Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. juunil kell 00:26 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Mustamäe teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes korteris oli toimunud toidukõrbemine, mis oli likvideeritud enne päästjate saabudes. Päästjad kontrollisid korteri üle ning tuulutasid selle. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Harjumaa

19. juunil kell 12:13 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lääne- Harju vallas Lehola külas. Päästjate saabudes põles angaari kahe pleki vaheline isolatsioon koos puitkarkassiga 20 m² ulatuses. Päästjad teostasid avamistöid nii seest kui ka väljast ning tulekahju levikule saadi kiiresti kontrolli alla. Tulekahju likvideeriti kell 14:05. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Põhja-Eesti pommigrupp

19. juunil tehti kahjutuks Tallinnast Paljassaare tee juurest leitud mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Möödunud ööpäeva jooksul käisid päästjad kustutamas 6 põlengut metsas/maastikul.

Ida-Eesti pommigrupp

19. juunil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Tõrvajõe külast leitud üheksa mürsku.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. juunil kell 15.37 teatati, et Kastre vallas Lange külas põletatakse metsa läheduses lõkkeid. Päästjad leidsid kolm lõket, mille tuli suure tuulega metsa ähvardas levida. Lõkked kustutati. Lõkkepõletajale selgitati tema tegevuse ohtlikkust ja tuleohutusnõudeid. Tuleohtlikul ajal ei tohi teha lõket metsale lähemal kui 20 meetrit. Lõkkepõletaja peab lõket valvama ning suutma tagada, et tuli ümbrusele ei leviks. Tuulise ilmaga lõket teha ei tohi.

Valgamaa

19. juunil kella 18.10 ajal tossas Valgas Kungla tn mahajäetud puukuuri põrandal praht, mille päästjad veeämbri abil kustutasid.

Võrumaa

19. juunil kella 19.13 ajal põles Värska alevikus Pikk tn piirkonnas 350 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad kustutasid.


Lääne päästekeskus

Läänemaa

19. juunil kell 15.42 teatati häirekeskusele õlireostusest Lääne-Nigula vallas Silla külas. Jõeharusse oli sattunud masuut, mille edasi liikumise takistamiseks paigaldasid päästjad jõkke reostuskorjepoomid. Sündmusega tegeleb edasi Keskkonnainspektsioon.

Saaremaa

19. juunil kell 13. 11 teatati häirekeskusele tulekahjust Vilsandi saarel. Traktori sädemest oli põlema süttinud metsaäärne kulu, mida kohe ka kohalikud elanikud kustutama asusid. Tulekahjul oli kaks kollet. Suur-Vilsandil põles kulu ühe hektari ulatuses ning Väike-Vilsandil poole hektari suurusel alal. Tulekahjule kiire piiri panemisele mängis soodus tuule suund, mis puhus tuld mere poole. Kohalikud inimesed kustutasid tulekahju kell 13.40.

Lääne-Eesti pommigrupp

19. juunil tehti kahjutuks:
- Lääne maakonnast Vormsi vallast Norrby külast leitud mürsk;
- Pärnu maakonnast Tori vallast Tammiste külast leitud 82 mm miinipildujamiin.