Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. mai – 30. mai

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeva jooksul suuremaid sündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. mail kell 11.10 said päästjad väljakutse Tartu linna Kaunase puiesteele. Teataja sõnul oli trepikojas tunda kõrbelõhna. Sündmuskohale saabudes tuvastasid päästjad toidukõrbemise. Õnneks oli omanik oli juba ohtliku olukorra avastanud ning likvideeris selle. Sel korral ohtu ei olnud ning päästjad tulekahju kustutama ei pidanud, kuid Päästeamet paneb südamele, et toitu ei tohi jätta kunagi pliidile järelevalveta minnes magama või kodust ära. Toidukõrbemisest võib saada alguse hävitavate tagajärgedega tulekahju.

29. mail kell 19.11 teatati häirekeskusele tulekahjust Elva linnas J. Kärneri tänaval. Päästjate saabudes põles seestpoolt garaaž, kus hoiti kahte mootorratast ning bensiini. Teadmata põhjusel süttinud garaaži kustutasid päästjad kell 20.31.

29. mail käisid päästjad kahel korral eemaldamas teele sattunud ning hukkunud kitse. Kell 23.33 eemaldasid päästjad surnud looma maanteelt Tartu linnas Haage külas ning kell 23.57 Elva vallas Kalme külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. mail kell 11.41 said päästjad väljakutse Narva linna Rahu tänavale, kus kortermaja korteri aknast oli näha suitsu. Selgus, et korteris toimus toidukõrbemine, inimene magas teises toas. Inimene kannatada ei saanud. Korteris puudus suitsuandur. Päästeamet pöörab tähelepanu, et toidu valmistamisel alguse saanud eluhoonetulekahjude osakaal on tõusnud 3%-lt (2017. aastal) 8%-le (2018. aastal).

Kui ruumis, kus on toit kõrbema läinud, on toimiv suitsuandur, siis see rakendub tööle ning hoiatab ohust inimesi. Kui seda aga pole, võib toidu kõrbemisest alguse saada hävitav tulekahju.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.