Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

2.05 kell 08.25 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Peterburi teel on toimunud kolme autoga liiklusõnnetus. Keegi kannatada ei saanud, kuid ühest autost immitses suitsu. Lasnamäe päästjad eemaldasid tossavalt masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja andsid sündmuse üle politseile.

2.05 kell 15.57 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Akadeemia teel on kaks autot kokku põrganud ja masinatest lekib sõiduteele vedelikke. Lilleküla päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu ja katsid vedelikud saepuruga.

2.05 kell 18.37 sõitsid päästjad Haaberstisse Rannamõisa teele, kus mööduv teataja oli märganud metsatukas suitsu ja leeke. Päästjad nägid kohale jõudes, et elanik tegi oma krundil lõket ja põletas lõkkes oksi. Tegijal olid küll kustutusvahendid olemas, kuid lõke ise hakkas liialt suureks paisuma ning päästjad palusid härral lõkke kustutada.

2.05 kell 19.22 käisid päästjad kustutamas järelevalveta lõket Pirital Vabaõhukooli tee ääres.

3.05 kell 00.51 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Paekalda tänaval tunneb teataja oma korteris suitsulõhna ja kurdab uimasust. Kohale sõitsid Kesklinna päästjad ja ka kiirabi. Päästjad kontrollisid jõudes vingugaasi taset nii teataja korteris kui ka naaberkorterites, kuid mõõteriistad ei tuvastanud midagi. Lõpuks selgus, et teataja oli korteris visanud korralikult kustutamata suitsukoni paberit täis prügikasti. See oli omakorda kärssama hakanud, millest ka ebameeldiv lõhn. Ruumid tuulutati ja kiirabi vaatas kohapeal elaniku üle. Korteris puudus töökorras ja nõuetekohaselt paigaldatud suitsuandur. Päästjad panid sellesse uue patarei ja paigaldasid korralikult lakke. Samuti selgitati elanikule, et ilma patareita riiulil lebavast suitsuandurist ei ole ohuolukorras mitte mingit kasu.

Harjumaa

2.05 kell 22.49 said päästjad kutse Lääne-Harju valda Meremõisa külla Keila-Keila-Joa tee äärde, kus metsas põles praht ja ümbritsev pinnas. Lohusalu vabatahtlikud päästjad kustutasid umbes 100 ruutmeetrit põlevat metsaalust kella 23.47ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. mail kell 19.44 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnossa Järveküla teele, kus tööstuspiirkonna lähedal põles 400 ruutmeetril kulu. Põleng kustutati kululuudadega.

Kell 14.41 teatati häirekeskusesse põlevast papipressimismasinast Jõhvi linnas Keskväljakul kaubanduskeskuse juures. Teataja sõnul oli näha leeke ja turvatöötaja alustas põlengu kustutamist tulekustutiga. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.30ks.

Lääne-Virumaa

3. mail kell 2.46 pöördus Rakvere linnas komandosse naisterahvas, kes vajas abi paistes sõrme ümbert sõrmuse eemaldamiseks.

2. mail kell 14.20 tuli häirekeskusesse ATeS häireteade Rakvere valla Tõrremäe küla kaubanduskeskusest. Päästjad kontrollisid ala üle ja selgus, et koristaja tööruumis siiski ohtu ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. mail kella 11.33 ajal põlesid Tartus Pihva külas 30 ruutmeetrisel ajal ehitusjäätmed, mille päästjad kustutasid. Jäätmete lõkkes põletamine on keelatud tegevus ja sellest anti teada keskkonnaametile. Esialgu lõkke süütajat tabada ei õnnestunud, kuid kohalikud inimesed jagasid selle kohta ametnikele infot.

Kella 17.56 ajal põles Tartus Arhitekti tänaval põllule kokku kuhjatud prügihunnik, mille päästjad kustutasid.

Kell 19.26 teatati, et Puhja alevikus Elva teel sõitis veok, mille koormaks kraana, katki elektrikaabli. Päästjate saabumise ajaks oli veok lahkunud, koostöös elektrikutega teele kukkunud katkine kaabel eemaldati.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. mail kell 19.49 anti häirekeskusele teada, et Turi vallas Väätsa alevikus tehakse Ülejõe tänaval lõket, milles põletatakse keskkonnaohtlikke jäätmeid. Päästjad tuvastasid lõkkes rehvid ja olmeprügi ning sellisest lubamatust lõkkest teavitati ka Keskkonnaametit. Lõkketegijal paluti lõke ära kustutada.

Raplamaa

3. mail kell 04.23 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Põlli külas põleb garaaž, milles sees auto. Päästjate saabumise ajaks oli leek haaranud ka läheduses asuva elumaja katust. Päästjad asusid koheselt kustutustöödele, lammutades eluhoone katust ning konstruktsioone, et jõuda kiiresti tulekolleteni. Tulekahju levikule suudeti piir panna kell 5.35, hetkel kustutustööd jätkuvad. Tulekahju tekkepõhjust teada veel ei ole. Kohapeal tegelevad kustutamisega Kohila, Märjamaa ja Rapla kutselised ning Varbola vabatahtlikud päästjad.