Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

23.11 kell 01.01 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Pae tänaval on tööstushoone territooriumil tulekahju. Teataja nägi alalt tõusmas musta suitsu. Kesklinna päästjad olid kohal kell 01.09 ning leidsid territooriumil põlemas umbes 10 ruutmeetrit prahti ning ehitusjäätmeid. Põleng likvideeriti kella 01.34ks.

23.11 kell 01.10 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Nelgi tänaval on viiekordse maja koridor suitsu täis. Teataja sõnul tuli suits naaberkorterist, kes oli proovinud naabrit kätte saada, ent tulutult. Nõmme päästjad olid kohal kell 01.18 ja said lõpuks korterisse sisse. Seest leiti toidukõrbemine, ruumid tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd. Selgus, et mõlemas, nii toidukõrbemisega kui ka teataja korteris oli puudu suitsuandur. Mõlemad elanikud lubasid endale selle kiiremas korras muretseda.

Harjumaa

22.11 kell 21.24 sõitsid päästjad Kose alevikku Kodu tänavale, kust tuli teade, et pliit on hakanud pärast kütmist suitsu sisse ajama. Teataja oli kodus üksi ning tuli majast päästjate saabumiseni välja. Kose päästjad olid sündmuskohal kell 21.31 ning avastasid, et põleng oli korstnas. Põleng kustutati pulberkustutiga ning kella 21.52ks oli tulekahju likvideeritud. Päästjad keelasid elanikul küttekeha kasutada enne, kui korstnapühkija on selle üle kontrollinud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. novembril kell 23.48 sõitsid päästjad Narva linnas Juuli tänavale kortermajja, kus teataja sõnul tundis ta majas kärsahaisu. Päästjad tuvastasid maja ühes trepikojas paberi põlemise lõhna. Trepikoda kontrolliti, koputati korterite ustele ja vaadeldi väljast aknaid. Põlengu allikat ei leitud. Trepikoda tuulutati ja peale seda kärsahais kadus.

Kell 11.47 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Iisaku alevikku Jõhvi-Tartu-Valga maanteele, kus oli toimunud avarii kaubiku ja bussi vahel. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud. Üks sõidusuund oli suletud. Päästjad eemaldasid kaubikul süttimisohu ja puhastasid maantee. Buss jätkas sõitu.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

23. novembril kell 6.37 käisid päästjad Tartu linnas Rahinge külas aitamas eemaldada elektriliinidele ja teele vajunud puud. Kell 7.40 teatas liinibussijuht, et Nõo vallas Etsaste külas on teel murdunud puu. Buss sõitis edasi teist kaudu, kohale jõudnud päästjad vabastasid tee liikluseks.

Kell 8.34 teatas Elvas Kulbilohu tänaval autoga hätta naine, kellel autos 8kuune imik, et on sattunud teepervel kraavi vajumise ohtu. Päästjad aitasid naise ja lapse autost välja ning teise autosse sooja. Seejärel tõmmati 45raadise nurga all kraavipervel viltu vajunud auto tagasi teele. Naine jätkas ettevaatlikumalt teekonda.

Viljandimaa

22. novembril kell 19.08 teatati, et Viljandis Kullamäe tänaval süttis elumaja köögis pliidi alla pandud küttematerjali hoiukast. Päästjate saabudes selgus, et kastis olid olnud süütetabletid, millega ahju all tule süütamisel oli ilmselt säde kasti lennanud ning ülejäänud süütetabletid süüdanud. Pliidi alt leeke märganud naine viskas tulele nõuga vett, korjas hõõguvad tabletid kühvlile ja viis välja. Päästjad veendusid tuleohutuses.

Võrumaa

23. novembril kell 6.57 käisid päästjad Põlva vallas Mammaste külas eelmisel hommikul põlenud maja järelkustutustöödel. Pööningul ruutmeetrisel alal oli süttinud saepuru.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

Möödunud ööpäeval eemaldasid päästjad kahel korral tugeva tuule tõttu teele murdunud puid.

22. novembril kell 21.07 said päästjad väljakutse Pärnu linna Uus-Sauga tänavale, kus alkoholijoobes meesterahvas oli katkise elektripliidi peal süüa teinud ning ise sealjuures magama jäänud. Suitsuhaisu tundnud naabrid teatasid olukorrast häirekeskusele, misjärel päästjad ventileerisid ruumid ja trepikoja. Korteris puudus suitsuandur.

23. novembril kell 01.24 teavitati häirekeskust, et Kohila alevis Tööstuse tänaval asuvas korteris põleb madrats. Elutoas põlenud madrats visati rõdule ning suuremat tulekahju tekkida ei jõudnud. Tõenäoliselt süttis madrats põlema elektrilühise tagajärjel.

Raplamaa

22. novembril kell 14.18 said päästjad teate, et Rapla vallas Vaopere külas põleb kombain. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud kombaini kella 14.49ks. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Saaremaa

Möödunud ööpäeval eemaldasid päästjad viiel korral tugeva tuule tõttu teele murdunud puid.