Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15. jaanuar – 16. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. jaanuaril kell 22:03 sai Häirekeskus teate tulekahjust Pirita linnaosas Priimula teel. Päästjate saabudes tuli 5x7 meetrit suvila katuse alt suitsu, hoones ühtegi inimest ei olnud ning keegi kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 23:30. Hoone katus hävis tules täielikult. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja menetlus.

Harjumaa
-

Päästeamet mõõdab regulaarselt jää paksust populaarsematel siseveekogudel ning tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt .

Jääkaart on loodud selleks, et oleks võimalik paremini edastada inimestele infot jääolude kohta meie siseveekogudel. Inimest kandev jää on kümne sentimeetri paksune, kuid sellegipoolest ei saa jää paksusele ainult loota. Päästjad hoiatavad, et isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul veest välja libedale jääservale pääsemine võib osutuda äärmiselt keeruliseks. Külmas vees kaotab täiskasvanu tegutsemisvõime ja teadvuse umbes veerand tunniga. Lapsed ja vanemad inimesed veel kiiremini. Kaardirakenduselt on võimalik kontrollida siseveekogude jää paksust enne jääle minekut.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa
15. jaanuaril kella 16.21 ajal teatati, et Viljandis Riia mnt on kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et remonditöödel tehtud puurimise käigus oli seina vahel süttinud soojustusmaterjaliks olev takk. Päästjad avasid akna ümbruses konstruktsioone ja kustutasid algjärgus tulekahju.

Võrumaa
15. jaanuaril kell 15.47 teatati, et Võrus Jüri tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret ja tunda suitsulõhna. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli vanem naine unustanud toidu pliidile ja see läks kõrbema. Tuleoht eemaldati, korteris olnud naise tervist kontrollisid kiirabitöötajad. Päästjad andsid korteriomanikule tuleohutusalast nõu ja paigaldasid uue suitsuanduri.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.