Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-6. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

3.05 kell 18.06 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Kotzebue tänava korterisse, kust oli tulnud teade põlema läinud gaasipliidist. Sündmusele reageerisid Kesklinna päästjad, kes nägid, et põleng jõuti kustutada enne nende jõudmist. Selgus, et toidu tegemise ajal oli pannil õli põlema läinud, mis omakorda süütas kubu. Elanik kustutas põlengu veega, kuid sai selle käigus kätele väiksemaid põletushaavu, mistõttu viis kiirabi ta haiglasse. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad paigaldasid lakke uue.

3.05 kell 19.06 teavitati häirekeskust, et Pirital Helmiku teel põleb metsa kõrval kulu. Pirita päästjad piirasid tule leviku kululuudade ja veega. Kokku põles umbes 425 ruutmeetrit kulu.

4.05 kell 00.19 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Rukki tänava korteris on vingugaasiandur tööle hakanud. Teataja keeras korteris gaasi kinni ning avas tuulutamiseks aknad. Kohale saabunud päästjad mõõtsid korteris väikese vingugaasi taseme. Tõenäoliselt oli põhjus pärast kütmist liiga vara suletud siiber. Elanik arvas, et kui tuli on ahjus korralikult süttinud, tuleb siiber panna koomale, et puud liiga kiiresti ära ei põleks. Päästjad selgitasid elanikule, et õige praktika on risti vastupidi ning siiber tuleb sulgeda alles siis, kui söed on hõõgumise lõpetanud ning täiesti tumenenud. Päästjad lahkusid pärast ruumide lõplikku tuulutamist.

4.05 kell 20.08 said päästjad infot, et Nõmmel Värsi tänava mahajäetud garaažis on märgatud põlemist. Esimesena olid kohal Lilleküla päästjad, kes sisenesid boksi ja kustutasid seal põleva diivani ja muu prahi.

Harjumaa

3.05 kell 18.36 käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Kuusalu vallas Kolgakülas Kolgaküla-Hara tee ääres. Kokku põles umbes 400 ruutmeetrit kulu ja võsaalust oksarisu. Põleng sai alguse lõkkest.

4.05 kell 14.14 teavitati häirekeskust, et Raasiku vallas Igavere külas Peningi turbatootmisalal on tulekahju. Süttinud oli kuni 1,3 hektarit metsaalust turbapinnast. Väljakutsele reageerisid kuue erineva kutselise ning kuue vabatahtliku päästekomando päästjad. Tugeva tuule tõttu olid kustutustööd raskendatud. Tulelevikule pandi piir 18.04ks ja kustutati lõplikult kella 19.23ks.

4.05 kell 17.54 sõitsid päästjad Harku valda Ilmandu külla Aruvälja teele, kus maja kõrval tehtud lõkkest oli läinud põlema küün. Esimesena olid kohal Muraste vabatahtlikud päästjad kell 18.04, kes nägid katuse alt leeke tulemas. Päästjad kustutasid väikesed räästaalused tulekolded veejoaga. Kella 18.27ks oli põleng lokaliseeritud ning algas katuse- ja seinakonstruktsioonide avamine tulepesade leidmiseks. Kella 19.05ks oli tulekahju likvideeritud.

4.05 kell 20.29 teatati häirekeskusele, et Kiili vallas Luige alevikus Haldja tänaval suitseb puidust kuur mõõtudega 2 x 2 meetrit. Nõmme päästjad sõitsid kohale ja avasid sisse pääsemiseks kuuri ukse jõuga. Sukelduti suitsu sisse ja kustutati sealsed tulepesad. Kuuris inimesi polnud, kuid tulekahju sai tõenäoliselt alguse sinna viidud korralikult kustutamata söegrillist, milles hõõguvad söed süütasid maha kukkudes puitpõranda.

5.05 kell 11.14 said päästjad kutse Harku valda Tabasalu alevikku Ranniku teele, kus teataja nägi, kuidas motovarjur laskus pankrannikul puudesse. Teataja asus umbes kilomeetri kaugusel rannas ja nägi, et puude küljes ripub langevari. Appi tõttasid päästjad koos kiirabiga, kes tõid puulatvu trotsinud ekstreemsportlase puude otsast alla ning andsid kiirabitöötajate hoole alla. Imekombel pääses inimene vaid ehmatusega.

5.05 kell 12.44 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Saue linnas Tammetõru tänaval põleb metsa all umbes 200 ruutmeetri kulu. Saue vabatahtlikud kustutasid kulupõlengu veega kella 13.27ks.

5.05 kell 15.18 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Kehra linnas Paberi tänaval on nähtud aiamaal põlengut. Põlengu ligidal olid hooned mõne meetri kaugusel. Reageerisid Kehra päästjad, kes likvideerisid põlengu veejoaga kella 15.46ks. Õnneks suudeti tulekahju levik hoonetele ära hoida. Tulekahju sai alguse sellest, kui isik põletas tünnis pikki puitelemente. Põlemise käigus kukkusid tünnist välja ulatuvad puittükid maha, mis süütasid ümbritseva looduse. Tulekahjule pani piiri puidupõletaja ise, kes kasutas leekide summutamiseks veeämbrit ning tulekustutit. Keegi kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. mail kell 23.23 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Estonia puiesteele, kus tuli kustutada prügikasti sees hõõguvad söed.


Kell 22.08 helistati häirekeskusesse ja teatati Sillamäe linnas Ranna tänaval mahajäetud hoonest näha olevatest leekidest. Päästjatel tuli kustutada hoone katusel 2 ruutmeetril põlenud ruberoidi.

Kell 20.48 tuli häirekeskusesse teade kulupõlengust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Uus-Tehase tänava territooriumil, ohus olid hooned ja euroalused. Päästjad kustutasid 10 ruutmeetril põlenud pinnase.

Kell 20.38 andsid lapsed teada kulupõlengust Lüganuse alevikus Papli tänaval kivimüüri ääres. Päästjad kustutasid ämbritäie veega järelevalveta väikese lõkke.

Kell 15.23 tuli päästjatele väljakutse maastikupõlengule Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Alevi tänavale. Lähedal olid kuurid ja aiamaad. Päästjad kustutasid 600 ruutmeetrile levinud kulupõlengu.

Kell 14.12 teatati põlengust Jõhvi linna kalmistul. Põlesid kunstlilled ja põlengu olid jõudnud enne päästjate saabumist inimesed ise tulekustutiga kustutada.

Kell 13.24 sõitsid päästjad Narva linnas Tallinna maanteele, kus sõiduki kapoti alt tuli suitsu ja autos kedagi ei viibinud. Auto akult eemaldati klemmid ja alustati kustutustöödega.

Kell 10.20 said päästjad väljakutse Sillamäe linnas I.Pavlovi tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja katsid õlireostuse absorbendiga. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Kell 1.40 teatati lahtise leegiga põlevast sõiduautost Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Ridaküla tänaval. Teatajad kuulsid ka pauke. Päästjad kustutasid kortermaja ees parklas põlengud sõiduauto. Autol põles mootoriosas. 

4. mail kell 16.58 sai häirekeskus teate tulekahjust metallitööstuses Narvas Tiigi tänaval. Päästemeeskonna saabudes olid hoonest kõik inimesed evakueerunud, kuid ühe hingamisraskustega mehe viis kiirabi haiglasse. Hoones sees oli süttinud titaanipuru, mille kustutamine veega võib tekitada plahvatusohu. Kustutustööde peamine eesmärk oli kaitsta hoonet ja piirata tulelevikut. Titaanipuru põlemine lokaliseeriti kell 20.51. Põlemise piiramiseks kasutati spetsiaalseid mineraalainest tulekindlaid katteid ja metallipuru perimeeter kaeti liivaga. Kohapeal kontrollis olukorda Narva päästemeeskonnad. Põlemine toimub hoones sees ja ümbruskonnale ohtu ei ole. Sündmusele reageerisid päästemeeskonnad Narvast, Narva-Jõesuust, Sillamäelt, Jõhvist, Iisakust ja Kohtla-Järvelt. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. 5. mai hommikul kontrolliti põlenguala üle ja anti vastutavale üle, kes vajadusel kutsub sündmuskohale päästjad. Sündmust kajastas Narva päästekomando oma sotsiaalmeedia kontol.

4. mail kell 21.38 aitasid päästjad Toila vallas Pühajõe külas metsa eksinud inimesi leida. Eksinud juhatati metsast välja drooni tulede järgi.

Kell 16.29 sõitsid päästjad Sillamäe linnas Kajaka tänavale, kus teataja sõnul oli näha garaažide juures musta suitsu. Päästjad kustutasid põleva prügihunniku. Samas kohas oli toimunud põleng ka eelmisel päeval. Uue väljakutse samasse kohta vana külmkapi põlengu kustutamisele sai päästemeeskond kell 18.58.

Kell 12.56 palus Alutaguse vallas Kuru külas suvilaomanik päästjate abi, sest kuiviku maha saagimise käigus vajus puu hoopis maja poole kaldu ja jäi teise puu külge rippuma. Päästjad aitasid puu ohutult alla lasta.

Kell 12.29 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Viivikonna külla, kus põles kulu ja ohus oli kõrvalhoone. Päästjad kustutasid maastikupõlengu, mis sai alguse liiga suurest lõkkest. Meeskonnavanem vormistas kohapeal lühimenetlusega omanikule trahvi.

Kell 11.33 teatati kulupõlengust Jõhvi vallas Puru külas. Päästjate saabumise ajal oli piirkonnas palju suitsu ja ohus oli kõrvalhoone. Põles kokku 1200 ruutmeetrit kulu, mis võis alguse saada lõkkest. 

Kell 11.09 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Võidu prospekti kortermajja, kus kuuldi töötavat suitsuandurit. Päästjad sisenesid korterisse, kus oli toidukõrbemine. Korteris oli suitsuandur, kuid see oli paigaldatud valesse kohta. Päästjad tegid omanikule selgitustööd.

Kell 8.05 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Sinivoore tänavale, kus mööduja märkas korteri aknast tulemas musta suitsu. Köögis põles plastikust ese, mille elanik oli jõudnud ise kustutada. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad tegid mehele selgitustööd ning rikkumisega tegeleb edasi inspektor.

3. mail kell 22.23 anti teada garaažipõlengust Sillamäe linnas Kajaka tänaval. Mahajäetud garaaži ühes boksis põles praht, vanad rehvid, kaks külmkappi ja mööbliesemed. Põleng likvideeriti kella 23.02ks.

Kell 21.12 tuli teade Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Vanalinna tänava lähedal maastiku põlengust. Päästjad kustutasid 300 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 18.02 kuuldi Narva linnas Rakvere tänaval eaka naabri juurest appihüüdeid. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu, avasid ukse ja andsid maas lebanud naise üle kiirabi töötajatele.

Kell 15.38 anti teada väga suurest lõkkest Jõhvi linnas Sompa tänaval. Päästjad kustutasid 6 ruutmeetril olnud oksahunniku põlengu.

Kell 13.24 andis Narva linnas Tallinna maantee kortermaja elanik teada naabrite juures töötavast suitsuandurist. Koputuse peale keegi ust ei avanud. Päästjatele korterielanik siiski avas ukse. Selgus, et meesterahvas oli pannud pliidile toidu, kuid jäänud ise teises toas diivanil magama. Korteris oli töökorras suitsuandur, mis rakendus tööle. Korter tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Kell 9.49 teatas mööduja Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Põhja-Alleel tulekahjust kortermaja teise korruse rõdul. Ühes korteris viibinud elanik tundis suitsu lõhna ja väljus lapsega korterist. Esimene päästemeeskond jõudis kohale 5 minuti jooksul ning sel hetkel põles rõdu lahtise leegiga, korteris kedagi ei viibinud. Rõdupõleng kustutati kella 10.37ks ning kortermaja trepikoda ja korter tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Rõdu hävines osaliselt. Ida päästekeskuse peainspektor tegi kindlaks, et põleng sai alguse korralikult kustutamata suitsukonist rõdu põrandal.

Lääne-Virumaa

4. mail kell 17.587 anti häirekeskusse teada põlengust Vinni vallas Piira külas jäätmejaamas. Lääne-Virumaa Jäätmekeskuses oli põlema süttinud ligikaudu 1000-tonnine segajäätmete hunnik, ohus olid hooned ning tules hävisid ekskavaator ja purustaja. Põleng lokaliseeriti 4. mai õhtuks kell 22.54. Kuna põlevate jäätmete hulk oli suur ning nende kustutamiseks oli vajalik jäätmehunnikud eritehnikaga laiali vedada ning eraldi läbi pesta, kestsid päästetööd rohkem kui ööpäeva ja jätkuvad ka täna. Kustutusvee tagamiseks paigaldasid päästjad pumbajaama ja kahe kilomeetri pikkuse magistraalliini pikki Sõmeru-Rakvere-Pärnu maanteed Näpi ojast. Kustutustööd ööks peatati ja hommikul kontrollitakse hunnikud üle, et leida võimalikke tulepesasid. Tulekahju kustutasid meeskonnad Rakverest, Kundast, Tapalt, Väike-Maarjast, Kiviõlist, Iisakust ja redelauto Jõhvist ning vabatahtlikud Kadrina, Roela ja Aasukalda päästekomandost. Päästesündmust kajastas oma sotsiaalmeedia kontol Kunda päästekomando. 

4. mail kell 22.27 palus Rakvere haigla päästjaid appi patsiendi paistes sõrmest sõrmuse eemaldamiseks. Kohale sõitnud Kiviõli päästjad eemaldasid sõrmuse.

Kell 14.50 kutsuti päästjad Tapa linna Koidu tänavale, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad katsid tosoolilekke liivaga ja aitasid auto teele lükata. Inimesed kannatada ei saanud.

Kell 13.37 sõitsid päästjad Rakvere valda Päide külla, kus oli toimunud kokkupõrge kahe sõiduauto vahel ja üks auto suitses. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu, katsid lekked absorbendiga ja aitasid politseil kohapeal liiklust reguleerida. Kaks kannatanut viidi kiirabi poolt haiglasse.

Kell 10.29 anti häirekeskusesse teada, et Vinni vallas Kaasiksaare külas Kõrgemäe rabasaarel on lõkkest süttinud kulu. Saarel olnud inimene parvetas sealt tule levimise tõttu ära. Saarele jõudnud Iisaku kutselised päästjad kustutasid veel suitseva lõkke, kulu oli põlenud 300 ruutmeetri ulatuses. Saarel olnud puitmajake kahjustusi ei saanud.

3. mail kell 17.43 tuli päästjatele väljakutse Tapa linna Jaani tänavale, kus oli toiminud avarii kahe sõiduauto vahel. Õnnetuses keegi viga ei saanud. Päästjad puhastasid tee ja sõidukid jätkasid sõitu.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 11 väljakutset, kahjutuks tehti 415 lõhkekeha ja 24 sütikut.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. mail kell 11.33 teatati, et Põltsamaa vallas Altnurga külas juhtus metskitse ja autoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid viga saanud looma teelt ja talle tuli järgi jahimees.

Põlvamaa

3. mail kella 20.57 ajal põles Põlvas Intsikurmu laululava taga terrassil kunstmuru, mille päästjad kustutasid. Tuleohutuse tagamiseks kontrolliti põlenguala kõrval olevaid abiruume.

Tartumaa

3. mail kella 15.07 ajal käisid päästjad Tartus Pauluse kalmistu juures kustutamas tossavat prügikasti, mis oli tõenäoliselt süttinud ära visatud küünlast.

4. mail kella 8.12 ajal süütas Tartu Anne tänaval asuva kortermaja rõdul hooletult äravisatud suitsukoni riideesemed. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud tossavad riided rõdult alla visanud, päästjad kastsid materjali veega üle. Elanikust mehele pandi südamele, et ohutum on suitsetada ruumidest väljas ning soovitati rõdu koristada.

Kell 22.24 käisid päästjad Vahi alevikus kustutamas metsatukka tehtud järelevalveta lõket.

5. mail kella 12.25 ajal süttis Tartu vallas Tila külas Metsasarve teel eramaja vannitoas pesumasin, mille omanik käsikustutiga ise kustutas. Päästjad tõstsid rikkis pesumasina ruumidest välja ja kontrollisid elamu tuleohutust

Kell 12.34 teatati, et Tartus ronisid kolm poissi Kaarsilla all olevale betoonplaadile ja ei pääse enam tagasi. Päästjad aitasid poisid veepäästevarustuse abil kaldatrepi juurde ning neile selgitati järsult sügavaks mineva vee ja selle juures turnimisega seotud ohte. Poisid tunnistasid viga.

Kell 13.26 käisid päästjad Tartus Pallase tn kustutamas järelevalveta lõket. Kell 21.21 kustutati järelevalveta lõke Ülenurme alevikus Kasevälja teel. Päästjad juhivad tähelepanu, et iga lõkkesüütaja ülesanne on lõket valvata ning enne lahkumist veenduda, et lõke oleks kustunud.

Kell 17.47 käisid päästjad Nõo vallas Illi külas sõiduautoga BMW juhtunud liiklusavariil, kus aitasid kannatanu avariilisest sõidukist välja ja kiirabiautosse. Ühtlasi tagati tuleohutus. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse tervisekontrolli.

6. mail hommikul kella 7.25 teatati Tartu kesklinna piirkonda eksinud metskitsest. Päästjad leidsid kahjuks autoga kokkupõrkes hukkunud kitse Riia tänavalt. Kitse jäänused korjati kokku ja need õnnestus üle anda varjupaiga töötajatele.

Valgamaa

4. mail kell 21.51 käisid päästjad Valgas Vabaduse tänaval kustutamas süttinud prügikasti.

Võrumaa

3. mail kell 19.35 teatati, et Võru vallas Hargi külas Lõõdla järvel kukkus inimene aerupaadist vette. Päästjad veeskasid paadi, et kannatanut otsima hakata, kuid selgus, et inimese oli oma paadiga veest juba välja aidanud õnnetust pealt näinud mees ja kannatanu asus lähedal asuvas talus. Kiirabi kontrollis 77-aastase mehe tervist ning toimetas ta tuttava juurde sooja. Päästjad hoiatavad, et paadis tuleb hoida raskuskeset madalal ning liikuda äärmiselt ettevaatlikult. Iga järsuma liigutusega kaasneb oht tasakaalu kaotada ning vette kukkuda. Paadisõidul aitab ohutust tagada päästevest.

4. mail kell 13.14 teatati kahekorruselise maja põlengust Väimela alevikus Lapi teel. Päästjate saabudes ulatusid leegid hoone akendest välja. Tulekahju oli süttinud kala suitsetamise käigus ja omanik oli püüdnud põlengut kustutiga ise kustutada. Päästjad kutsus naaber, kes nägi, et tulekahju on käest ära läinud ja ohustab tema hoonet. Tugev tuul ja maja keeruline konstruktsioon soodustas tule levikut ning raskendas kustutustöid. Päästjad piirasid tule leviku ümbrusele, kustutustööd lõpetati kell 18.42. Tõsiseid põletushaavu saanud majaomaniku toimetas kiirabi Tartusse haiglasse. Tulekahju täpsem tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 20.04 käisid päästjad Setomaa vallas Võõpsu külas kustutamas süttinud prügikonteinerit.

6. mail kell 00.42 käisid päästjad Võru vallas Käätso külas väikebussiga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid viga saanud mehe külili sattunud bussist välja tõsta ning kiirabiautosse toimetada.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

5. mail kell 13.05 teatati häirekeskusele, et Otste külas pillub elektripost sädemeid ja põleb elektriposti alune pinnas. Kõrgessaare vabatahtlikud päästjad likvideerisid umbes 30 ruutmeetri suuruse kulupõlengu kell 13.55.

Järvamaa

3. mail kell 17.32 teavitati päästjaid, et Paide linnas Korba külas põleb elektripost ja elektriliinide alune pinnas umbes 50 ruutmeetri ulatuses ning tuul lükkab põlengut metsa poole. Kohal olnud inimesed asusid koheselt tuld kustutama ning suutsid päästjate saabumise ajaks tule levikule piiri panna. Lõplikult kustutati põleng kell 18.39. Kell 17.32 sai teinegi põleng alguse elektriliini maha kukkumise tõttu. Paide linnas Otiku külas põles umbes 0,5 hektarit elektriliinide alust kulu, mille päästjad vee ja kululuudadega kella 18.43ks ära kustutasid.

Läänemaa

4. mail kell 22.03 teavitati häirekeskust, et Haapsalus Kaluri tänaval on vana mahajäetud hoone, milles põleb diivan. Päästjad kustutasid tõenäoliselt poisikeste põlema pandud diivani ning ka umbes viis ruutmeetrit põrandapinda. Hoone seisab kasutuseta, kuid inimestel on sellele siiski ligipääs. Päästjad juhivad tähelepanu, et tühjalt seisvate hoonete omanike kohustus on tagada hoonete ohutus ja takistada sinna kõrvaliste isikute sissepääs.

5. mail kell 18.41 teavitati häirekeskust, et Haapsalu linnas Ringi tänaval põleb kulu. Päästjad leidsid umbes 300 ruutmeetrise kulupõlengu ning kustutasid selle kell 19.03. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Pärnumaa

3. mail kell 9.32 pääses Pärnus Paikuse alevikus lendu suur rääkiv papagoi. Lind lendas puu otsa, kust päästjad üritasid lindu alla tuua nii redeliga, kui teda puuri meelitades. Paraku see tulemust ei andnud ning kell 10.30 päästjate jaoks sündmus lõppes. Pererahvas jäi lindu puuri meelitama.

4. mail kell 00.27 avastati Lavassaare alevis Rahu tänaval põlev paberikonteiner. Suur metallist paberikonteiner põles leegiga. Päästjad kustutasid põlengu kell 00.55.

4. mail kell 17.01 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Häädemeeste vallas Uulu kalmistu läheduses. Päästjate saabumise ajaks oli põleng levinud umbes 2000 ruutmeetrile metsaalusele pinnasele. Tulekahju suudeti kustutada kell 17.49. Tekkepõhjust teada hetkel ei ole. (Lisatud foto)

4. mail kell 19.04 kiirustasid päästjad Pärnus Uus-Sauga tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Kaks sõidukit oli kokku põrganud, milles kokku kuus inimest. Kiirabi toimetas kaks inimest tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad eemaldasid süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

5. mail kell 22.20 teatati häirekeskusele, et Pärnu-Jaagupi alevis on skate-pargi rambi all kassipoeg. Päästjad kergitasid rambi tõstepatju kasutades üles ning said kassipoja kätte. Teataja võttis kassipoja hetkel enda hoole alla.

Raplamaa

3. mai kell 10.03 teavitas liikleja, et Rapla-Märjamaa vahelisel teel Tuti külas on maas umbes saja meetri ulatuses õli. Päästjad katsid ca 30 meetrise lõigu absorbendiga, ülejäänud reostuse olid autod juba laiali kandnud. Päästjad andsid info edasi teehooldajale.

5. mail kell 17.43 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Rassiotsa külas põleb umbes 200 meetri ulatuses kulu ning põleng liigub tuulega metsa poole. Kiirelt kohale saabunud päästjad suutsid hoida ära tule levimise metsa ning likvideerisid põlengu kell 18.07. Põleng sai alguse lõkkest.

Saaremaa

3. mail kell 11.18 teavitati häirekeskust tulekahjust Ratla külas, kus teataja sõnul põles metsaveerel elumaja. Esimesena kohale saabunud Orissaare päästjad leidsid eest lausleegiga põleva suure taluhoone, mille katus oli osaliselt juba sisse kukkunud. Elanikud olid majast väljunud, kuid perenaine oli saanud kergemaid põletushaavu kätele. Kella 12.15ks saadi tulekahju kontrolli alla ning tuli enam edasi ei levinud. Tulekahju likvideeriti kell 15.24, talumaja hävis kahjuks tules täielikult. Hoones olid olemas nii suitsu- kui vinguandurid, kuid pole teada, kas need ka tööle rakendusid. Tulekahju tekkepõhjust veel teada ei ole. Sündmusele reageerisid Kuressaare ja Orissaare kutselised ning Leisi ja Valjala vabatahtlikud päästjad. 

3. mail kell 15.55 teatas möödasõitja, et Kuremetsa külas põleb suures ulatuses maapinnas. Päästjad leidsid eest umbes kolme hektari suuruselt põleva okaspuumetsa aluse. Tulekahju käigus, mille tekkepõhjus hetkel ei ole kinnitatud, hävis grillmaja. Päästjad hoidsid ära tulekahju leviku elumajale. Põlengu hetkel kedagi kodus ei viibinud. Sündmusele reageerisid Kihelkonna ja Kuressaare kutselised ning Leisi, Mustjala, Pihtla ja Valjala vabatahtlikud päästjad. (Lisatud foto)

Lääne-Eesti Pommigrupp
Möödunud nädalal reageerisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad kokku 11 väljakutsele.

Hiiumaa
Lepiku külas leidsid demineerijad pinnase kontrolli käigus viis käsigranaati (RGD 33) ning veised tuustisid pinnasest välja 88 mm mürsu. Leiud hävitati lõhkamiskohas.
Läänemaa
Kiltsi lennuväljal leiti juhuslikult vanalt militaarterritooriumilt treening-granaat. Leid hävitati lõhkamiskohas.
Pärnumaa
Metsakülast viidi hävitamisele varasemalt leitud viis lennukipommi ning Valgerannast leidis koeraga jalutanud kodanik lennukipommi, mis viidi hävituskohta hävitamisele.
Saaremaa
Saaremaal oli kokku viis väljakutset. Salme alevikus tuli mullatööde käigus välja mürsk, koeraga Kaugatoma metsas jalutanud kodanik leidis käsigranaadi, Viidu-Mäebe külas leiti jalutades mürsk ning Kehila külas padrunid. Kuressaares leiti vana kuuri pööningult kaks mürsku ning kast padruneid. Kõik leiud viidi hävitamisele.