Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 06. mai – 07. mai

Käesoleval nädalal kontrollib Päästeamet tuleohutusnõuete täitmist majutusasutustes. Reidil keskendutakse tuleohutuse vaatest kõige olulisematele nõuetele: majutusasutustes peab igapäevaselt olema tagatud tulekahju varane avastamine ning ohutu evakuatsioon. Majutusasutuse külastajal peab olema kindlus, et ta majutub ohutus kohas. Päästeametil on evakuatsiooninõuete rikkumise osas täisleppimatus ning igasuguse olukorra kohta, mis seab ohtu hoones viibivad isikud alustatakse väärteomenetlus. Tuleohutusnõuete eesmärk on säästa inimeste elu tuleõnnetuse korral.

Kevadised põllutööd toovad aeg-ajalt maapinnale ohtlikke objekte. Iga kahtlane leid tuleb jätta nii nagu ta parajasti on ning sellest peab koheselt teatama telefonil 112! Kahtlast eset ei tohi liigutada ega kaasa võtta, et kellegile näitama minna! Ei tohi edasi kaevata, välja tõsta, midagi rohkem uurima hakata. Hoiatage läheduses viibivaid inimesi ja ärge laske kedagi leitud eseme lähedusse. Ja siis helistage häirekeskusele ja täitke saadud juhiseid.

Põhja päästekeskus
Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. mail kell 12.02 teatati, et Jõgeva vallas Järvepera külas süttisid sõidu ajal auto järelkärul vanad palgijupid. Järelkäru ühendati auto järelt lahti. Kohale saabunud päästjad tõstsid palgid kärult maha ja Palamuse vabatahtlik kustutas põlengu. Palkide süttimise põhjus jäi ebaselgeks.

6. mail kella 15.46 ajal käisid päästjad Põltsamaal Metsa tänaval eemaldamas murdunud, teele kukkunud ja liiklust takistavat puud.

Tartumaa

6. mail kellteatati, et Luunja vallas Lohkva külas Soojuse tee piirkonnas on metsa all näha leeke. Päästjad selgitasid, et männimetsa all põleb järelevalveta lõke, mille ümber põlenud pinnas ja kulu. Näha oli jälgi pahatahtlikust soovist puid süüdata. Päästjad kustutasid lõkke ja suitseva puu.

Valgamaa

7. mail kella 4.07 ajal süttis Valgas Soo tänaval kortermaja trepikojas elektrikilp. Süttinud kaitsmed ja juhtmed kustutati pulberkustutiga ja õnneks tuli kilbist kaugemale ei levinud. Rikke kõrvaldamiseks kutsuti kohale elektrikud.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

6. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast leitud 105 mm mürsk, Auvere külast leitud 76 mm miin, Pimestiku külast leitud 76 mm mürsk,107 mm miinipildujamiin ja tankitõrjemiin ning Udria külast leitud 76 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. mail kell 21.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis. Remonttööde käigus oli põlema süttinud kooli katlamaja aknaraam. Päästjad likvideerisid põlengu ning ventileerisid ruumid.

Raplamaa

7. mail kell 05.44 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Kohila vallas Kohila alevis. Tee ääres seisnud autol põles juhipoolne külg ning salong oli suitsu täis. Auto läheduses inimesi ei olnud ning keegi viga ei saanud. Päästjad likvideerisid põlengu kell 06.06.