Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. juuli

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

27. juulil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud miinipildujamiin ja 8 mürsku.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

27. juulil kell 15.51 teatati häirekeskusele, et Muhu vallas Kuivastu külas on põlema süttinud elektriliinide alune pinnas. Kulu põles kõrgepingeliini all 300 ruutmeetri suurusel alal. Päästjad likvideerisid põlengu kell 16.24.

27. juulil kell 22.58 teatati häirekeskusele, et Koimla külas on põlema süttinud saunamaja pööning. Tulekahju sai alguse vahelage läbivast metallkorstnast, mis süütas kuumenedes põlema vahelae. Peremees kustutas kiiresti ise tulekahju ning päästjad võtsid vahelae lahti ning kontrollisid termokaameraga üle tulekolded. Sündmus lõpetati kell 00.16.

Lääne-Eesti pommigrupp

27. juulil tehti kahjutuks:

  • Saaremaalt Imara külast metsatöödelt leitud 12 miinipildujamiini ja 2 käsigranaati ning Üüdibe külast 9 käsigranaati ja miinipildujamiin
  • Järva maakonnast Järva vallast Köisi külast leitud mürsk

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

28. juulil kell 4.34 teatati häirekeskusesse, et Valga vallas Supa külas on Tsirguliina sillalt vette hüpanud kaks inimest ning kadunuks jäänud. Päästjad kontrollisid teataja poolt antud kahte erinevat sündmuskohta drooni ning paatide ja pinnaltpäästelaudadega. Lisaks käivitati otsingud maismaal mõlemal kaldal. Teataja poolt laekunud erinevat infot asus kontrollima politsei. Päästjate poolt kedagi otsimise tulemusena ei leitud ja sündmus anti üle politseile.

Võrumaa

27. juulil kell 12.45 said päästjad teate liiklusõnnetusest Võru vallas Sulbi külas. Veoauto oli vajunud kraavi külili ning koormaks olnud kuum asfalt voolas maha. Päästjad tõkestasid asfaldi voolamise kraavi ning õli valgumise maapinnale. Auto pukseeriti tagasi teele ning keskkonnakahju tekkimine suudeti ära hoida. Autojuht õnnetuses vigastada ei saanud.

Põhja päästekeskuses suuremaid päästesündmusi ei olnud.