Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.–16.01.2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

15.01 kell 12.29 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Suur-Ameerika tänaval suitseb auto hoovis sõiduauto. Kohale jõudnud päästjad nägid suitsu tulemas sõiduki mootoriruumist. Päästjad avasid kapoti ning kustutasid põlema süttinud mootoriruumi soojustusmaterjali. Auto omanik jäi oma masinaga edasi tegelema.

15.01 kell 20.55 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Timuti tänava kahekorruselise puitmaja 1. korrusel on näha suitsu ja ühes korteris töötab suitsuandur. Lilleküla päästjad olid kohal kell 21.00, said sisse töötava anduriga korterisse ja nägid, et korter oli paksult suitsu täis. Selgus, et omanik oli proovinud kaminasse tuld teha, kuid tulutult. Arvates, et tuletegu polnud õnnestunud, sulges omanik siibri ning lahkus kodust. Paraku võtsid kaminas olnud puud siiski tuld ning suletud siibri tõttu täitus tuba suitsu ja vinguga. Õnneks kedagi tol hetkel kodus polnud. Ruumid tuulutati ja päästjad soovitasid hiljem kohale saabunud omanikul kutsuda korstnapühkija, kuna ahi oli silmnähtavalt pigine.

15.01 kell 21.46 said päästjad infot, et Põhja-Tallinnas Randla tänava kortermaja ees põleb sõiduauto Mercedes-Benz. Kopli päästjad kustutasid käsikustutiga põleva masina kella 21.53ks. Politsei jäi sündmuse uurimisega edasi tegelema.

Harjumaa

16.01 kell 03.10 sai häirekeskus infot, et Saue vallas Alliku külas Karuohaka teel töötab elumajas suitsu- ja vingugaasiandur. Majas oli tsentraalgaas. Nõmme päästjad olid kohal kell 03.21 ning mõõtsid eluruumides kõrge vingugaasi kontsentratsiooni. Pärast gaasi kinni keeramist hakkas tase jõudsalt langema, kuni lõpuks nulli jõudis. Selgus, et probleem paiknes gaasiküttesüsteemi ülesehituses. Nimelt asus gaasikatla väljalasketoru liialt lähedal ventilatsiooni sissevõtuavale. Ilmaolude ja tuule suuna tõttu tekkis olukord, kus gaasi põlemisproduktid juhiti tagasi maja ventilatsiooni. Ruumid tuulutati ning omanikul soovitati kutsuda spetsialist süsteemi üle vaatama. Keegi kannatada ei saanud.

16.01 kell 05.07 teavitati häirekeskust, et Saku vallas Jälgimäe külas Tallinna ringteel on veoauto kraavi sõitnud. Saku vabatahtlikud olid esimesena sündmuskohal ning märgistasid teele ulatuva veoki haagise koonustega. Seejärel abistasid päästjad veoauto välja tõmbamisel, mille ajaks sulges politsei ajutiselt liikluse antud teelõigul. Veok tõmmati välja kella 07.56ks ning masin oli võimeline omal jõul teekonda jätkama.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. jaanuaril kell 18.44 tuli päästjatele väljakutse Lüganuse valda Mustmätta külla Tallinn-Narva maanteele, kus teelt oli välja sõitnud õli vedanud tsisternauto. Auto oli kraavis külili ja tsisterni luugi vahelt lekkis õli. Päästjad paigutasid tsisterni luugi vahele kogumisanuma ning auto süüde keerati välja. Ühendust võeti auto omanikettevõtte esindajaga, kes korraldas õli ümberpumpamise. Õli kättesaamiseks puurisid päästjad tsisterni augu. Ümberpumpamine lõpetati ja auto vintsiti püsti kell 4.49. Päästjad veendusid, et rohkem lekkeid ei olnud. Ala puhastati. (Lisatud foto)

Kell 15.48 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Hiiemetsa külla Tallinn-Narva maanteele, kus oli toimunud liiklusõnnetus kolme sõiduauto vahel. Päästjad kontrollisid sõidukite süttimisohtu, puhastasid maantee ja korjasid absorbendi abil reostuse kokku.

Lääne-Virumaa

15. jaanuaril kell 18.19 anti teada Tapa vallas Tamsalu linnas Sääse tänaval töötavast suitsuandurist ja korter oli suitsu täis. Tööle olid rakendunud ka lähimate korterite suitsuandurid. Suitsu põhjuseks oli korteri esikus elektripliidil põlenud käterätik, elanik ise magas. Esimesena kohale jõudnud Tamsalu vabatahtlikud päästjad kustutasid põleva rätiku rõdul lumes. Päästjad tuulutasid ülerõhuventilaatoriga trepikoja ja korteri ning viidi läbi kodunõustamine. Kell 19.34 kuuldi samas majas alumises korteris töötavat suitsuandurit. Päästjad sisenesid omavalitsusele kuuluvasse tühja korterisse, kontrollisid korteri üle ja vaigistasid suitsuanduri. Andur oli rakendunud ülemises korteris toimunud põlengu suitsust.

Kell 13.22 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Varudi külla, kus eemaldasid teelt välja sõitnud autolt süttimisohu. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Kell 10.45 tuli teade Rakvere vallas Sõmeru alevikus ringristmikul vastu liiklusmärki sõitnud veokist. Õnnetuse tagajärjel lekkis õlipaak. Päästjad katsid maha voolanud õli absorbendiga ja korjasid reostuse kokku.

Kell 8.10 kutsuti päästjad appi Rakvere linna Narva maanteele, kus raudtee äärde asutuse aeda olid sattunud metskitsed, kes ei osanud sealt ära minna. Päästjad juhatasid loomad aiast välja loodusesse.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. jaanuaril kella 23.15 ajal süttis Vahi alevikus Vahi teel ettevõtte tootmishoone katusel ventilatsiooniseadme agregaat. Tulekahju avastanud inimene kutsus hädaabinumbri 112 kaudu kohale päästjad ja teavitas põlengust hoones olnud kahte meest, kes välja tulid. Päästjate saabudes oli katuselt näha leeke. Tulekahju saadi kohe veejoaga kustutatud. Tänu tulekahju kiirele avastamisele ja päästjate kaasamisele hoiti ära põlengu levik hoonele. Tulekahju põhjuseks oli seadme rike.

16. jaanuaril kell 8.19 said päästjad väljakutse Tartu valda Voldi külla Tartu-Jõgeva-Aravete mnt 18.km, kus oli juhtunud liiklusõnnetus kahe sõiduautoga. Inimesed said ise autodest välja, päästjad tagasid avariijärgse ohutuse. Kiirabi viis haiglasse õnnetuses osalenud lapse. Kokku oli sõidukites kolm inimest, teised kaks haiglasse toimetamist ei vajanud. Päästjad ootasid ära treileri ja aitasid tee avariilisest sõidukist vabastada.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

16. jaanuaril kell 23.48 teavitati häirekeskust, et Pärnus Soo tänaval põleb prügikast. Tulekahju märganud naabrid asusid leegiga põlevat plastikkonteinerit lumega kustutama ning kutsusid päästjad olukorda üle kontrollima. Tõenäoliselt süttis konteiner sinna pandud jahtumata tuhast.

16. jaanuaril kell 17.15 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaal Kadjaste külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kraavi sõitnud autos olnud juhi vaatas kiirabi üle ning päästjad likvideerisid autol süttimisohu.