Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

16.05 kell 16.58 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Sõpruse puiestee kortermaja ees on puu auto peale kukkunud. Keegi kannatada ei saanud ja omanik tegi kohapeal oma masinast kindlustuse jaoks fotod. Päästjad tõmbasid käima mootorsae ja eemaldasid masinale langenud puu.

16.05 kell 21.19 sõitsid päästjad Lasnamäele Ümera tänava kortermaja juurde, kus ühe korteri elanik oli riidekapi alla kinni jäänud. Inimene oli proovinud kapi ülemiselt riiulilt midagi haarata, kuid tõmbas kapi endale peale ja ei saanud sealt enam omal jõul välja. Appi tõttasid Lasnamäe päästjad ja kiirabi, kes aitasid isiku mööbli alt välja. Kiirabi viis kannatanu tema tervisliku seisundi hindamiseks haiglasse.

Harjumaa

16.05 kell 11.23 teavitati häirekeskust, et Loksa linnas Liiapeksi-Loksa teel elumaja hoovis on nastik end õuel kilesse mässinud ning teataja ei saa teda sealt kätte. Loksa päästjad tõttasid kohale, vabastasid ussi kilekotist ja viisid ta loodusesse oma teekonda jätkama.

16.05 kell 12.19 sõitsid päästjad Kose valda Vardja külla Tallinn-Tartu teele, kus teelt oli auto välja sõitnud ja katusele rullunud. Kehra päästjate jõudes oli kannatanu juba autost välja ning kiirabitöötajate hoole all. Päästjad eemaldasid masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Juht viidi kiirabiga haiglasse.

16.05 kell 18.40 said päästjad teate, et Lääne-Harju vallas Lehola külas Lehola teel asuvas tootmishoones on tunda tugevat keemia lõhna ja tööle on rakendunud ATeS. Esimesena olid kohal Keila päästjad, kes ei näinud suitsu ega leeki, kuid tundsid tugevat atsetooni lõhna. Selgus, et päeval oldi tehases värvitud hoone metallkonstruktsioone. Tolle aine kõrge kontsentratsiooni tõttu oli hiljem käivitunud ATeS seade. Päästjad tuulutasid ruumid ja mõõtsid ruumides aine taset seni, kuni see oli taas nulli langenud. Objekti esindaja lubas edaspidi olla hoolsam värvitöid tehes. Keegi kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. mail kell 22.32 tuli teade metsa põlengust Kohtla-Järve linna Oru linnaosas
Oru-Vasavere teel vana tehase taga asuval alal raudtee ääres. Ligi 2 hektaril põles turbapinnas, kulu, põõsastik ja alale ladustatud praht. Tule levikule pandi piir kella 1.41ks. Öösel kustutustööd peatati ja täna hommikul kustutustööd jätkuvad. Kustutustöid teevad Jõhvi, Kohtla-Järve ja Jõhvi päästjad.

16. mail kell 21.13 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Elektriku tänavale kulupõlengule. Päästjad leidsid ala, kus kulupõleng oli juba ise ära kustunud ja levikuohtu enam ei olnud.

16. mail kell 20.53 said päästja väljakutse Narva linna Kivilinna tänavale, kus kaubanduskeskuse lähedal haljasalal ei olnud kaevul luuki peal. Päästjad piirasid ala ohutuspindiga ja teavitasid linnavalitsust.

Lääne-Virumaa

16. mail kell 23.31 teatati autopõlengust Tapa linnas Karja tänaval. Põleng suudeti sõitjate poolt ise kustutada. Päästja kontrollisid auto üle ja eemaldasid aku. Sündmus anti üle politseile.

16. mail kell 11.44 sõitsid Tamsalu vabatahtlikud päästjad Tapa valda Alupere külla, kus kustutasid 3000 ruutmeetril põlenud kulu ja mõned tossavad kännud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

16. mail kell 13.09 teatati, et Ahja alevikus Illimari tänaval on kortermajas gaasilõhn. Päästjad selgitasid, et ühe korteri köögis lekib gaasipliidist gaasi. Gaas keerati kinni ja pliidi kasutamine keelati kuni rike on kõrvaldatud. Korteris olnud naise tervist kontrollisid kiirabitöötajad.

Tartumaa

16. mail kell 16.41 teatati, et Elvas Lõuna tänaval põleb puitmaja välissein. Põlengust teatas naaber, kes pulberkustutiga esimesed leegid summutas. Päästjad eemaldasid osa voodrilaudadest ja kustutasid tulekahju lõplikult. Esialgu seostatakse põlengu süttimist majas tehtud keemiliste seenetõrjetöödega. Tänu tähelepanelikule ja kiiresti reageerinud naabrile päästeti maja suuremast tulekahjust.

Võrumaa

17. mail kella 00.01 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Kuklase külas sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariil. Põder hukkus kokkupõrkes, autos olnud noormees viga ei saanud. Päästjad kontrollisid avariijärgset tuleohutust ning aitasid liiklusohutust tagada. Põdrale tulid järgi jahimehed, autole kutsuti järgi treiler.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

16. mail kell 10.49 hakkas Lõbembe külas asuvas korteris tööle Nublu suitsuandur. Teate saanud päästjad leidsid eest tugevalt suitsu sisse ajava ahju ning eaka elaniku, kes oli küll aknad avanud, kuid oli kaua suitsu sees istunud ning vajas kiirabiarstide poolt üle kontrollimist. Päästjad panid omastele südamele, et korteri küttekolded vajavad hädasti hoolt ning pottsepa poolt üle kontrollimist.

Järvamaa

16. mail kell 13.03 vajati päästjaid appi Koeru alevikku Sõpruse puiesteele, kus rästik oli pugenud rõdu alla ning pere oli mures laste ohutuse pärast. Päästjad püüdsid siu kinni ja viisid ta veidi kaugemale loodusesse turvaliselt ära.

Pärnumaa

16. mail kell 12.20 kiirustasid päästjad Häädemeeste vallas Papisilla külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kokku oli põrganud kaks veoautot ning sõiduauto. Päästjad vabastasid sõiduauto juhi masinast ning andsid ta meedikute hoole alla. Kokkupõrke tulemusel hakkasid mõlema veoki kütusepaagid lekkima. Päästjad panid paakidele alla kogumisvannid ning pidurdasid edasise lekke. Kella 15.14ks olid autode lekked peatatud ja kõik viga saanud sõidukid teelt eemaldatud.

16. mail kell 15.51 teatati häirekeskusele, et Kilingi-Nõmmes Hommiku tänaval põleb metsa all pinnas. Päästjad kustutasid ca 1800 ruutmeetrile levinud tulekahju kell 17.36. Tulekahju täpset tekkepõhjust teada ei ole.

16. mail kell 18.51 teatati häirekeskusele tulekahjust Tori vallas Kiisa külas. Lõket tehes süttis põlema kulu ning süttimisohtu sattus ka läheduses olnud kuur ja küün, kus sees kergestisüttiv hein ning puud. Põlengule andis hoogu hoonete suunas puhuv tuul. Kiiresti kohale saabunud päästjad kustutasid 200 ruutmeetrile levida jõudnud põlengu kell 19.13. Kuur ja küün pääsesid süttimisest.

Raplamaa

16. mail kell 17.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Kehtna vallas Järvakandi alevis Uuel tänaval. Teataja sõnul oli põlema süttinud kuur. Päästjate saabumise ajaks oli kuur lausleegis ning ohtu olid sattunud ka kaks kõrval asunud kuuri. Päästjad asusid hooneid koheselt süttimise eest kaitsma. Üks neist suudeti päästa täielikult, teine süttis osaliselt siiski põlema. Kell 18.38 põleng enam edasi ei levinud ning lõplikult likvideerisid päästjad põlengu kell 20.49. Süttimise põhjust hetkel teada ei ole.