Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.01-3.01 2024

Põhja päästekeksus

Tallinn

2.01 kell 16.45 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Ehitajate tee kortermajas tunneb teataja oma toas suitsu lõhna ning näeb trepikojas sinist suitsu. Nõmme päästjad olid kohal kell 16.50, kes leidsid suitsu allika viienda korruse korterist, kus oli toit pliidil kõrbema läinud. Päästjate jõudes oli kõrbemine juba kustutatud, ruumid tuulutati ja elanik viidi kurssi ohutute toidu valmistamise tehnikatega.

Harjumaa

2.01 kell 09.00 käisid päästjad kustutamas üleeile Raasiku alevikus Nurme tänaval põlenud abihoonet, mis oli tõenäoliselt hõõguma jäänud sädemest taas suitsema läinud. Aruküla vabatahtlikud päästjad kustutasid suitseva kuuri kella 09.36ks.

2.01 kell 17.15 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Koidu külas Juuliku-Tabasalu teel lebab keset sõidurada autolt löögi saanud metskits. Autojuht õnnetuses viga ei saanud. Tema sõiduk oli samuti suuremate kahjustusteta. Saue vabatahtlikud päästjad viisid vigastatud kitse tee äärde ja teavitasid kohalikke jahimehi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. jaanuaril kell 7.40 anti teada Sillamäe linnas Kesk tänaval tootmisterritooriumil põlema läinud tehnilisest seadmest. Päästjate saabumise ajaks olid töölised põlengu kustutanud ja seade veel suitses. Päästjad kustutasid lõplikult seadme põlengu. Põleng sai alguse seadme ehitusfööniga soojendamisest.

Kell 2.00 helistati häirekeskusesse, et Narva linnas Uusküla tänava kortermajas oli küünal ümber kukkunud ja süttinud diivan. Elanik kustutas ise põlengu ja tuulutas juba tube. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle, ohtu enam ei olnud. Korteris olnud suitsuandur tööle ei rakendunud, sest selle patarei oli tühi. Korteriomanik lubas patarei ära vahetada. 

2. jaanuaril kell 12.46 tuli häirekeskusesse teade, et Sillamäe linnas Kesk tänaval tuleb 5-korruselise maja 4. korruse aknast musta suitsu. Teataja sõnul oli kuulda ka pauke. Kolme minutiga sündmuskohale jõudnud päästjad tõid osaliselt leekides korterist välja kaks meesterahvast, kelle kiirabi haiglasse viis. Korteris olnud kaks kassi viga ei saanud ja nad anti üle varjupaiga töötajatele. Põlengu tagajärjel purunes korteri aken. Korteris puudus suitsuandur. Põleng võis alguse saada hooletust toiduvalmistamisest või suitsetamisest.

Lääne-Virumaa

2. jaanuaril kell 18.16 teatas mööduja maja korstnast pilduvatest sädemetest Rakvere linnas Tormi tänaval. Päästjad kustutasid korstnapõlengu ja viisid majas läbi kodunõustamise. Kuna korstnas oli auk ja korsten pikemat aega puhastamata, keelati küttekolde kasutamine.

Kell 7.12 tuli häirekeskusele teade, et Vinni vallas Mõedaka külas põleb lahtise leegiga Mõedaku spordibaasi juures kõrvalhoone. Päästjate saabumise ajaks põles lausleegis spordibaasi garaažiga kivist kõrvalhoone teine korrus. Kella 9.06ks oli tule levikule piir pandud ja põleng likvideeriti kella 11.15ks. Hoone teine korrus ja katus hävinesid. Päästetöid teostasid Rakvere, Kunda, Kiviõli, Väike-Maarja ja Jõhvi kutselised päästemeeskonnad. Põlengu põhjuseks võib olla kas elektripaigaldise või elektriseadme, antud juhul õhksoojuspumba rike. 

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. jaanuaril kella 12.05 ajal põlesid Jõgeva vallas Tõikvere külas põllumajandusettevõtte hoidlas vanad viljajäätmed. Põlev vili veeti kahe ettevõtte traktori abil hoonest välja ja kustutati. Edasine tuleohutuse tagamine jäi ettevõtte ülesandeks.

3. jaanuaril kella 8.10 paiku süttis Jõgeva vallas Õuna külas kaalumajas elektriseadme rikkest väike põleng, mille päästjad kustutasid.
Viljandimaa

2. jaanuaril kella 20.09 ajal põles Viljandis Suur-Kaare tänaval elumaja kütteseadme korstnalõõrides tahm. Päästjad tagasid tuleohutuse ja õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Kütteseadet lõhkuvate ja maja ohustavate tahmapõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt puhastada ja hooldada. Lõõre tuleb puhastada minimaalselt kord aastas, kütteseadmete intensiivsemal kasutamisel tihedamalt.

3. jaanuaril kell 8.18 teatati, et Viljandi vallas Aindu külas Ristmiku bussipeatuse lähedal põleb rekka haagise rehv. Päästjate saabumise ajaks oli juht enda ja möödujate pulberkustutite abil ning lund loopides põlengu summutanud. Päästjad kastsid põlengus hävinud rehvi veega üle. Ilmselt oli tulekahju süttinud peale jäänud piduri hõõrdumise tagajärjel. Rekka peal oli olemas tagavararehv, mille vahetamisega juht tegelema hakkas.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. jaanuaril kell 19.38 teavitati häirekeskust Türi vallas Rassi külas juhtunud tulekahjust. Esimesena sündmuspaigale jõudnud Suure-Jaani päästekomando päästjad leidsid eest lausleekides saun-garaaži, kus põlenguga oli haaratud umbes 130 ruutmeetrit (Pildid lisatud). Tulekahju levikule suutsid päästjad piiri panna kella 21.06ks. Lõplikult kustutati põleng kella 21.39ks. Päästjate sõnul võis tulekahju alguse saada külmunud torude sulatamisest. 

Pärnumaa

2. jaanuaril kell 23.42 teavitati häirekeskust, et Pärnus Väike-Kuke tänaval asuva kortermaja trepikoda on suitsu täis. Pärnu päästjad asusid otsima suitsu põhjust, käies läbi korterid, keldriboksid ning koosolekuruumigi. Suits taandus ning probleemi põhjust sel korral välja selgitada ei õnnestunudki.

Saaremaa

2. jaanuaril kell 11.44 teatati liiklusõnnetusest Koimla külas. Sõiduauto koos kolme reisijaga oli sõitnud teelt välja, vastu puud. Kohale kiirustanud Kihelkonna päästjad aitasid ühe kannatada saanud reisija autost välja ning andsid meedikute hoole alla. Lisaks eemaldasid päästjad sõidukil süttimisohu.

3. jaanuaril kell 9.43 kiirustasid Kuressaare kutselised ja Valjala vabatahtlikud päästjad Kuiste külla, kus oli elumaja korsten põlema süttinud. Päästjad tuvastasid tahmapõlengu korstna ülemises osas. Tulel lasti päästjate valvsa silma all vaibuda ning korstnal jahtuda.