Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16. jaanuar – 17. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn
-
Harjumaa

17. jaanuaril kell 19:47 sai Häirekeskus teate tulekahjust Hüüru külas Vatsla teel. Päästjate saabudes põles kahekordse kortermaja katus lahtise leegiga. Lisaks kustutustöödega tegeleti ka inimeste isiklike asjade ja vara päästmisega. Ükski inimene õnnetuses kannatada ei saanud. Kustutustööd lõpetati kell 00.03. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja menetlus.

Lõuna päästekeskus
Olulisi operatiivsündmusi möödunud ööpäeval ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. jaanuaril kell 1.23 teatati häirekeskusele tulekahjust Ida-Viru maakonnas Lüganuse vallas Püssi linnas Viru tänaval asuvas kolmekorruselises korterelamus, kus esimesel korrusel põles korter. Kaks noormeest olid korteris - magasid, ärkasid selle peale, et oli kuum. Noormehed jooksid ilma üleriieteta korterist välja. Kiirabi toimetas 16- ja 17-aastased noormehed tervisekontrolliks haiglasse (vingumürgistuse kahtlusega). Kustutustööd lõpetati kell 02.41. Arvatavasti tulekahju põhjuseks oli tööle jäetud elektriradiaator. Korter hävis täielikult, korteris ei olnud suitsuandurit.

Lääne-Virumaa

17. jaanuaril kell 6.40 teatati häirekeskusele, et Väike-Maarja vallas Triigi külas Mõisa tänaval põleb sõiduauto Audi. Päästjate saabumisel oli auto juba täisleekides. Päästjad kustutasid põlengu kell 7.49, auto hävis täielikult. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Päästeameti ööpäeva operatiivinfo on nüüd kättesaadav ka Päästeameti kodulehelt https://www.rescue.ee/et/uudised/oopaevainfo. Koondame kodulehele kõigi päästekeskuste operatiivinfo, mille hommikuti ajakirjanikele ka meili teel saadame. Operatiivinfo jõuab kodulehele iga tööpäeva pärastlõunaks. Kui soovite lisainfot mõne päästesündmuse kohta, siis võtke palun ühendust vastava päästekeskuse kommunikatsioonijuhiga.

Järvamaa

16. jaanuaril kell 18.53 teatati häirekeskusele, et Paide linnas Laial tänaval on eramaja hoovi koerakuuti tulnud kährik. Päästjad püüdsid kähriku kinni ning viisid loodusesse.

Läänemaa

16. jaanuaril kell 16.01 sai häirekeskus väljakutse Haapsalu linna Lihula maanteele, kus kortermaja teise korruse korteris oli põlema süttinud elektripliit. Päästjad ühendasid pliidi vooluvõrgust välja ning kustutasid tulekahju ämbritäie veega.

Raplamaa

17. jaanuaril kell 7.04 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rapla vallas Suurekivi külas, kus teele langenud puule sõitis otsa kaubik. Päästjad eemaldasid teelt puu ning vabastasid tee liikluseks. Kaubik sai esiosa vigastusi, inimene kannatada ei saanud.

Saaremaa

17. jaanuaril kell 7.28 said Saaremaa päästjad väljakutse Saaremaa valda Võhma külla, kus tormis murdunud puu oli kukkunud kaabelliinile. Päästjad likvideerisid takistuse teelt.