Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. augustil

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

29. augustil kell 10.00 teatati häirekeskusele, et Rakvere linnas Karja tänaval 4-korterise elamus on tulekahju.
Sündmuskohal avastasid päästjad, et katuse alt tuleb suitsu. Tulekahju lokaliseeriti kell 11.49. Inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on elektririke.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. augustil kell 23.17 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartu linnas Lembitu tänaval. Põles küttepuid täis olnud puukuur ning kaubik. Osaliselt oli tuld võtnud teinegi läheduses asunud kuur. Tuli ohustas elumaja ning kuumuse tagajärjel purunesid selle aknad. Puukuur mõõtmetega 9 x 6m hävis täielikult; kaubik, teine kuur ning elumaja tagakülg said kuumakahjustusi. Tulekahju likvideeriti kell 1.44. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

29. augustil kell 20.20 said päästjad väljakutse Kalana külla, kus põles ca 500 m² metsaalust. Kärdla komando päästjad kustutasid tulekahju kell 21.59. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada.

Pärnumaa

29. augustil kell 16.46 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääneranna vallas Oidrema külas. Põles saun lahtise leegiga ning tuli ohustas kõrvalasuvaid kuure, küttepuid ja mesitarusid. Tulekahju sai alguse kütmisest ning korstna valest paigaldusest. Saun hävis tules pea täielikult, inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 17.55.