Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. juulil kell 17.06 said päästjad väljakutse Nõmmele, Tungla tänaval asuvasse kortermajja, kus esialgsetel andmetel oli välgutabamusest süttinud ühe korteri abiruumis asunud aku. Tulekahju likvideeriti kell 17.32 ning õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

20. juulil kell 17.10 said päästjad väljakutse Tehnika tänavale, kus tugeva tuule tõttu oli aia ning jalgtee peale kukkunud suur puu. Jalgtee vabastati päästjate poolt ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

21. juulil kell 00.27 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinnasse Jahu tänavale, kus elumajade vahetus läheduses põlesid lahtise leegiga kaks suurt prügikonteinerit. Tulekahju likvideeriti kell 00.43 ning hooned ega inimesed selles kannatada ei saanud.

Harjumaa

20. juulil kell 11.59 said päästjad väljakutse Saue valda, kus teataja sõnul suitses ühistranspordi bussipeatuses Atko reisibuss. Päästjate saabudes oli buss ära sõitnud, kuid teel oli näha kustutamise jälgi.

20. juulil kell 16.12 said päästjad väljakutse Loksale Posti tänavale, kus naabrid tundsid ühest korterist immitsevat tugevat kärsa haisu. Kuna korteriomanikku kodus ei olnud, sisenesid päästjad korterisse akna kaudu ning tuvastasid pliidi peal kärssava toidu. Oht likvideeriti, toad tuulutati ning koju naasnud perenaisele selgitati, miks ei tohi valmivat toitu järelevalveta jätta.

20. juulil kell 18.38 said päästjad väljakutse Kohilasse, kus Aespa alevikus tuli teataja sõnul ühekordse elumaja katuse räästa alt suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud elumaja garaaži poolne vahelagi. Tulekahju likvideeriti kell 19.36 ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

20. juulil kell 21.44 said päästjad väljakutse Anija valda Pillapalu külla, kus suure tuulega oli sõiduteele kukkunud puu, mis takistas liiklust ühel suunal. Puu eemaldati ning liiklus taastati. Inimesed kannatada ei saanud.

21. juulil kell 00.31 said päästjad väljakutse Kohila valda Aespa alevikku, kus põles kahekordse elumaja katus. Tulekahju likvideeriti kell 02.50 ning selles hävis täielikult hoone katus. Inimesed kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa
20. juulil kella 9.16 ajal suitses Valga vallas Kova külas põllul pooleldi ära põlenud heinapall, mille päästjad kustutasid.

Võrumaa
Põles pool hektarit soist metsa
20. juulil kell 16.56 teatati, et Setomaa vallas Rääpovitsa külas on metsa kohal suitsuvine. Päästjad selgitasid, et soisel raskesti ligipääsetaval alal põleb poole hektarilisel alal metsaalune. Kustutustööd kestsid pimedani. Täna lähevad päästjad põlenguala üle vaatama ja vajadusel kustutustöid jätkatakse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa
20. juulil kella 12.22 ajal põles Audru alevikus metsa all umbes 15 ruutmeetrisel alal sammal ja kuivanud taimestik. Päästjad kustutasid tulekahju, mis oli süttinud kellegi hooletust lahtise tulega ümber käimisest. Päästjad paluvad kuival ja kuumal ajal olla looduses lahtise tulega ja suitsetamisel eriliselt hoolikas, et ei tekiks tulekahju, mille kustutamine võib päästjatel võtta tunde kui mitte päevi. Kella 17.17 ajal käisid päästjad samas kandis kustutamas tossavat kändu ja turbapinnast.

Raplamaa
20. juulil kella 18.38 ajal põles Kohlia vallas Aespa alevikus Kirsi tn suvilahoonega kokku ehitatud garaaži vahelagi. Päästjad kustutasid 8 ruutmeetrisele alale levinud põlengu. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel selge.

21. juulil kella 00.31 ajal teatati, et Aespa alevikus Standardi vkt-s põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes olid leegid katusest väljas. Tulekahju kustutati kella 2.50ks. Hävis maja katus. Inimesed viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. juulil kell 15.11 sai häirekeskus teate, et Jõhvis põlevad kortermaja esimese korruse korteris voodimadrats, voodipesu ja elektriline kütteseade. Magamistoas oli vanem naisterahvas. Päästjad sisenesid korterisse, viisid korteris olnud naise välja ja andsid üle kiirabile, kes ta üle vaatas. Seejärel kustutasid päästjad põlengu, viskasid põlenud materjali välja ja tuulutasid korteri. Esialgsetel andmetel juhtus õnnetus voodis olnud elektriseadme tõttu.

20. juulil kell 15.49 said päästjad väljakutse Toila alevikku toidukõrbemisele, mille tagajärjel süttis köögis põlema elektriline toidu valmistamise seade. Päästjate kohale saabumisel enam midagi ei põlenud ja korteri kaitsmed olid välja löönud. Selgus, et enne päästjate saabumist oli naaber tulnud ja korterit tuulutanud. Päästjad kontrollisid korterit ja leidsid suitsuanduri põranda lähedalt riiulilt. Mitte keegi viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

20. juulil kell 22.37 sai häirekeskus teate, et Viru-Nigula vallas Ojakülas 4-5 km kaugusel metsast on näha musta suitsu. Kui päästjad tulid kohale, selgus, et seal tehakse lõket, kus sees põleb ka autorehv. Päästjad tegid selgitustööd ja inimesed kustutasid ise lõkke.

Ida-Eesti pommigrupp

20. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud käsigranaat.