Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25. märts – 26. märts

Põhja päästekeskus
Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
25. märtsil kella 13.58 ajal süttis Põltsamaa vallas Esku külas hooletust lõkkepõletamisest lennanud sädemest 50 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Ühtlasi selgitati joobetunnustega lõkkepõletajale, et lõkkease tuleb tule leviku takistamiseks kulust puhastada ja mittepõleva pinnase või kividega ümbritseda. Käepärast peavad olema esmased kustutusvahendid, millega ümbrusele leviv tuli kohe kustutada. Tugeva tuulega lõket teha ei tohi.

Tartumaa
25. märtsil kella 14.13 ajal põles Elva vallas Piigandi külas 50 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Võrumaa
25. märtsil kella 10.35 ajal põletas elanik Võru vallas Külaoru külas 50 ruutmeetril kulu. Päästjad selgitasid, et kulu põletamine on aastaringselt keelatud ning loodust ohustav tegevus. Põleng kustutati materdamisega.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeva jooksul Ida- ja Lääne-Virumaal olulisi sündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

25. märtsil kell 12.45 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Urge külas. Päästjad tuvastasid kohale jõudes, et umbes 100 ruutmeetri suurusel alal oli toimunud kulupõleng. Tähelepanelikud möödakäijad olid tulekahju kustutanud. Päästjad kontrollisid tulekahjupaiga üle ning veendusid olukorra ohutuses. Päästeamet tänab inimesi, kes reageerisid koheselt tulekahjule ning hoidsid ära tule levimise.

Pärnumaa

25. märtsil kell 15.38 said päästjad väljakutse Audru alevikku Naaritsa teele, kus põlema oli süttinud vana mahajäetud hoone. Lahtise leegiga põles ühekordne mahajäetud hoone. Päästjad piirasid tule leviku metsa ning kustutasid tulekahju ning maja ümbruses põlema süttinud kulu. Maja hävines 90% ulatuses. Tulekahju likvideeriti kell 16.37. Hoone süttimise põhjuseid teada ei ole.