Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

6.11 kell 12.42 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Loitsu tänava viiekorruselises kortermajas on ühes korteris toit kõrbema läinud. Lasnamäe päästjad likvideerisid kõrbemise ning tuulutasid ruumid. Korteris puudus suitsuandur, kuid omanik lubas endale ühe lähipäevil muretseda.

6.11 kell 17.18 teatati häirekeskusele, et Kristiines Madara tänaval põleb elektrialajaama ligidal suur plastmassist prügikonteiner. Lilleküla päästjad likvideerisid põlengu kella 17.31ks.

6.11 kell 18.21 sõitsid Lilleküla päästjad Kristiinesse Kotkapoja tänavale, kust oli tulnud teade vastu kivimüüri sõitnud autost. Autojuht jooksis sündmuskohalt minema, ent auto kapoti alt immitses suitsu. Päästjad eemaldasid autolt aku süttimisohu välistamiseks. Kella 18.45ks oli sündmus üle antud politseile ning päästjad olid sündmuselt vabad.

Harjumaa

6.11 kell 09.53 sõitsid päästjad Kose alevikku Peetri tänavale, kus elumaja ahi oli hakanud suitsu sisse ajama. Elanik ise oli majast välja tulnud. Päästjad olid kohal kell 10.01. Ahi tühjendati puidust ja ruumid tuulutati.

6.11 kell 10.47 sai häirekeskus teate Saue vallast Turba alevikust Turba-Lehetu teelt, kus posti küljest oli lahti tulnud sidekaabel. Kaabel oli langenud sõiduteele ning takistas liiklust. Kaablis voolu sees polnud ja päästjad said selle taas postile kinnitada. Kella 11.25ks oli liiklus teelõigul taas avatud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. novembril kell 17.20 käisid päästjad Toila vallas Kohtla-Nõmme alevikus Jaama tänaval eemaldamas teele kukkunud suurt puud.
Kell 8.49 teatati aiamaja põlengust Narva linnas Jõesuu tänaval Narva jõe lähedal. Inimesi sees ei olnud ja põleng teisi hooneid ei ohustanud. Majake põles lahtise leegiga. Päästjad kustutasid 15 ruutmeetrise aiamaja põlengu kella 10.16ks. (Lisatud foto)
Kell 8.43 kutsuti päästjad appi Narva linnas Elektrijaama teele, kus sõiduauto kapoti alt olid leegid väljas. Inimesed olid autost väljunud. Päästjate saabumise ajaks oli auto omanik jõudnud akult klemmid maha võtta. Omaniku sõnul oli ta teel autoremonditöökotta. Auto põleng kustutati.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. novembril kella 1.16 teatas Mustvee vallas Raja külas elav 59aastane mees, et ei suuda enam ise liikuda, tema kõne on raskendatud ja tunneb ennast väga halvasti. Tema juurde pääsemiseks aitasid päästjad ukse avada jõuga. Ruumide õhus tuvastasid päästjad vingugaasi sisalduse 420-ppm (300 ppm - 1 kuni 2 tunni jooksul tekib oksendamine, uimasus, tahhükardia, peavalu, minestustunne, ärritunud olek ja nägemishäired. 400 ppm - eluohtlik alates kolmest tunnist. Tugev peavalu, ärritunud olek. Allikas: vingugaas.ee). Vingugaas oli ruumidesse tunginud liiga vara suletud pliidisiibri tõttu. Pliidi all oli näha veel tugevalt hõõguvaid süsi. Kahjuks puudus ruumidest tahkekütteseadmetega majades kohustuslik vingugaasiandur, mis oleks mürgistusohust juba varem märku andnud. Samuti puudus tulekahjul elu päästev suitsuandur.

Põlvamaa

Põlva vallas hukkus elumaja tulekahjus mees.
6. novembril kell 19.19 sai häirekeskus teate talumaja tulekahjust Põlva vallas Miiaste külas. Juba hädaabikõne ajal ulatus leek majast välja. Päästjate saabudes oli leekides kogu maja. Tuld asusid kustutama Põlva, Räpina ja Võru kutselised päästjad, lisaks Võnnu vabatahtlikud.
Suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid kell 19.44 majast hukkunud 59-aastase meesterahva. Päästjad suitsu- ega vingugaasianduri olemasolu ruumides ei tuvastanud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

6. novembril käisid Hiiumaa päästjad kahel korral abis merel eksinud alustele. Kell 14.35 teavitati häirekeskust, et merel olnud paadi mootor seiskus ning tugeva udu tõttu ei näe enam kaldale navigeerida. Haldreka sopis, umbes 500 meetri kaugusel kaldast olnud merehädalistele lasti sireeni, mille järgi mehed kaldale õnnelikult said. Kell 15.32 teavitati, et Sarve sadamast väljunud paat on samuti merel uduvangis ning ei leia enam koduteed. Paat jõudis siiski iseseisvalt Saarnaki lõuna tipus olevale kaldale, kust päästjad nad Naistelaiu sadamasse transportisid.

Pärnumaa

6. novembril kell 10.20 vajati päästjaid appi Kilingi-Nõmme linna Aia tänavale, kus kolmekordses kortermajas oli tunda vingu. Väliseid põlemise tundemärke hoonel ei olnud, kuid päästjad asusid selgitama vingu põhjust. Päästjad leidsid küttekolde, mille edasise kasutamise nad keelasid, kuna tekkis kahtlus, et küttesüsteemi suits on suunatud ventilatsiooni korstnasse, mis on keelatud. Tahkeküttekoldega ja gaasiküttega eluruumides on peale suitsuanduri kohustuslik ka vingugaasianduri olemasolu. Päästeamet teostab ajavahemikus 13-17 november üle-Eesti kontrolle, veendumaks suitsu- ja vingugaasiandurite olemasolus eluruumides.

Raplamaa

6. novembril kell 15.21 teatas Kodila küla kortermaja elanik häirekeskusele, et tema korterisse imbub ülemiselt korruselt kamina kaudu suitsu sisse. Päästjad tuvastasid, et tuulise ilma ja madalrõhkkonna tõttu tekkinud vaakumi tõttu imbus suits läbi korstna teiselt korruselt esimesele. Ohtu inimestele ei olnud.