Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. aprill - 2. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

30.04 kell 15.20 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Sõpruse puiestee kaubanduskeskuse parklas põleb suurem prügikonteiner. Keskuse töötajad alustasid iseseisvalt tulekahju kustutamisega pulberkustutitega. Põlengu suits koos pulbriga kandus läbi avatud uste keskusesse endasse, mistõttu rakendus ka hoone ATeS seade ning turvatöötajad alustasid keskuse evakueerimist. Kohale tõtanud Nõmme päästjad kustutasid põleva konteineri veega ja tuulutasid keskuse ülerõhuventilaatoriga. Kui kõik suits oli keskusest välja saadud, siis ATeS seadme taastamisega jäi tegelema keskuse esindaja. Keegi kannatada ei saanud.

1.05 kell 15.37 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Paljassaare teele mere äärde, kus jalgrattur oli sõites kukkunud nõlvakust alla ning oli end vigastanud. Omal jõul inimene tagasi üles ei saanud. Reageerisid Kesklinna päästjad, kes nägid, et kannatanu on teadvusel ja lebab umbes 5-6 meetri sügavusel. Päästjad laskusid nõlvakust alla, asetasid ettevaatlikult kukkunu kanderaamile ning tõid kannatanu kiirabiautosse, kes viis jalgratturi haiglasse.

1.05 kell 18.46 said päästjad infot, et Mustamäel Kassi tänava ääres põleb kulu. Nõmme päästjad kustutasid kulupõlengu. Kokku põles umbes 200 ruutmeetrit.

1.05 kell 19.25 sai häirekeskus teate põlevast prügimajast Kesklinnas Pirital teel. Kesklinna päästjad olid kohal kell 19.33 ja lokaliseerisid põlengu 19.37ks. Kuna tegu oli majasisese prügiruumiga, siis kontrolliti üle kõik kolmekordse maja korterid, et majas poleks eluohtlikku vingugaasi. Õnneks päästjate mõõteriistad seda ei tuvastanud. Tulekahju sai alguse prügikasti visatud ühekordsest grillist, mis polnud pärast kasutamist lõplikult kustunud.

1.05 kell 23.59 teatati häirekeskusele, et Kristiines Nõmme tee kortermaja 3. korruse korteris on tulekahju. Korteris elektripliit oli hakanud suitsema. Teataja oli elanik ise, kes lülitas korterist elektri välja ning väljus ruumidest koos perega. Kohale jõudnud Lilleküla päästjad said kiiresti korterisse sisse ja kustutasid leegid vahtkustutiga kella 00.10ks. Põleng sai alguse köögipliidi ja ahju juhtmestikust, mis süütas köögimööbli. Korteris viibinud kolm inimest viidi kiirabiga haiglasse nende tervisliku seisundi hindamiseks, kuna pere oli põlengu alguses veidi suitsu sisse hinganud.

Harjumaa

1.05 kell 13.23 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kasispea külas Kasispea-Ilumäe tee ääres on elumaja krundil tehtud lõkkest läinud põlema ümbritsev kulu. Loksa päästjad kustutasid põlengu kella 13.56ks, põlengu kogupindala oli umbes 1500 ruutmeetrit.

1.05 kell 19.40 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Nurme külas Lehetu-Nurme tee ääres põllul on nähtud kulu mitmes kohas põlemas. Väljakutsele reageerisid Risti ja Märjamaa päästjad koos ATV-dega. Põlengule pandi piiri kella 20.09ks ja likvideeriti kella 20.37ks. Kokku põles umbes kuus hektarit kulu.

1.05 kell 21.40 said päästjad väljakutse Keila linna Haapsalu maantee elumaja juurde, kus naaber oli tundnud plastiku põletamise lõhna. Keila päästjad nägid kohale jõudes hoovis järelevalveta lõket, mis kustutati paari ämbri veega. Majaperemees oli läinud tuppa magama, kes ärkas pärast päästjate tugevat uksele koputamist. Härraga vesteldi ohutuist lõkke tegemise praktikatest. Kaasa arvatud sellest, et lõket ei tohi mitte mingil juhul jätta järelevalveta. Kui on soov minna tuppa magama ära, siis tuleb lõke kustutada ning veenduda, et see on ka lõplikult kustunud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. mail kell 14.59 teatati kulupõlengust Kohtla-Järve linna Järve linnosas Marsi tänava haljasalal. Päästjate saabumise ajaks oli teataja suutnud ise põlengu kustutada.

Kell 14.55 teatati häirekeskusesse töötavast suitsuandurist ja aknast tulevast suitsust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Olevi tänaval. Koputuse peale keegi korteri ust ei avanud. Kohale tuli omanik ja avas korteri ukse. Pliidilt eemaldati kõrbev toit ja toad tuulutati.

30. aprillil kell 20.59 teatati majapõlengust Narva-Jõesuu linna Laagna külas. Kohapeal selgus, et põles mahajäetud maja. Päästjate saabumise ajaks põles hoone katus lahtise leegiga. Kohapeal olid ka hoone omanikud. Põleng kustutati 22.03ks.

Kell 18.50 käisid päästjad Narva-Jõesuu linna Perjatsi külas kustutamas ühele hektarile levinud kulupõlengut. Kustutustööde käigus leidsid päästjad võsast renditava elektritõukeratta, mis anti üle politseile.

Kell 18.04 teatati kulupõlengust maja lähedal Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Hobuseraua tänaval. Päästjad kustutasid 10 ruutmeetril olnud kulupõlengu.

Kell 13.14 tuli teade põlengust Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas. Kohapeal selgus, et prügi ümberladustamise tõttu tekkis isesüttimine. Päästjad kustutasid kella 14.12ks kahes kohas 50 ruutmeetril toimunud põlengu.

Lääne-Virumaa

1. mail kell 12.44 teatati Rakvere linnas Võidu tänaval liiga maja lähedal põlevast grillist. Päästjad kustutasid grilli, sest see asus vaid 1,5 meetri kaugusel hoonest. Päästjad selgitavad, et grillseadme kasutamisel tuleb see paigaldada nii, et selle kasutamine ei tekitaks ümbritsevatele hoonetele, põlevmaterjalidele ja taimestikule ohtu. Ohutu kaugus on vähemalt 8 meetrit. Rõdul ja terrassil tohib kasutada ainult sellist grilli, mille kasutusjuhend seda lubab. Grilli ei tohi sarnaselt lõkkele jätta järelevalveta.

30. aprillil kell 23.01 tuli teade töötavast suitsuandurist Kadrina alevikus Nooruse tänava kortermajas. Vabatahtlikud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Korteris töötas televiisor ja põlesid laetuled, inimesi sees ei olnud. Põlenguohtu ei olnud. Tegemist oli suitsuanduri rikkega ja andurist eemaldati patarei.

Kell 21.50 teatati suitsu täis põllust Väike-Maarja vallas Kiltsi alevikus. Selgus, et inimesed tegid volbrilõket ja suits kandus mööda põldu laiali. Lõke on valvatud ja ohtu ei olnud.

Kell 19.53 anti teada roostikupõlengust Haljala vallas Toolse külas. Päästjad tegid selgeks, et roostik ei põlenud ja teataja nägi liival tehtava lõkke suitsu. Lõkkeohutus oli tagatud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. aprillil kell 15.30 teatati, et Jõgeva vallas Rahivere külas põleb kuur ja tuli ohustab lähedal asuvat suvemaja, lauta ja sauna. Hooned päästeti, kuur hävis tulekahjus. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 20.57 ajal süttis Põltsamaa vallas Tõivere külas hooletust oksahunniku põletamisest kulu. Elanik püüdis põlengut aiavoolikuga piirata. Päästjad kustutasid 0,36 hektarile levinud tulekahju, lõkkepõletaja jäi voolikuga edasist tuleohutust valvama. Päästjad juhivad tähelepanu, et iga lõkkesüütaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks.

Tartumaa

30. aprillil kella 15.45 ajal põles Tõrvandi alevikus Raudrohu tänaval 40 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.
Kell 19.43 käisid päästjad Tartus Pikk tänaval vabastamas kõnni- ja sõiduteed murdunud puust. Teede lõplik puhastamine jäi tänavahooldusettevõtte ülesandeks.

1. mail kell 5.45 käisid päästjad Elvas Puiestee tn sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu.

Kell 15.25 käisid päästjad Elvas Ääre tn aitamas keldrisse kukkunud vanemat meest. Kannatanu aidati kanderaamiga keldrist välja ja kiirabiautosse transportida.

Kell 21.27 teatati, et Tartu vallas Äksi külas on teel naftasaadus. Päästjad katsid teel olnud kanistri purunemisest 10ruutmeetrisele alale sattunud õli absorbentainega.

Kella 23.20 ajal põles lahtistes leekides Tartus Riia tänaval hübriidsõiduauto, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Viljandimaa

30. aprillil kella 21.54 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Kulla külas kustutamas metsa alla tehtud prügilõket, mis oli süüdanud pinnase. Lõkkesse oli visatud autorehve ja ehitusjäätmeid. Olukorrast teavitati keskkonnaametit. Päästjad hoiatavad, et prügi lõkkes põletamine on keelatud ja karistatav tegevus. Jäätmete lõkkes põletamine saastab õhku ja meie kõigi ühist elukeskkonda.

1. mail kella 13.39 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Võivaku külas hooletust lõkkepõletamisest pehkinud kasepuu, mille päästjad kustutasid.

Kell 15.13 käisid päästjad Viljandi vallas Kuressaare külas kustutamas tee ääres põlevat kulu.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

1.mail kell 02.47 teatati häirekeskusele, et Pärnus Kuninga tänaval põleb kohviku infotahvel. Päästjad kustutasid põlengu kell 03.03.

1.mail kell 18.07 paluti päästjad appi Pärnusse Mõrra tänavale, kus naabreid häiris lõkkest tulev suits. Kuna naabrite soovile lõke kustada, ei reageeritud, pidid sekkuma päästjad ning lõkke tegemise ära lõpetama.

Raplamaa

30. aprillil kell 15.11 teavitati häirekeskust Märjamaa vallas Jädivere külas juhtunud liiklusõnnetusest, kus kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Päästjad vabastasid ühe sõidukijuhi autost hüdrauliliste tööriistadega ning teine sõidukijuht aidati kanderaami abil kiirabiautosse. Päästjad puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest ning vintsisid avariilised sõidukid tee äärde.

1.mail kell 12.46 sõitsid päästjad Rapla valda Järlepa külla, kus oli põlema süttinud kuuseheki ümbruses asuv kulu. Kulupõleng levis 15 x 15 meetri suurusele alale. Okste põletamisest alguse saanud kulupõleng kustutati kell 13.07.