Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

7.05 kell 11.09 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Kotermaa tänaval on toimunud kolme sõidukiga liiklusavarii. Kokku olid põrganud sõiduautod BMW, Mercedes-Benz ja Peugeot. Kõik inimesed olid autodest välja saanud. Nõmme päästjate tööks jäi eemaldada masinatelt akujuhtmed süttimisohu välistamiseks. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei. Kokku osales avariis viis inimest, kellest kaks vaadati üle kohapeal ja üks viidi haiglasse.

Harjumaa

7.05 kell 16.20 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Türisalu külas Haldjasalu teel põletatakse elumaja hoovis ehitusprahti, millest eemalduv suits kandub teataja hoovi. Kohale sõitsid Lohusalu vabatahtlikud päästjad, kes palusid lõkketegijal oma lõkke kustutada. Peremehele selgitati, et lõkkes tohib põletada vaid puhast immutamata puitu, pappi või paberit. 

7.05 kell 19.34 sõitsid päästjad Saue valda Odulemma külla Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla teele, kus oli põlema süttinud kaubik Mercedes-Benz. Samuti oli süttinud teeäärne kulu. Väljakutsele reageerisid Risti kutselised ja Turba vabatahtlikud päästjad, kes kustutasid kaubiku ja põleva maastiku kella 20.18ks. Kaubik hävis tulekahjus täielikult. Kiirabi vaatas autojuhi kohapeal üle. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse kaubiku elektrisüsteemi rikkest.

8.05 kell 07.53 käisid päästjad kustutamas põlevat sõiduautot Rae vallas Soodevahe külas Tallinna ringteel. Teataja sõnul oli tema masin sõites järsku pöörded suureks visanud ning autot välja suretada ei õnnestunud. Samuti hakkas kapoti alt tugevalt suitsu välja pilduma. Teataja peatas auto, astus välja ja kutsus päästjad. Lasnamäe päästjad nägid kohale jõudes, et põleb kapoti all ja leegid kustutati kiirelt veega. Pärast kustutamist pukseerisid päästjad sõiduki lähedal asuvasse parklasse ning omanik jäi oma masina teisaldamisega edasi tegelema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. mail kell 21.19 tuli päästjatele väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänavale, kus kaupluse parklas oli põlema läinud sõiduauto. Auto kapoti alt tuli suitsu ja näha oli leeke. Päästjate poolt lokaliseeriti põleng kiiresti ja võeti lahti akuklemmid. Auto kapotialune hävines põlengu tagajärjel.


Kell 19.21 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa, kus tuli kustutada 200 ruutmeetrile levinud kulupõleng.

Lääne-Virumaa

7. mail käisid kell 23.29 teatati tulekahjust Rakvere vallas Arkna külas Jõekalda tee kortermajas. Teatajaks oli naaber, kes kuulis suitsuanduri heli ja läks kontrollima. Teataja sõnul koputuse peale keegi ei vastanud, kuid korteris võis sees olla inimene ja aknast oli näha leeke. Esimene päästemeeskond jõudis kohale 10 minuti jooksul peale väljakutset. Koheselt alustati kustutustöödega ja kell 23.42 toodi korterist välja kaks meesterahvast, kelle kiirabi viis haiglasse. Tulekahju likvideeriti kella 00.22ks. Kustutustöid tegid Rakvere ja Kunda päästjad. Põlengu põhjused on selgitamisel. Antud sündmusel andis tulekahjust õigeaegselt teada suitsuandur ning naabri tähelepanelikkus ja kiire reageerimine. Õigesti paigaldatud ja töökorras suitsuandur päästab elusid. 

7. mail kell 13.15 teatati ohtlikult maantee kohal rippuvast puust Kadrina vallas Uku külas. Päästjad likvideerisid ohu. Liiklus oli teelõigul tööde ajaks 5 minutiks häiritud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. mail kell 12.16 teatati, et Luunja vallas Lohkva külas on kortermaja korteri köögis tunda gaasilõhna. Päästjad selgitasid, et lekkekoht oli gaasipliidi tagaosas. Pliidi kasutamine keelati, kuni remondimees on seadme üle vaadanud ja parandanud.

Kell 13.31 käisid Tartus Ülikooli tänaval kustutamas tossavat prügikasti.

Kella 15.32 ajal süttis Tartu vallas Otslava külas pargitud väikekaubik Citroen Jumperi mootoriosa. Enne päästjaid summutati leeke käsikustutiga. Päästjad kustutasid tulekahju veejoaga. Põlengu põhjustas tõenäoliselt elektrisüsteemi rike.

Kella 17.51 käisid päästjad Elvas Peedul kustutamas paariruutmeetrist kulupõlengut.

Kell 20.35 kustutasid päästjad Tartus Jaama tn põlema läinud prügikonteineri.

Valgamaa

7. mail kella 18.49 ajal käisid Valga päästjad Valkas Läti päästjatel abis kustutamas mahajäetud hoone tulekahju.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

8. mail kell 8.59 said päästjad väljakutse Paide linna Puiatu külla, kus TALLINN-TARTU-VÕRU-LUHAMAA tee 70 km oli sõidutee ja kõrge aiapiirde vahele jäänud kolm metskitse. Kohale saabunud päästjad aitasid metskitsed üle piirde tagasi metsa, kuid märkasid teel komandosse veelgi kitsesid, kes üle kõrge aia ei suutnud minna ning ka need kaks metskitse aidati metsa.

Pärnumaa

7. mail kell 16.01 teavitati häirekeskust maastikupõlengust Saarde vallas Kikepera külas asuva lasketiiru alal. Teataja sõnul oli süttinud õppuste käigus põlema maastik umbes 0,5 hektari suurusel alal. Koheselt asuti kustutustöödele ka koha peal ning kohale jõudnud päästjad likvideerisid põlegu lõplikult kell 17.36.

7. mail kell 16.43 kiirustasid päästjad Pärnu linnas Kõpu külas juhtunud liiklusõnnetusele, kus auto oli sõitnud kraavi ning maandunud katusele. Juht sai iseseisvalt autost välja, kuid vajas arstiabi. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu.

7. mail kell 21.56 teavitati häirekeskust, et Saarde vallas Laiksaare külas on tee ääres märgatud kolme suurt lõket ning inimesi juures näha ei ole. Tali vabatahtlikud päästjad kustutasid kolm suurt põlevat ja järelevalveta jäetud oksahunnikut ära. 

8. mail kell 8.26 toimus liiklusõnnetus Pärnu linnas Ermistu külas. Kalluri ja sõiduki kokkupõrke tagajärjel vajas väikeauto juht arstiabi. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning puhastasid tee klaasikildudest.

Saaremaa

7. mail kell 13.41 teavitati päästjaid, et Lööne külas on süüdatud kulu mitmest erinevast kohast põlema. Tuli väga levida ei jõudnud, sest põlenguid märganud naabrid asusid okste ja veeämbritega koheselt põlengualasid kustutama. Päästjad lugesid kokku kuus erinevat väikest põlenguala, mis veega ohutuse tagamiseks veelkord üle kasteti. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 14.30.