Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.– 6. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. juunil kell 14.46 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Lastekodu tänaval kortermajas on tunda suitsu lõhna ning töötab suitsuandur. Päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli toidukõrbemine. Kiirabi vaatas korteris viibinud inimese üle. Päästjad ventileerisid korteri ning paigaldasid uue suitsuanduri.

5. juunil kell 16.09 said päästjad väljakutse Tallinna Astangu tänavale, kus lahtise leegiga põles 5-korruselise kortermaja kolmandal korrusel rõdu. Inimesi evakueeriti trepikojast. Päästjad avasid korteriukse ning selgus, et rõdul oli palju asju, mis läksid põlema. Tulekahju likvideeriti kella 17ks. Korteris ei olnud suitsuandurit. Tulekahju oletatav tekkepõhjus on hooletu suitsetamine.

6. juunil kell 7.02 teatati, et Tallinnas Linnamäe teel 5-korruselise kortermaja esimese korruse trepikojas põleb elektrikapp. Päästjad kustutasid elektrikapi, teavitasid elektriavariid ning kontrollisid üle termokaameraga kõik korrused ja korterid. Kohapeal vaatas kiirabi üle kaks last ja kaks täisealist - terviseriket ei avastatud, edasi tegelevad sündmusega elektrikud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. juunil kella 22.33 ajal kustutasid päästjad Jõgeval Estakaadi tn hõõguva ja tossava vana raudteeliipri.

Tartumaa

6. juunil kell 2.59 andis suitsuandur Tartus Õnne tn märku toidukõrbemisest. Päästjad kontrollisid korteri ohutust ja manitsesid hajameelset elanikku, kes toidu pliidile oli unustanud. Toiduvalmistamise ajaks ei tohi heita magama või unustada ennast televiisorit vaatama, sest süttivast toidust võib alguse saada tõsine tulekahju ning selle suits kahjustada teie tervist. Toiduvalmistamisel soovitame kasutada helisignaaliga taimerit, mis toidu valmimisest õigel ajal märku annaks.

Viljandimaa

5. juunil kell 15.17 teatati, et Mulgi vallas Karksi-Nuia linnas Tööstuse tänaval on süttinud puidutööstuse katlamaja välissein. Päästjate saabumise ajaks olid töötajad alustanud seina pleki eemaldamist ja põlengu kustutamist. Päästjad kustutasid 150 ruutmeetri ulatuses seina karkassile ja soojustusele levinud põlengu kella 18.53ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

5. juunil kell 21.17 teatati, et Võrus Luha tn lukustas kaheaastane laps korteri ukse seestpoolt ja vanem ei pääse tema juurde. Päästjad sisenesid teise korruse korterisse redeli abil rõdu lahtise ukse kaudu ning avasid välisukse. Olukord lahenes.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

5. juunil kell 17.32 said päästjad väljakutse Rakvere linna Lennuki tänavale, kus 2-korruselise maja esimese korruse korterist tuli suitsu ning trepikoda oli vingu täis. Päästjad sisenesid korterisse, kus põles köögis pliit ja seal olev kubu, leidsid teadvusel, kuid vingugaasi sisse hinganud inimese, tõid ta välja ning andsid üle meedikutele. Tulekahju likvideeriti kell 18.12. Korteris ei olnud suitsuandurit. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

5. juunil kell 23.42 teatati häirekeskusele, et Pärnus Kaevu tänava kortermaja esimese korruse korteris töötab suitsuanduri signalisatsioon ning tunda on suitsulõhna. Korteris tuvastati elektriradiaatori põlemine. Radiaatori süttimise põhjus pole teada. Sündmus likvideeriti mõne minutiga.