsei.

Harjumaa

26.04 kell 09.19 teavitati häirekeskust, et Viimsi vallas Miiduranna külas Tuulekivi teel tuleb angaaride juurest paksu musta suitsu. Kontrollima sõitsid Pirita päästjad, kes nägid, et lõkkes põletati ehitusprahti. Lõke kustutati.

28.04 kell 01.30 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Rae vallas Jüri alevikus Kesk teel. Sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti, mille tagajärjel oli post viltu vajunud ning masinast lekkis vedelikke. Assaku päästjad katsid õliloigud absorbentainega ning märgistasid kõvera posti. Sündmusega tegeles edasi politsei.

28.04 kell 12.00 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Naage külas Nääge teel on mootorrattur maastikusõitu tehes kukkunud ning kaebleb tugeva valu üle. Päästjad tõttasid kohale ning aitasid mootorratturi kiirabiautosse.

28.04 kell 18.43 sõitsid päästjad Rae valda Järvekülla Aruhansu teele, kus põles umbes 30 ruutmeetrit pinnast. Teataja oli enne põlengu algust kuulnud ilutulestikku, mis oli suure tõenäosusega tulekahju tekkepõhjus. Assaku päästjad kustutasid põleva kulu veega.

29.04 kell 01.52 said päästjad kutse Kiili valda Kangru alevikku Kullerkupu tänavale, kus teataja oli näinud maja hoovis suitsu ja leeke. Nõmme päästjad kiirustasid kohale ja leidsid maja hoovist suure järelevalveta lõkke. Lõke kustutati ning ühendust võeti maja omanikuga, kellega vesteldi ohutuist lõkke tegemise võtetest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26.04 kell 16.29 teavitati häirekeskust, et Narva linnas Partisani tänava kortermajas on tunda ühest korterist suitsu lõhna ning kuulda on ka töötavat suitsuandurit. Sündmusele reageerisid Narva päästjad, kes said 2. korruse korterisse sisse, kust avastati seest toidukõrbemine. Inimene oli jätnud toidu pliidile ning ise magama jäänud. Põlemine likvideeriti ja ruumid tuulutati. Inimene oli oma suitsuanduri heli peale ärganud ja asunud kõrbema läinud toitu kustutama.

26.04 kell 20.27 teatati häirekeskusele, et Narva linnas Energia tänaval põletatakse hoovis prügi. Narva päästjad kustutasid põlengu kella 20.35ks. Põles prügi ning ka vana olmetehnika.

28.04 kell 11.31 teatati häirekeskusele, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Nõmme tänaval põleb kahekordne saunamaja. Inimesed olid majast väljas ja asunud aiavoolikuga põlengut kustutama. Väljakutsele reageerisid Kiviõli ja Kohtla-Järve päästjad, kellest esimesed nägid, et maja eterniitkatus suitseb. Hoonesse sisenes suitsusukelduspaar tulekoldeid likvideerima. Kella 12.14ks oli tulekahju lokaliseeritud ning algas seina- ja katusekonstruktsioonide avamine tulepesade leidmiseks ja kustutamiseks. Kella 12.35ks oli tulekahju likvideeritud. Tulekahju sai tõenäoliselt alguse sellest, kui elanikud põletasid maja lähedal metallkastis oksi. Tol lõkkel polnud järelevalvet ning ilmselt sattus sealt säde maja seina vahele, milles olnud soojustus süttis.

28.04 kell 14.32 said päästjad infot, et Kohtla-Järvel Sompa linnaosas Servaääre teel on näha paksu musta suitsu. Kohtla-Järve päästjad sõitsid kohale ja nägid, et põleb umbes 100 ruutmeetrit prügi ning kulu. Tulekahju likvideeriti kella 15.03ks.

Lääne-Virumaa

26.04 kell 22.35 tuli häirekeskusele teade Tapa vallast Saiakopli külast Moe-Nõmmküla teelt, kust sõiduauto Jeep oli põdraga kokku põrganud. Autos olnud inimesed jäid kõik terveks. Tapa päästjad viisid põdra korjuse tee äärde, teavitasid kohalikke jahimehi ja reguleerisid sündmuskohal liiklust politsei saabumiseni.

27.04 kell 21.51 sõitsid päästjad Kohtla-Järvele Järve linnaossa Tehase tänavale, kus põles ohtralt prügi ja tunda oli rehvide põlemise lõhna. Jõhvi ja Kohtla-Järve päästjad lokaliseerisid prügipõlengu kella 22.44ks ja likvideerisid kella 01.07ks. Kokku põles umbes 30 ruutmeetrit prügi.

27.04 kell 22.03 said päästjad kutse Viru-Nigula valda Pikaristi külla Tallinn-Narva teele, kus sõiduauto oli kokku põrganud metskitsega. Autos olnud isikud viga ei saanud. Aasukalda vabatahtlikud ning Kunda kutselised päästjad teavitasid surnud metskitsest jahimehi ja puhastasid sõidutee autojuppidest.

28.04 kell 00.33 teavitati häirekeskust, et Haljala vallas Sagadi külas Karula-Vihula-Sagadi teel põleb sauna korsten. Kui päästjad kohale jõudsid, olid maja elanikud suuremad leegid juba maha saanud. Päästjatel jäi vaid pulberkustutiga põleng likvideerida. Sauna korsten kontrolliti üle termokaameraga. Kella 01.08ks ohtu enam polnud ning päästjad olid sündmuselt vabad. Keegi kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. aprillil kell 13.58 teatati, et Jõgeva vallas Tooma külas on kobras vanas pumplas auku kukkunud. Päästjad tõstsid looma kahvaga kahe meetri sügavuselt välja ning lasid ta lähedal asuvas metsatukas lahti.

27. aprillil kella 17.21 ajal põles Mustvees Raudtee tänaval sauna leiliruumi ahju ümbruses puitmaterjal. Tulekahju kustutati ligi tunniga. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

28. aprillil kell 12.38 teatati, et Põltsamaa vallas Alastvere külas põletatakse lõkkeid, millest tuulega lendavad sädemed ohustavad lähedal asuvaid hooneid. Päästjad selgitasid, et põles viis lõket, kus põletati puidujäänuseid. Veel viis hunnikut ootas süütamist. Lõkke süütajad ei olnud päästjate hinnangul võimelised tagama tuleohutust ja seepärast lõkked kustutati.

Kella 18.09 ajal süütas purunenud elektriliin Jõgeva vallas Tähkvere külas 500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad materdades kustutasid. Juhtunust teavitati elektrikke.

Kell 21.04 käisid päästjad Põltsamaa vallas Mällivere külas kustutamas suurt lõket, mille põletajad polnud täitnud tuleohutusreegleid. Päästjad tegid elanikele kohapeal kiire lõkkepõletamise tuleohutusnõuete koolituse. 

Põlvamaa

26. aprillil kell 13.07 teatati, et Põlvas Jaama tn asuvas tanklas lukustusid sõiduauto Audi uksed, kuid võtmed ja turvatoolis väikelaps jäid autosse. Päästjatel õnnestus lahtise tuuleklaasi kaudu võtmed kätte saada ja uksed kahjustusteta avada. Lapsega oli kõik korras.

Tartumaa

26. aprillil kella 20.25 ajal süttis Tartus Lääne tn garaaži seinal voolumõõtja, mille elanikud enne päästjate saabumist pulberkustutiga kustutasid.

28. aprillil kell 15.09 teatati, et Tartus Turu tänaval juhtus liiklusõnnetus liinibussi ja sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad katsid välja lekkinud õli absorbentainega ja tagasid tuleohutuse. Autojuhiga tegeles kiirabi, bussijuht ja reisijad viga ei saanud.

Kell 18.02 käisid päästjad Ülenurme alevikus sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja aitasid auto treilerile. Autojuht viidi tervise kontrollimiseks kiirabiga haiglasse.

Valgamaa

27. aprillil kell 00.04 põles Otepää vallas Keeni külas katlamaja juures mahajäetud hoone katus ja hoones praht. Tulekahju kustutati kell 1.21. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

27. aprillil kell 17.47 teatati, et Mulgi vallas Abjaku külas on metskits päikesepaneelide aeda lõksu sattunud. Selgus, et aia all oli kraav, mille kaudu kits aia alt tõenäoliselt sisse pääses. Päästjad juhatasid hädas looma aiast välja.

28. aprillil kella 8.29 ajal käisid päästjad Viiratsi alevikus Lastekodu tänaval aitamas kiirabitöötajaid, kes koos patsiendiga lifti kinni olid jäänud. Lifti uks tuli avada kiiremas korras kangi abil.

Võrumaa

26. aprillil kell 21.46 teatati põlengust Antsla linnas Pärna tänaval. Päästjad avastasid, et hoovis põleb tünnis prügi. Põlevad jäätmed kustutati. Näha oli märke varasemast prügipõletamisest. Info edastati keskkonnaametile. 

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

28. aprillil kell 19.19 teatati häirekeskusele, et Kärdlas Metsa tänaval asuvas kortermaja korstnas on tekkinud põleng. Päästjad tuvastasid põlengu köögipliidi korstna ühenduslõõris ning kustutasid selle. Päästjad ootasid, kuni temperatuur korstnajalas alaneb ja ohtu enam ei ole. Elanikel paluti kutsuda korstnapühkija küttesüsteeme kontrollima ja puhastama enne, kui uuesti kütma asutakse.

Järvamaa

28. aprillil kell 20.42 reageerisid päästjad Koeru alevikus juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli üle teeremondi ala sõites vigastanud karterit ning maha voolas neli liitrit mootoriõli. Päästjad koristasid ca 50 meetrisele lõigule jagunenud õli kokku.

Pärnumaa

26. aprillil kell 11.51 teavitati häirekeskust, et Silla külas Jõekalda teelt tuleb suur sinakasvalge suitsusammas. Päästjad leidsid põlengukohta otsides eest suure oksalõkke, mille juures ohutusnõuded täitmata. Päästjad kustutasid 6x6 meetri suuruse põlengu.

27. aprillil kell 13.54 helistas häirekeskusesse laps ning teatas, et Lihulas Sooaluse tänaval on põlema süttinud hein. Lapse sõnul mängiti tikkudega ning selle tulemusel süttis paar ruutmeetrit heina. Päästjad kustutasid umbes 3 x 5 meetri suurusel alal olnud maastikupõlengu.

27. aprillil kell 17.14 ajal juhtus Pärnus Riia maanteel liiklusõnnetus, kus sõiduk kaotas juhitavuse ning sõitis jalakäijate teel maha liiklusmärgid. Õnnetus puistas laiali ka ohutussaare telliskivid. Päästjad korjasid kokku õnnetuse tagajärjel teele pudenenud sõidukitükid, liiklusmärgid ning telliskivid. Autojuht toimetati kiirabiga tervisekontrolliks haiglasse.

27. aprillil kell 19.16 helistas murelik inimene häirekeskusele Tori vallast Selja külast, sest ahju küttes hakkas korsten praksuma ning korstnast lendus musti tükke. Päästjad tuvastasid tahmapõlengu ning kustutasid selle pulberkustuteid kasutades. Edasine kütmine keelati, kuniks korstnapühkija on kütteseadmed üle vaadanud ja hooldanud.

28. aprillil kell 04.24 teavitati häirekeskust, et Pärnus Roosi tänava korterelamus on käivitunud suitsuanduri signaal ning on näha ja tunda suitsu. Kuna naabrite sõnul keegi korteris ei ela, ei osatud kahtlustada ka ahju kütmist. Päästjad sisenesid korterisse ja tuvastasid siiski, et ahju oli tehtud tuli ning siiber kinni unustatud. Päästjad avasid siibri, kustutasid ahjust tule ning ventileerisid ruumid.

28. aprillil kell 20.24 said päästjad väljakutse Pärnu muulile, kus naisterahvas oli kividel kõndides jala välja väänanud ega saanud enam iseseisvalt tagasi liikuda. Päästjad veeskasid paadi ning tõid kannatanu kiirabi juurde.

Raplamaa

26. aprillil kell 10.18 said päästjad väljakutse Kehtna valla Saksa külla, kus suur koer oli arvatavasti saanud autolt löögi ning vigastatult tee äärde jäänud. Päästjaid väliseid vigastusi loomal ei tuvastanud, kuid liikuda koer ei suutnud. Kohale saabunud omanik toimetas looma abi saamiseks veterinaari juurde. 

27. aprillil kell 19.16 said päästjad väljakutse Rapla valda Kuusiku lennuvälja lähedusse, kus oli põlema süttinud kulu. Hetkel teadmata põhjusel süttinud kulu oli levinud 30 x 30 ruutmeetri suurusele alale. Päästjad kustutasid põlengu kell 13.30.

28. aprillil teatas mööduja, et Aespa alevikus Metsavaikuse ringtee läheduses magab joobes isik ja on oht, et ta veereb kraavi, kus ta uppuda võib. Päästjad tõid inimese üle vett täis kraavi ning andsid üle politseipatrullile.

28. aprillil kell 13.43 said päästjad teate, et Kehtna vallas Keava alevikus põletatakse lõkkes prügi ning ümbruskonnale levib palju suitsu. Lõkkes põletati lisaks haljastusjäätmetele ka keskkonnaohtlikke jäätmeid. Lõke kustutati ning Kehtna vabatahtlikud päästjad tegid inimestele lisaks selgitustööd.

29. aprillil kell 05.28 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Pahkla külas põleb saun. Hetkel teadmata põhjusel põlema süttinud plekist saunahoone, suurusega 2 x 7 m, kustutati kella 6.59ks.

Saaremaa

28. aprillil kell 18.58 teavitati häirekeskusele, et Püha-Kõnnu külas on maanteele valgunud diiselkütust. Päästjad katsid ca 4 ruutmeerise reostuse absorbentainega.

28. aprillil kell 23.12 said päästjad väljakutse Orissaare alevikku Laulu tänava kortermajja, kus nii ülemine kui alumine korter oli ahju tuld tehes suitsu täis valgunud. Päästjad võtsid ahjust veel põlevad tükid välja ning kustutasid tule. Edasine kütmine pererahval keelati kuniks korstnapühkija on käinud küttekoldeid hooldamas.

Lääne-Eesti Pommigrupp

26. aprillil kell 21.56 teavitati häirekeskust kahtlasest kotist Pärnus Teatri bussipeatuses, millest paistsid erinevad juhtmed. Koti kontrollimise ajaks suleti liiklus Pikal tänaval ning piirati ka inimeste liikumist. Demineerijad kontrollisid kahtlase sisuga koti üle ning ohtu ei tuvastanud. Tõenäoliselt oli koti bussipeatusesse unustanud elektritöödega tegelev inimene.