Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18.12 kell 15.01 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Nõlva tänaval on inimesed jäänud puhastustööde käigus naftasaaduste vedamiseks mõeldud tsisterni kinni. Selgus, et töölistel oli seljas olnud ebapiisav kaitsevarustus ning paagis eelnevalt olnud aurud tekitasid neil halva enesetunde, mistõttu ei saanud nad sealt omal jõul välja. Esimesena olid kohal Lilleküla päästjad kell 15.09, kes tõmbasid selga keemiasukeldusvarustuse ning tõid töid teostanud töötajad mahutist välja. Kannatanud olid teadvusel ning pärast kohapealset keemiapesu anti nad kiirabiarstide hoole alla. Kella 15.49ks olid kõik kannatanud tsisternist välja toodud ja 16.05ks üle antud kiirabile. Kokku oli sündmusel neli kannatanut, kellest kaks viidi tervisliku seisundi hindamiseks haiglasse kontrolli ning kaks vaadati üle kohapeal.

18.12 kell 19.23 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Pirni tänava viiekorruselise kortermaja trepikojas on tunda kõrbemise lõhna, ent suitsu näha pole. Teataja alustas maja inimeste teavitamist, et majast ohutuse huvides välja minna. Lilleküla päästjad olid kohal kell 19.28 ning tuvastasid õige korteri, kust lõhn pärines. Ust koputamisele ei avatud ja lõpuks siseneti korterisse läbi akna ilma akent lõhkumata. Korter oli tühi, kuid pliidi peal oli toit kõrbema läinud. Kõrbemine likvideeriti ning mõne aja pärast saabus kõnealuse korteri elanik, kellele selgitati, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta. Korteris puudus ka suitsuandur, mille elanik lubas lähiajal muretseda.

18.12 kell 22.41 sõitsid päästjad Kesklinna Türi tänavale, kus kahekordses büroohoones töötas ATeS süsteem ning oli näha suitsu. Kesklinna päästjad olid kohal kaheksa minutiga ning nägid, et hoones oli põlema läinud laadimispunkti ühendatud elektrilise tõukeratta aku. Päästjate jõudmise hetkel lahtist põlemist polnud ja ruum tuulutati ülerõhuventilaatoriga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaal suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. detsembril kell 12.53 teatati Põltsamaa linnas Pikk tänaval kahest elumajade aeda lõksu jäänud metskitsest. Päästjad avasid värava ning ajasid loomad aiast välja metsa poole.

Tartumaa

18. detsembril kell 11.54 andis Luunja vallas Kavastu külas elumajas vingugaasiandur märku mürgistusohust. Kohale saabunud päästjad avasid aknad ning oht taandus. Vingugaasi ruumidesse sattumise põhjuseks oli liiga vara koomale lükatud pliidisiiber. Proua tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

19. detsembril kell 7.10 käisid päästjad Elva vallas Aakre külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Valgamaa

Eile kell 11.03 käisid päästjad Valga vallas Londi külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.