Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

10.04 kell 12.30 sõitsid päästjad Mustamäele Akadeemia tee kortermaja juurde, kust oli tulnud teade toidukõrbemisest ühes 4. korruse korteris. Kohale jõudnud Nõmme päästjad leidsid, et korteris jäeti pann toidu tegemise ajal tulele ja valveta. Seejärel süttis pannil olev toit, millest omakorda võttis tuld ka panni kohal olev kubu. Elanik kustutas tulekahju ise, kuid kurtis pärast seda pearinglust. Kiirabi vaatas elaniku kohapeal üle ning päästjad tuulutasid ülerõhuventilaatoriga korteri ning trepikoja.

10.04 kell 13.14 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Liikuri tänava ääres tühermaal põleb suures koguses muru ja kuluheina. Teataja sõnul põlenguala muudkui suurenes ning tulefront oli suunaga majade ja puude poole. Väljakutsele reageerinud Kesklinna päästjad asusid põlengut kohe piirama ning kella 13.56ks suudeti maastikupõleng lokaliseerida. Kella 14.09ks tulekahju likvideeriti. Kokku põles umbes 1500 ruutmeetrit kulu.

10.04 kell 14.46 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Vabaduse väljaku ääres on toimunud kolme auto liiklusõnnetus ning üks masinatest suitses. Keegi kokkupõrkeis kannatada ei saanud. Päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu ning katsid sõidukitest välja voolanud vedelikud absorbentainega. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

10.04 kell 16.36 said päästjad kutse Lasnamäele Puju tänavale, kus põles tee ääres kulu. Lasnamäe päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetrit põlevat maastikku vee ning kululuudadega.

10.04 kell 19.17 sai häirekeskus teate järjekordsest kulupõlengust Pirital Vabaõhukooli teel ääres. Ligemale 200 ruutmeetrit põlevat rohtu kustutati Pirita päästjate poolt kella 19.38ks.

10.04 kell 20.15 sõitsid päästjad Haaberstisse Õismäe teele kortermaja juurde, kus teataja nägi, et tuulega oli katuseplekk lahti tulnud. Lilleküla päästjad koos redelautoga eemaldasid ohtlikult rippes pleki.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval väljaspool Tallinnat Harju maakonnas suuremaid päästesündmusi polnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Narvas hukkus korteripõlengus vanem mees
10. aprillil kell 9.05 andis Narva linnas Tallinna maantee kortermaja elanik teada põlemise lõhnast. Kell 9.09 kohale jõudnud päästjad märkasid maja ventilatsioonist tulevat musta suitsu ja trepikoda oli suitsu täis. Kell 9.21 leiti korterist hukkunud meesterahvas. Korteripõleng kustutati kella 9.32ks. Päästesündmust menetlenud Ida päästekeskuse peainspektori hinnangul sai põleng alguse rikkest vananenud elektrisüsteemis. Korteris puudus suitsuandur.
Päästjad tuletavad meelde, et töökorras suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest ohutult väljuda. Suitsuanduri töökorras olekut tuleb testida vajutades anduril olevat testnuppu, vajadusel vahetada patarei või osta uus seade.

Lääne-Virumaa

10. aprillil kell 23.37 tunti Rakvere vallas Sõmeru alevikus Aasa tänava kortermajas trepikojas kõrbe lõhna. Teataja sõnul läks kõrbehais aina tugevamaks. Kuna päästjate koputuse peale korteri ust ei avatud, siseneti korterisse. Korteris kõrbes pliidil toit, elanik aga magas. Oht eemaldati, ruume tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab. Süttiv toit süütab ümbruse ja sellest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju. Tulekahjust aitab eluga pääseda töökorras suitsuandur, mis põlengust varakult märku annab. Antud korteris kohustuslik suitsuandur puudus. Kuna tegemist oli üürile antud korteriga, lähevad päästjad lähipäevil tagasi kodunõustamist tegema ja suitsuanduri olemasolu kontrollima.

Kell 20.55 käisid päästjad Kadrina vallas Leiku külas eemaldamas liinile langenud puud, mis halvendas ka liiklust maanteel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. aprillil kella 14.48 käisid päästjad Jõgeva vallas Kurista külas eemaldamas teelt murdunud kuusepuud.

Põlvamaa

10. aprillil kella 14.42 ajal süttis Kanepi vallas Saverna külas elektriposti all 25 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Ilmselt põhjustas tulekahju elektriliini rike.

Tartumaa

10. aprillil kella 18.41 ajal põles Tartus Teemandi tänaval 40 ruutmeetrit kulu, mille tublid elanikud enne päästjate saabumist kustutasid. Esialgsetele andmetel süttis kulu laste tulega mängimise tagajärjel. Päästjad paluvad vanematel selgitada lastele lahtise tulega seotud ohte ning hoida välgumihklid ja tikud nende käeulatusest väljas.

11. aprillil kell 1.49 teatati, et Tartus Lääne tn on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret ning tunda suitsulõhna. Päästjad sisenesid jõuga korterisse, mille köögist leidsid pliidile unustatud toidu. Tuleoht kõrvaldati. Hooletu korteriomaniku mureks jäi ukse parandamine, kuid korter säästeti tulekahjust.

Võrumaa

Tänu naabritele säästeti korter tulekahjust ja elanikust mees pääses eluga
11. aprillil kell 5.52 teatasid tähelepanelikud elanikud, et Väimela alevikus Põllu teel on nende kortermaja trepikojas suits. Päästjad leidsid korteri, kust suitsu pärines, kuid koputuste peale keegi esialgu ei reageerinud. Redeli abil teise korruse aknast sisse vaadates oli laual näha põlemise jälgi. Suurema koputamise peale tuli uksele korterielanikust mees. Esialgu koguda õnnestunud info ja vaatluse põhjal olid lauale jäetud järelevalveta küünlast süttinud laual olevad esemed. Elanik oli koputamiste peale ärganud ja põlengu veega ise kustutanud. Suitsuandurit ruumides kahjuks ei olnud ning see oleks võinud maksta mehe elu. Päästjatel hakkasid silma märgid siseruumides suitsetamisest ja hooletust lahtise tule kasutamisest. Segasusseisundis elanikust mees viidi kiirabiga terviskontrolliks haiglasse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

11. aprillil kella 3.18 ajal teatati elumaja korstna tahma- ja pigipõlengust Häädemeeste vallas Treimani külas. Päästjad sulgesid õhu juurdepääsu ja tõmbe ning põleng sumbus. Õnneks tuli majakonstruktsioonidele ei levinud. Majaomaniku ülesandeks jäi kiiremas korras korstnapühkija kutsumine, kes küttesüsteemi korrasoleku üle kontrolliks ja lõõrid puhastaks.

Järvamaa

10. aprillil kell 21.20 teatati, et Türi vallas Reopalu külas süttis sõiduauto rehv. Põleng kustutati mööduja pulberkustuti abil. Päästjad veendusid jätkuvas tuleohutuses. Tulekahju põhjustas ilmselt rattalaagri rike.

Hiiumaa

11. aprillil kella 2.35 ajal käisid päästjad Tareste